اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 4در آموزش های قبل شما را با ابزار transform آشنا کرده ام. از این ابزار برای کج کردن , دوران آبجکت ها و سمبل ها استفاده میشود . اما transform های دیگری وجود دارند که مخصوص سمبل ها و متونی به نام TLF ( در آموزش های بعدی با آن آشنا میشوید ) میباشند. برای درک بهتر این موضوع یک شئی بر روی صفحه کاری خود رسم کنید و آن را به یک سمبل movie clip تبدیل کنید.پس از انجام این کار بر روی سمبل ایجاد شده کلیک کنید و از پانل properties و بخش color effect بر روی منوی باز شوی style کلیک کنید.

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 1

 

1. سپس از گزینه های نمایش داده شده alpha را انتخاب کنید. پس از انجام این کار در پایین این گزینه یک لغزنده نمایش داده میشود.اگر مقدار این لغزنده را کاهش دهید مشاهده میکنید که شئی کم کم محو میشود . اگر مقدار این گزینه را 0 قرار دهید شکل کاملا محو خواهد شد و اگر مقدار آن 100 باشد شئی کاملا کدر میشود.

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 2

 

2. حالا بار دیگر منوی style را باز کنیدو گزینه advanced را انتخاب کنید. پس از انجام این کار برای شما درصد های نمایش داده میشود. این درصد ها مربوط به درصد alpha , درصد رنگ های قرمز , آبی و سبز میباشد. برای افزایش و کاهش این درصد ها کافیست اشاره گر ماوس را بر روی عدد درصد قرار دهید و ماوس را به چپ و راست حرکت دهید.

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 3

 

3. این بار از منو style گزینه tint را انتخاب کنید. از این بخش شما میتوانید با استفاده از لغزنده های رنگ سمبل خود را تغیر دهید . دقت کنید که اگر مقدار tint بر روی صفر قرار داشته باشد تغیر رنگ بر روی سمبل اعمال نخواهد شد.

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 4

 

4. حالا گزینه brightness را از منوی style انتخاب کنید . عملکرد این گزینه مانند عملکرد آن در سایر نرم افزار های ویرایش تصویر میباشد. یعنی با کم کردن مقدار آن شکل تاریک و با زیاد کردن آن شکل روشن تر میشود.

اعمال رنگ بر روی سمبل ها در Adobe Flash 5

 

توجه داشته باشید که این color effect ها فقط بر روی سمبل ها و متون TLF کاربرد دارند.

آخرین بروز رسانیچهارشنبه, 18 شهریور 1394 09:49

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»