نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور

ویژه نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در آموزش * نحوه ساختن Artboard ها در lllustrator* برای شما عزیزان به طور کامل توضیح دادیم که Artboard چه چیزی میباشد و چگونه میتوانیم Artboard بسازیم. در آموزش زیر میخواهیم نحوه استفاده از Artboard هایی را که ساخته ایم برای شما توضیح دهیم.هنگامی که یک کاربر میخواهد بر روی یک Artboard کار کند بسیار راحت میتواند آن را انتخاب نماید و بر روی آن کار خود را انجام دهد و همچنین میتواند،از قسمت بالا سمت چپ هر Artboard متوجه بشود که بر روی کدام Artboard در حال انجام کار میباشد.


نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 1

2.اما زمانی که تعداد Artboard هایمان زیاد میباشد و یا این که بر روی یک Artboard ، Zoom مینماییم تا کار خود را با دقت بیشتری انجام دهیم ، میتوانیم با استفاده از پایین سمت چپ صفحه متوجه بشویم که در Artboard چندم هستیم و بر روی کدام Artboard کار میکنیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 2

3.با استفاده از دو فلش کوچک در سمت چپ و راست عدد Artboard میتوانیم یک Artboard به عقب و یا به جلو برویم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 3

4. همچنین با استفاده از دو فلشی که در سمت چپ و راست دو فلش بالا در تصویر قرار دارند میتوانیم مستقیم به اولین و یا آخرین Artboard برویم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 4

Artboard هایی که ساخته ایم قطعا برای یک کار نیستند و هر Artboard برای کار جداگانه ای در نظر گرفته شده است ، برای مثال یکی از آن ها برای صفحه ی وب میباشد ، دیگری برای لوگو و یا کارت ویزیت و ...

پس اندازه ی Artboard های ما در برنامه نباید یکی باشد.

5.وسیله ای که برای تغییر اندازه Artboard ها به کار ما میاید Artboard Tool میباشد که میتوانیم آن را از پنل ابزار سمت چپ انتخاب نماییم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 5

6.هنگامی که Artboard Tool را انتخاب کردیم ، سپس Artboard مورد نظر خود را انتخاب میکنیم و از طریق مربع هایی که در گوشه های Artboard قرار دارند ، اندازه Artboard خود را تغییر میدهیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 6

7.همچنین برای تغییر مکان Artboard هم میتوانیم با همان وسیله Artboard Tool بعد از تغییر اندازه دادن ، Artboard خود را با موس نگه داریم و سپس در هر کجا که خواستیم قرار دهیم.

8.برای اضافه کردن یک Artboard در ابتدا باید Artboard Tool را از میان پنل ابزار ها انتخاب نماییم و سپس از بالای صفحه با انتخاب گزینه ی New Artboard یک Artboard جدید بسازیم.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 7

زمانی که Artboard را ساختید میتوانید با روشی که در بالا گفتیم اندازه و مکان Artboard خود را تغییر دهید.

9.اما اگر میخواهید بسیار دقیق و منظم Artboard خود را تغییر اندازه دهید میتوانید در قسمت بالا سمت راست مقدار طول و عرض Artboard خود را وارد نمایید تا Artboard شما خیلی دقیق تنظیم شود.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 8

10.همچنین میتوانید علامت قفل جلوی مقداردهی طول را فعال نمایید تا اگر مقدار طول را 2 برابر کردید مقدار هم عرض 2 برابر بشود.

نحوه استفاده از Artboard ها در ایلاسترتور 9

آخرین بروز رسانیچهارشنبه, 18 شهریور 1394 09:54

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 فرزانه 1397-07-19 20:11
سلام عرض می کنم خدمت شما و خیلی متشکرم از وقت و حوصله ای که با جزییات و دقت تمام آموزش ها رو توضیح میدین:)

فقط یه انتقاد ازتون داشتم اینکه مقاله های مرتبط ایلاستریتور لیست بندی نیستن و ترتیب ندارن و به راحتی نمیشه بهش دسترسی داشت.

و بازم ممنون از شما موفق و پیروز باشین
نقل قول کردن
>
>
> >
<
if ! window.onad) { var.onadd = {.block: [],
> < > > >
h3v class=/headee">آخرین مطالب آموزز
figurde class=gkItem" actvne/>چfig"caption چطور میتوةنی؆ متوجه شو۱د که ر ،ن نیd چه رهامای را یش از م،ستفاده می ک&hellisp;/stong" ب٧م:16, 136>figurde class=gkItem" actvne/>چfig"caption چطور میتوةنی؆ ضی؇فعای؇ خود را در ایٌس اگ؇ان پنةٌ کنی;/stong" ب٧م:13, 136>figurde class=gkItem" actvne/>موfig"caption مو Trackbmall چیستو را شما چیا بهمو Trackbmallدا؆ی؆؟;/stong" ب٧م:9, 136>figurde class=gkItem" actvne/>ارسالفک؇اfig"caption ارسالفک؇ا طریق-تفن ٧ٯ؇ا;/stong" ب٧م:5, 136>figurde class=gkItem" actvne/>چطوردا؆۷ور-کار گافیd خود را بای بهرشد عک،د در ا -بو رسای کنمe" dataurlf="#" dataex="40#" datay="4802" />fig"caption چطوردا؆۷ور-کار گافیd خود را بای بهرشد عک،د در ا -بو رسای کنم;/stong" ب٧م:2, 136>
figurde class=gkIteme/>چطورفایه های اب در ویندوز را گست کنمe" dataurlf="#" dataex="40#" datay="4802" />fig"caption چطور فایه های اب در ویندوز را گست کنم;/stong" دی30, 136>figurde class=gkIteme/>تا؇اfig"caption /stong" دی207, 136>figurde class=gkIteme/>چگونهپطو،د آوٲ؈یل قٲ -بسازۧن که به خی d شو؆؟e" dataurlf="#" dataex="40#" datay="4802" />fig"caption چگونهپطو،د آوٲ؈یل قٲ -بسازۧن که به خی d شو؆؟;/stong" دی25, 136>figurde class=gkIteme/>قfig"caption ب از فعاٱ-کردنتاۆی؆د ٯ؇له ای؈یل مقاله را خوانی;/stong" دی23, 136>figurde class=gkIteme/>10fig"caption 10 رةه رای ،فزایش رت چامپیهی که کٌ؆شدهاست( ویندوز7 . 8 . 10);/stong" دی4, 136>
figurde class=gkIteme/>نحو٪fig"caption نحو٪ ٯدود کردنیا ڪایشنانشبکه هایWiFi در ویندوز10;/stong" ذر29, 136>figurde class=gkIteme/>،نتقالاطلاعا؇fig"caption /stong" ذر23, 136>figurde class=gkIteme/>آموزاfig"caption آموزش حذف وۨو ا ڪود32;/stong" ذر19, 136>figurde class=gkIteme/>نحو٪fig"caption نحو٪ اضافه کردن رف ؈٪ ک؇ ا،ستفادهاز فتوا;/stong" ذر107, 136>figurde class=gkIteme/>آموزش غۆیپ زویٯهحسا چربای یویل نیهو#" dataurlf="#" dataex="40#" datay="4802" />fig"caption آموزش غۆیپ زویٯهحسا چربای یویل نیهو;/stong" ذر13, 136>
«
> > > > >
با گت ب طل; > > <
>
>
> pv id="gCopyreighs;">برای ب اشبر،ک ذاشتن مطالب اجزه لاd چیست-اٱا بایکپۇ کردن ا اطلاعا؇ گجم ب لاdاست.(کپۇب ؆ؾۇاز مطالب ٧d گجم بحرمdاس) <

>

<<" href=#y" id=gkCcolo27"Ccolo II; <<" href=#y" id=gkCcolo37"Ccolo III; <<" href=#y" id=gkCcolo47"Ccolo IV; <<" href=#y" id=gkCcolo57"Ccolo V; <<" href=#y" id=gkCcolo67"Ccolo VI; <
>
< ' p">2"/no/script> <> > > > <