Shape Tween ها در Adobe Flash

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

Shape Tween ها در Adobe Flash 2Shape tween ها به ما این امکان را میدهند که بتوانیم یک شئی را به شئی دیگر tween کنیم. در واقع کار Shape tween ها و motion tween ها باهم یکسان میباشد و برای متحرک سازی شئی به کار میروند اما برخلاف mation tween ها که حتما باید از سمبل های گرافیکی و یا movie clip استفاده کرد در مورد Shape tween ها نمیتوان از سمبل ها ذکر شده بهره برد در Shape tween ها شکل های ساده و object ها بسیار مناسب هستند . در ادامه این مقاله نحوه ایجاد Shape tween ها که کمی متفاوت با motion tween ها میباشد مورد بررسی قرار خواهم گرفت .
برای ایجاد Shape tween مراحل زیر را دنبال کنید.

1. در ابتدا نرم افزار فلش را باز کنید و در صفحه کاری خود یک شئی را رسم کنید .

Shape Tween ها در Adobe Flash 1

 

2.تنها تفاوت برای ایجاد Shape tween در این مرحله میباشد . در این مرحله باید بر روی frame مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه ی insert keyframe را انتخاب کنید.

Shape Tween ها در Adobe Flash 2

 

3.حالا باید تغییری رابر روی شئی خود اعمال کنید به عنوان مثال جای آن را تغیر دهید و یا اندازه آن را کوچک و بزرگ کنید یا میتوانید همه ی این تغیرات را باهم بر روی شئی اعمال کنید.

4.حالا بر روی یکی از frame های ایجاد شده راست کلیک کنید و گزینه ی Shape tweencreate را انتخاب کنید.

Shape Tween ها در Adobe Flash 3

 

5. حالا اگر فایل مورد نظر را اجرا کنید مشاهده خواهید کرد که Shape tween بر روی شئی شما اعمال شده است و نیازی به تبدیل شئی به سمبل وجود ندارد

آخرین بروز رسانییکشنبه, 03 خرداد 1394 19:13

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»