بنر بالای مطالب

banner

آموزش کار با متون در نرم افزار (بخش دوم )DreamWeaver CS5

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

tutorial-DreamWeaver-CS5-3

روز قبل قسمت اول آموزش کار با متون در نرم افزار DreamWeaver CS5 را به صورت کامل توضیح داده ام . بدلیل حجم زیاد مطلب تصمیم گرفتم این بخش را به دو قسمت تقسیم کنم تا کمی از حجم مطلب کاسته شده و باعث خستگی شما بازدید کننده عزیز نشود . با توجه به آموزش روز قبل ، در این قسمت میخواهم تراز بندی متن در دریم ویور را به صورت کامل برای شما آموزش بدهم .  (دقت داشته باشید که در بخش مقدماتی ، فقط بخش های مختلف نرم افزار معرفی می شود ، به امید خدا بعد از پایان یافتن بخش مقدماتی ، آموزشهای عملی در قسمت پیشرفته به صورت کاملا تصویری آموزش داده می شود ) 

نرم افزار دریم ویور را اجرا کنید .
ترازبندی متون در نرم افزار DreamWeaver CS5
بسیار خوب من یک قالب که از قبل طراحی کرده ام را در نرم افزار دریم ویور باز میکنم . در بخش اول روش تراز بندی متن را با استفاده از دریم ویور آموزش میدهم . 


با استفاده از css می توانید کنترل بهتری بر روی چیدمان متن در وب سایت خود داشته باشید . دقت داشته باشید که تغییراتی که بر روی یک قسمت از متن اعمال می کنید به صورت کلی در قسمت مشخص شده (یک پاراگراف) اعمال می شود .
برای تراز کردن متن در دریم ویور ،قسمتی که می خواهید از طرفین تراز شود را انتخاب کنید ، حال چند روش وجود دارد که بتوانیم تغییرات خودمان را بر روی قسمت مشخص شده اعمال کنیم .
روش اول انتخاب متن و سپس فشردن کلید Alt می باشد . بعد از فشردن کلید Alt یک پنجره برای شما باز می شود که با انتخاب سلکتور مورد نظر به صورت دستی تنظیمات مربوطه را می توانیم تغییر بدهیم .

 

tutorial-DreamWeaver-CS5-1

 

tutorial-DreamWeaver-CS5-2

 

tutorial-DreamWeaver-CS5-3

 

tutorial-DreamWeaver-CS5-4

روش دوم استفاده از پنل Properties می باشد . همانطور که در تصویر مشاهده می کنید بعد از انتخاب سلکتور مورد نظر ، می توانیم به صورت دستی ویژگی خودمان را در قسمتی که با کادر قرمز مشخص کرده ام وارد کنید .

 

tutorial-DreamWeaver-CS5-5

آخرین ویرایش درجمعه, 01 خرداد 1394 15:56

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا