اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور

ویژه اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ما در آموزش های قبلی توضیح دادیم که دوحالت نمایش در برنامه ی ایلاسترتور وجود دارد. یکی حالت Preview که نمای کامل و کلی طرح ما را با رنگ ها و خطوط به نمایش میگذارد و یکی هم حالت outline که فقط خطوط طراحی ما را نشان میدهد.ما میتوانیم حالت نمایشی خود را یا از طریق سربرگ View گزینه ی اول عوض نماییم و یا با فشردن همزمان کلید میانبر Ctrl+Y این کار را انجام دهیم.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 1

زمانی که ما درحالت نمایشی Preview قرار داریم میتوانیم با کلیک بر روی هر قسمت از طرح آن را انتخاب نماییم و تغییر مورد نظر را بر روی آن اعمال نماییم ، اما زمانی که در حالت نمایشی Outline قرار داریم فقط باید بر روی خطوط طرح مورد نظر کلیک کنیم تا آن انتخاب شود.

در حالت Outline خطوط دور طرح ، یک محدوده ی انتخاب دارند که میتوانیم ما آن محدوده را زیاد نماییم تا از فاصله ی بیشتر هم خطوط طرح مان قابل انتخاب باشند.

برای کم و یا زیاد کردن محدوده ی خطوط دور طرح باید از طریق سربرگ Edit گزینه ی Preferences را انتخاب و از زیرمجموعه ی آن گزینه ی… Selection & Anchor Display را انتخاب نمایید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 2

سپس در پنجره ای که برای شما باز میشود میتوانید با تغییر دادن عدد گزینه ی Tolerance محدوده ی دور خطوط طراحی را برای انتخاب شدن کم یا زیاد نمایید.

    با بیشتر شدن عدد محدوده بزرگتر و با کم شدن آن محدوده کوچکتر میشود.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 3

در مواقعی که دو طرح بر روی هم قرار دارند در حالت نمایشی Outline میتوان خطوط طرح مورد نظر را دید و آن را انتخاب کرد اما در حالت نمایشی Preview فقط طرح رویی انتخاب میگردد.

اگر در چنین مواقعی خواستید که طرح زیرین برای شما انتخاب گردد میتوانید دکمه ی Ctrl را از روی صفحه کلید فشار دهید و سپس بر روی طرح مورد نظر کلیک نمایید ، پس از کلیک کردن مشاهده مینمایید که طرح زیرین برای شما انتخاب شده است.

این گزینه ی به صورت پیشفرض در تنظیمات ابزار های انتخاب فعال میباشد.

اگر شما خواستار غیر فعال شدن این گزینه شدید میتوانید از طریق تصویر 2 وارد پنجره ی Preferences بشوید و سپس تیک گزینه ی Control Click to select Objects Behind را بردارید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 4

در پنجره ی Preferences در قسمت Anchors point and Handle Display شما میتوانید نوع دستگیره ها را برای تغییر دادن محل طرح خود و یا بزرگ کردن و کوچک کردن آن تغییر دهید و با توجه به نوعی که دوست دارید آن را انتخاب نمایید.

اعمال تنظیمات اولیه برای ابزارهای انتخاب در ایلاسترتور 5

مابقی گزینه های موجود را در آموزش های آینده و هنگام استفاده برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

آخرین بروز رسانیشنبه, 21 شهریور 1394 21:55

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»