بنر بالای مطالب

banner

حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD

مطلب ویژه حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در آموزش قبلی شما را با حالت های مختلف انتظار این نرم افزا آشنا کردیم امروز بنده قصد دارم شما را با حالت های ورود دستورات در AutoCAD آشنا کنم.باتوجه به این که نرم افزار اتوکد یک نرم افزار بسیار پیچیده ای میباشد در نگاه اول ممکن است که دستورات آن گیج کننده به نظر برسند اما خوش بختانه این دستورات از رود هایی پشتیبانی میکنند و مرحله به مرحله خواسته ها و چیز هایی که نرم افزار احتیاج دارد را در خط فرمان از ما میپرسند. به صورت کلی سه روش اجرا دستورات در این نرم افزار وجو دارد که در ادامه این مقاله این سه روش را مورد بررسی قرار خواهم داد.
ساده ترین روشی که شما میتوانید یک دستور را در این نرم افزار اجرا کنید انتخاب این دستور از ریبون نرم افزار است . به عنوان مثال اگر شما احتیاج به دستور لاین را دارید کافیس بر روی این دستور در ریبون نرم افزار کلیک کنید.

حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD 1

1. پس از انجام این کار دستور اجرا میشود. اگر به خط فرمان دقت کنید پیغامی را مشاهده میکنید در این پیغام از شما میخواد که نقطه اول را انتخاب کنید . ( این حالت همان حالت انتظار نقطه میباشد).

حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD 2

 

2. پس از این که شما نقطه اول را انتخاب کردید پیغام تغییر میکند و از شما میخواهد نقطه دوم را مشخص کنید. به همین ترتیب شما میتوانید چندین نقطه را انتخاب کنید.

حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD 3

 

3. روش دومی که شما میتوانید به وسیله آن یک دستور را اجرا کنید تایپ نام کامل این دستور در خط فرمان میباشد. به عنوان مثال شما در خط فرمان کلمه line را تایپ کنید. همچنین در هنگام تایپ خط فرمان یک سری گزینه های پیشنهادی را به شما نشان میدهد که از طریق این گزینه ها میتوانید ابزار مورد نظر خود را پیدا کنید.

حالت های وارد کردن دستور در AutoCAD 4

4. روش دیگر اجرای دستور نوشتن مخفف دستور مورد نظر در خط فرمان و زدن کلید enter میباشد .به عنوان مثال با زدن حرف L دستور line , با زدن حرف C دستور circel اجرا میشود البته این راه حل زیاد خوشایند نیست زیرا مخفف بعضی از دستورات دو و یا سه حرفی میباشند.

آخرین ویرایش درپنج شنبه, 22 بهمن 1394 16:19

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا