آموزش راه اندازی دسکتاپ مجازی در ویندوز 7

ویژه آموزش راه اندازی دسکتاپ مجازی در ویندوز 7

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

با یکی دیگر از مقالات سایت آسارایان با عنوان "آموزش راه اندازی دسکتاپ مجازی در ویندوز 7" در خدمت شما هستم . شاید عنوان آموزش کمی مبهم باشد زیرا ویندوز و سرور مجازی زیاد به گوش کاربران خورده است اما دسکتاپ مجازی چه کاربردی دارد ؟
بر فرض مثال تا به حال تصاویری که از روی دسکتاپ برای آموزش گرفته ام را مشاهده کرده اید ؟ یک صفحه خالی فقط با پس زمینه و آیکون computer .در حالیکه در بهترین شرایط بنده بیشتر از 5 برنامه و دهها صفحه و تب مرورگر را بر روی دسکتاپ باز کرده ام . آیا می توانم برای گرفتن یک تصویر همه را ببندم و از دوباره آنها را باز کنم ؟ چنین کاری محال ممکن است زیرا وقت زیادی از من می گیرد و دائم باید اینکار تکرار شود . راه حل استفاده از دسکتاپ مجازی می باشد . نرم افزارهای سبکی که یک دسکتاپ بدون هیچ برنامه ای را در اختیار شما قرار میدهد . کافیست فقط نرم افزار را اجرا کنید تا یک محیط دسکتاپ خام در اختیار شما قرار بگیرد .در ادامه لینک دانلود همراه با آموزش استفاده از این برنامه کاربردی در اختیار شما قرار می گیرد .

دانلود نرم افزار Desktops از سایت مایکروسافت

1. فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کرده و با دوبار کلیک روی فایل Desktops.exe آن را اجرا کنید. بعد از اجرا پنجره ای همانند تصویر زیر فعال می شود و به شما به صورت پیش فرض این پیغام را نمایش میدهد که دسکتاپ های مجازی از طریق پایین نگه داشتن کلید Alt و کلیدهای 1 تا 4 قابل سوئیچکردن می باشد و می توانید بین آنها جابجایی انجام بدهید . دقت داشته باشید که نباید به صورت همزمان بر روی هر 4 دسکتاپ نرم افزار سنگین باز کنید اینکار باعث هنگ کردن ویندوز می شود.

1 آموزش راه اندازی دسکتاپ مجازی در ویندوز 7

2 آموزش راه اندازی دسکتاپ مجازی در ویندوز 7

2.اگر دوست دارید کلید میانبر را تغییر بدهید. با کلیک روی گزینه‌ OK تغییرات ذخیره شده و آیکون نرم‌افزار به کنار ساعت ویندوز منتقل می‌شود. شما می‌توانید با فشار کلیدهای میانبر یا کلیک چپ روی آیکون برنامه و انتخاب هریک از چهار دسکتاپ موجود، بین دسکتاپ‌ها حرکت کرده و برنامه‌های موردنظر در هر دسکتاپ را اجرا کنید. این نرم افزار کاربردهای زیادی دارد . فرض کنید نمی خواهید همکار شما متوجه شود که در حال انجام چه کاری هستید یا چه صفحه ای را باز کرده اید . در بعضی از مواقع می توانید با اجرای این نرم افزار حدس و گمان های بی پایه و اساس را نیز خنثی کنید . برای استفاده از تنظیمات می توانید با کلیک راست بر روی آیکون برنامه در نوار وظیفه استفاده کنید . به تصویر شماره 2 دقت کنید . 

آخرین بروز رسانیدوشنبه, 09 شهریور 1394 09:09