رفع مشکل باز شدن تمام فرمت ها با یک برنامه بعد از ویروسی شدن ویندوز

ویژه رفع مشکل باز شدن تمام فرمت ها با یک برنامه بعد از ویروسی شدن ویندوز

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

یکی از مشکلاتی که بعد از ویروسی شدن ویندوز برای کاربران اتفاق می افتد بحث باز شدن نرم افزارها با یک فرمت خاص می باشد . فرض کنید تمام تصاویر ، فایل های ویرایشی ، فیلم ها و کلیپ های آموزشی با یک پسوند خاص اجرا می شوند و اینکار کمی مشکلات را زیاد می کند.
در جهت رفع این مشکل 2 راه حل به طور کلی وجود دارد که می خواهم هر کدام را به تفکیک توضیح بدهم .  راه حل اول : اگر فرمتی که تمام فایل های شما با آن باز می شود مربوط به یک نرم افزار خاص می باشد باید از طریق کنترل پنل و پنجره تنظیمات Programs and Features آن نرم افزار را حذف کنید . مثلا برنامه ها با فرمت Jet Audio اجرا می شوند . اول ویروس را حذف کرده و بعد از آن با استفاده از پنجره Programs and Features نرم افزار مورد نظر را یکبار حذف تا فرمت ها درست شوند سپس از دوباره برنامه را نصب کنید .


اما روش دوم استفاده از تنظمات خود ویندوز می باشد . به طوریکه باید وارد کنترل پنل شده و از مسیر Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Associations
فرمتی که فایل ها با آن اجرا می شوند را جستجو کرده و بر روی کلید Change Program کلیک کنید . سپس نرم افزار متناسب با فرمت مشخص شده را انتخاب و بر روی OK کلیک کنید . 


1 رفع مشکل باز شدن تمام فرمت ها با یک برنامه بعد از ویروسی شدن ویندوز

2 رفع مشکل باز شدن تمام فرمت ها با یک برنامه بعد از ویروسی شدن ویندوز

 

 

آخرین بروز رسانیچهارشنبه, 11 شهریور 1394 13:31

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا