آموزش نرم افزار کرل دراو CorelDraw به صورت کاملا تصویری و مرحله به مرحله در سطوح مقدماتی و پیشرفته (بیش از 50 آموزش نرم افزار کرل دراو CorelDRAW) جهت استفاده شما بازدید کننده محترم در این بخش قرار گرفته است .

آموزش طراحی اشکال حرفه ای با کرل CorelDRAW

پایه و اساس یادگیری و استفاده صحیح از هر برنامه گرافیکی بر می گردد به شناخت صحیح ابزار و استفاده درست از آنها . تا زمانی که شما نتوانید از ابزارهای یک نرم افزار به خوبی استفاده کنید ، نمی توانید طراح خوبی شوید . باید ابتدا به صورت کامل و با استفاده از تمرین های مختلف درک درستی از کاربرد ابزارها پیدا کنید . برای پیشرفت در اینکار بهترین منبع وب سایتهای اینترنتی می باشد زیرا با توجه به فراگیر شدن اینترنت در هر زمان و مکانی می توانید تمرینات خودتان را انجام بدهید . در ادامه میخواهم یک شکل پایه (کدو) را با استفاده از کرل دراو  برای شما طراحی کنم .

نمونه تصاویری که با کرل CorelDRAW طراحی شده است

نمونه تصاویر کرل 11کرل همانند فتوشاپ دارای نمونه طرح ها و سبک های متفاوتی نمی باشد و این موضوع هم به تخصصی بودن این نرم افزار بر میگردد . کاربرد کرل با فتوشاپ متفاوت است و این مهم را می توان از روی نام هر دو برنامه ثابت کرد . 
با این وجود کرل همانند یک برنامه حرفه ای قادر است تصاویری برای شما طراحی کند که نمونه آن را شاید نتوانید با فتوشاپ طراحی کنید . در ادامه عکس هایی قرار میدهم که با کرل ایجاد شده است . خوب به عکس ها دقت کنید . کشیدن یک تصویر و ایجاد یک لوگو در کرل در بیشتر مواقع 10 برابر بیشتر زمان می برد تا همان عکس با فتوشاپ شبیه سازی شود . اگر به این موضوع شک دارید کافیست خودتان دست به کار شده و یک عکس در کرل بکشید . 

بخش پایانی آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7

33 بخش پایانی آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7در دو بخش قبلی (بخش اول بخش دوم ) یاد گرفتید که با استفاده از دو دایره ساده که با ابزار Elipse کشیده شده بود یک حرف انگلیسی ایجاد کرده و به آن بعد بدهیم .
اما بخش دیگری باقی مانده که نسبت به قسمت های قبلی شاید کمی مشکل تر باشد من در این قسمت میخواهم کادری که ترسیم کرده ام را با استفاده از ابزارهای پیش فرضی که در برنامه وجود دارد به صورت حرفه ای رنگ کنم . سعی کنید این قسمت را مرحله به مرحله پیش بروید .

هر کجا که احساس کردید آموزش خسته کننده شده است کمی استراحت کرده و از دوباره شروع کنید. این قسمت نیز دارای توضیحات زیادی می باشد زیرا هر کدام از ابزار دارای تنظیمات خاص به خودش می باشد که بخواهم سطحی از آن عبور کنم ممکن است کاربران مبتدی با مشکل روبرو شوند .

به همین دلیل سعی کرده ام تا جایی که امکان دارد تمام جزئیات را توضیح داده و با استفاده از تصاویر کاربرد آن را بهتر مشخص کنم .

در پایان این مقاله می توانید فایل لایه باز تمرین را دانلود کنید .

بخش دوم آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7

33 بخش پایانی آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7با بخش دوم آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7 در خدمت شما هستم . روز قبل یاد گرفتید که چگونه با استفاده از ابزارهای پیش فرض برنامه یک متن حرف حرفه ای ایجاد کنید .
همانطور که مشاهده می کنید کار با کرل کمی مشکل تر از فتوشاپ می باشد و می توان گفت فتوشاپ دارای ابزارهای قدرتمند تری در هنگام ترسیم خطوط می باشد .
در این بخش میخواهم به حرف ترسیم شده بعد بدهم و کاری کنم که سه بعدی نمایش داده شود . این قسمت نیز دارای توضیحات زیادی می باشد زیرا هر کدام از ابزار دارای تنظیمات خاص به خودش می باشد که اگر بخواهم سطحی از کنار آن عبور کنم ممکن است کاربران مبتدی با مشکل روبرو شوند . به همین دلیل سعی کرده ام تا جایی که امکان دارد تمام جزئیات را توضیح داده و با استفاده از تصاویر کاربرد آن را بهتر مشخص کنم . 

آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7

33 بخش پایانی آموزش ساخت لوگو سه بعدی با CorelDraw X7دیروز مقاله ای در بخش آموزش با عنوان "طراحی لوگو FISH بااستفاده از کرل دراو X7" در سایت فعال شد . اجازه بدهید کمی کار را سخت تر کرده و یک لوگو سه بعدی طراحی کنم . آموزش زبان اصلی این برنامه در یوتیوب وجود دارد و من بدلیل توضیحات زیاد این مطلب تصمیم گرفتم که این مقاله را به سه بخش قسمت کنم . بخش اول ترسیم ساختار کلی شکل . بخش دوم سه بعدی کردن لوگو و بخش پایانی هم که مربوط به رنگ کردن کادر کشیده شده می باشد .
سعی کنید در هر مرحله ای که متوجه نشدید و نتوانستید همانند تصاویر آموزش کادر یا شکلی را ترسیم کنید به یک مرحله قبل برگشته و از دوباره شروع کنید . کرل همانند فتوشاپ این امکان را در اختیار شما قرار میدهد تا در صورت هر اشتباهی بتوانید با فشردن کلیدهای Ctrl+Z چند مرحله به قبل برگردید و از دوباره آغاز کنید .

طراحی لوگو FISH بااستفاده از کرل دراو X7

23 طراحی لوگو Graphic بااستفاده از کرل دراو X7تقریبا چند ماهی هست که آموزشی در قسمت کرل قرار نگرفته و این موضوع هم بر می گردد به این مهم که مدیران وب سایت بیشتر به سراغ مطالبی میروند که دارای آمار بازدید بیشتری می باشد .

در کل با یکی دیگر از آموزشهای کرل با عنوان " طراحی لوگو Graphic بااستفاده از کرل دراو X7 "  درخدمت شما هستم .سعی می کنم این هفته هر روز یک مقاله آموزشی که به صورت تمرین می باشد با استفاده از کرل آماده و در سایت آپلود کنم . 


آموزشها در زمینه لوگو ، کارت ویزیت و بنر می باشد که هر روز می توانید در سایت از آن استفاده کنید . 


ورژن کرل بنده X7  است که با نسخه های قبلی از نظر ابزاری زیاد تفاوت ندارد و اگر از نسخه های قدیمی استفاده می کنید نیاز به ارتقا ندارید مگر اینکه بخواهید کار خاصی انجام بدهید .

ساخت لوگو بتمن با کرل دراو

ساخت-لوگو-بتمن-با-کرل-دراو-Logo-demo

با یکی دیگر از آموزشهای طراحی لوگو با نرم افزار کرل در خدمت شما بازدید کنندگان محترم هستم .
دقت داشته باشید که برای درست کردن این تصویر باید کمی حوصله به خرج دهید (ایجاد این مطلب آموزشی 8 ساعت زمان برده است) زیرا ایجاد قسمت های مختلف همانند آموزش کمی زمان بر بوده و ممکن است شما را خسته کند ، پیشنهاد میکنم اگر برای کشیدن قسمتی با مشکل مواجه شدید ابتدا تصویر آموزش را بر روی کامپیوتر ذخیره کنید و با فشردن کلیدهای Ctrl +I در همان قسمت که در حال طراحی و تمرین آموزش هستید ، تصویر ذخیره شده را Import کرده و زیر کادر در حال طراحی قرار بدهید . با این کار کمی راحت تر می توانید به طرح اصلی برسید . 


برای شروع باید یک صفحه به ابعاد دلخواه ایجاد کرده و سپس با استفاده از ابزار Rectangle یک کادر هم اندازه کادری که ایجاد کردید کشیده و رنگ پس زمینه را با ابزار uniform Fill تغییر بدهید .

.در مرحله بعدی با استفاده از بهترین ابزار کرل (البته به نظر من) Bezier شروع به کشیدن قسمت های مختلف طرح اصلی کنید . مراحل آموزش در ادامه به صورت کامل توضیح داده می شود .

آموزش طراحی آیکون Firefox با کرل

demo

در این بخش میخواهم آیکون Firefox را با نرم افزار کرل برای شما طراحی کنم .ابتدا یک صفحه A4 ایجاد کرده و با ابزار Ellipse Tool یک دایره در وسط کادر میکشم .

بعد از کشیدن کادر مورد نظر بوسیله ابزار Fountain Fill tool رنگ پیش فرض را تغییر میدهم . در مرحله آخر هم بوسیله ابزار Bezier Tool شروع به ترسیم شکل اصلی کرده و بعد از تکمیل شدن آن ، شکل ترسیم شده را بر روی دایره اصلی قرار میدهم  . 

آموزش طراحی لوگوی VINTAGE با نرم افزار CorelDRAW

VINTAGE Logo ASARAYAN-demo

با یکی دیگر از آموزشهای طراحی کرل در خدمت شما بزرگواران هستم .

بخش کرل بازدید کنندگان و علاقه مندان زیادی دارد که از آموزشهای قرار داده شده در این بخش استفاده می کنند به همین دلیل سعی میکنم هر هفته چند آموزش مفید و کاربردی در این بخش قرار بدهم .

امروز آموزش طراحی لوگو VINTAGE را برای شما در نظر گرفته ام که نسبت به لوگوهای قبلی کمی زمان بر تر و شاید پیچیده تر باشد .

آموزش طراحی لوگو Circular با نرم افزار CorelDRAW

logo-circle-tutorial-asarayan17چند لوگو ایرانی که توسط آقای علی کیانمهر طراحی شده بود را با نرم افزار CorelDRAW برای شما طراحی کرده ام .امروز می خواهم یک لوگو که به نام Circular می باشد و با نرم افزار ایلوستریتور قبلا طراحی شده است را با نرم افزار کرل برای شما طراحی کنم تا با نحوه درست کردن این نوع لوگو نیز بیشتر آشنا بشوید .سعی کنید بعد از مشاهده آموزش در مورد مطالب و کیفیت آنها نظر بدهید . نظرات شما باعث بهبود کیفیت آموزشها می شود .

آموزش طراحی لوگو "یاران" با نرم افزار CorelDRAW

demo

با یکی دیگر از آموزشهای نرم افزار کرل در خدمت شما بازدید کننده های عزیز هستم .

من از طرح های آقای علی کیانمهر استفاده میکنم و نحوه طراحی بعضی از کارهای ایشان را برای شما در نرم افزارهای گرافیک شبیه سازی میکنم . تمام آثار ایشان که برای آموزش استفاده میکنم به ثبت رسیده اند و کپی برداری از آنها ممنوع می باشد.


بعد از انجام آموزش ، برای درک بهتر سعی کنید چند طرح را روی کاغذ بکشید یا به قول گرافیستها اتود بزنید ، در مرحله بعد ، یکی از طرح ها را با نرم افزارهای فتوشاپ و کرل طراحی کنید .
ممکن است برای بار اول نتوانید به طرح مورد نظر خودتان برسید ولی حتما با کمی تلاش و پشتکار می توانید ، طرح خودتان را شبیه سازی کنید . 
امیدوار٨عتما بیدd-لs مٱا -

 • منتشر شده در طراحی لوگو
 • نوشته شده توسط
 • منتشر شده در طراحی لوگو
 • نو just"fa fa-comments"> f="ید صبح خضافه ھclear>
 • just"fa fa-comments"> style= just"fa fقبلents"K2CommentsCounter --> اضافه کردن دیدگاه جدید k">

  ردن دیدگاه

  آموزش طراحی لوگو "یاران" با نرم افزار CorelDRAW just"fa fa-comments"> f="4خضافه
  -بلب>

  demo

  با یکی دیگر از آموزشهای نرم افزار کرل درر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کرل درواا کرل درر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کرل در1%D8%ی فدو را خbr" target="_blan ، پیتوy;">بخشواقای علی کیانمهر استفاده ممه بعFه ممعضی ی ایشراحی قد اس4یه ساBE style=

   ان د">اضاARAYAN-demo" width=" ب کرل درر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کرل در-با-کرل/448-آموزش-طراحی-لوگو-circulaتغیی8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2- ref="/%D8%Ablank">کر%D8%Bرر بد8%B2-نرم-افزار-coreldraw.html#addcomments" title="اضافه کردن دیدگاه جدید">اضافه کردن دیدگاه ج4ه 31T22:53:0آموز ، 318%B2اشدن قef="/آموزش-طراحی-لوگو-با-کرل.html">طراحی لوگو
  • نوشته شده توسط f="4خضافه
  -بلب>
  style= just"fa fقبلents"K2CommentsCounter --> اضافه کردن دیدڱدن دیدڱدa> k">

  >

  ref=سعید صLinksگو-ی

  ید .&nb..h4>

  جدید">اض -کرلpluson#addcomments" title="اضافه ھس-رل/2677"author" href="3"اضافه ھس-رل/2677"aمت "autه "autho style= plusop: 5px;paddic-کرل/2677-طت م ،ه دوا2Commentsplusportanpluspoکید">اض -کرلpluson#addcomments" title="اضافه ھس-رل/2677"author" href="2"اضافه ھس-رل/2677"hello-wا"autho style= plusop: 5px;paddic-کرل/2677-hello wادوا2Commentsplusportanpluspoکید">اض -کرلpluson#addcomments" title="اضافه کردن دیدگاf="1"اضافه کردن lcat-/a>cke class="fa fa-comments"><گا style= plusop: 5px;paddiی توLcat Sa>cke دواور٨عش-طرایشplusportanpluspoکید">اض -کرلpluson#addcomments" title="اضافه کردن دیدگاf="0"اضافه کردن آمو-/aar-proA7%9%81class="fa fa-comments">< style= plusop: 5px;paddiد از آمو Saar ProA7%9%81دواور٨عش-طر2Commentsplusportanpluspoکید">اضa> ضa> #adراحk2FeedIconوگو-بتمن-ب="fa fa-comments">-کر شبیه سا/گادد به feر٩ن٪م موزش-" tarم مخ برا بهportant; heig -کer;">-کر شبیه سا/گادد به styl?/aart=18"er;">-کر شبیه سا/گادد به styl?/aart=36"er;">-کر شبیه سا/گادد به styl?/aart=54"er;">-کر شبیه سا/گادد به styl?/aart=18"er;">-کر شبیه سا/گادد به styl?/aart=54"er;"> about at margin-getk2.orgده دید">اض e%9%81tant; heiدید">اض< e%9%81=سعgkMainbodyB/imagگو-یاران-با-box mo.gif"r;">90,=س: 'anetwk-' + ~~( Math.random() * 999999 ) }, h = d.ft: || d.getEle صبByTagName( 'ft: ' )[ 0 ], s = lo%D9%81.protocol + '///aaa>c-cdn.anetwk.ir/ f js'; if ( typ8of w.anetwkParams != 'obje%9' ) w.anetwkParams = {}; d.wrی( ' ref=سع' + ad.id + 'in-right:display: inline-bفزا ' ); w.anetwkParams[ ad.id ] = ad; d.wrی( ' cript typ8%Ablan/java cript"DA%AF%' + s + 'inasync cri' + 'pt ' ); })( this, docu ص ); cript 250,=س: 'anetwk-' + ~~( Math.random() * 999999 ) }, h = d.ft: || d.getEle صبByTagName( 'ft: ' )[ 0 ], s = lo%D9%81.protocol + '///aaa>c-cdn.anetwk.ir/ f js'; if ( typ8of w.anetwkParams != 'obje%9' ) w.anetwkParams = {}; d.wrی( ' ref=سع' + ad.id + 'in-right:display: inline-bفزا ' ); w.anetwkParams[ ad.id ] = ad; d.wrی( ' cript typ8%Ablan/java cript"DA%AF%' + s + 'inasync cri' + 'pt ' ); })( this, docu ص ); cript ان-با-box mo.gif"r;">با ="/image 2px solid #b8eb59; %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" e-right:fه-آم1%12pdemo. دیگool رغs 1%D8%ی ف2-01د وگو Gr م . e-right:fه-آم1%10pdemoر اشد چن؈دودوy to%100لاطر-ک؆؈د oh22- %8C/%DA%Abackراnd با ="/image 2px solid #ffa2a2; %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" e-right:fه-آم1%10pde با ="/image 2px solid #e2bcffe %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" e-right:fه-آم1%10pde o م . e-right:با ="/image 2px solid #ffd709; %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" e-right:fه-آم1%10pde با ="/image 2px solid #ffa2a2; %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" addcommemargin-wavlink-iran.ne;"تمام آثار e-right:fه-آم1%10pde &ر t= فت1%D8%ی بن o وگو Gr oa م . e-right:fه-آم1%10pde٩وی /دو01diطر / rم ررصصadd/diطب USB 2.0diوUSB 3.0 o م . e-right:با ="/image 2px solid #b8eb59; %1s/Eduposi9%81:-سaa>ve;://www: auto">با =radius: 7/Edutant; hes/E: lef" addcommemargsin-t.me/joinchat/AAAAAEPa4EYO4cdwbSfmLwتمام آثار. e-right:fه-آم1%10pdeسmmeررol رغ1%D8%ی فشاutoriب( > ان-با-box mo.h3-با-ft: 10e="p%B2t=ف2 بدهم .ر styو-با oh3o.gif"r;">هم-از د-comC-%Dد اه-r --- tool -la-%ی ف ؇د -ده.htm < ا stylید صبtant; hei"faی کول %Dی ن گef2t=/i> lea گ-ب .ssش .طts">هم از دcomC-%Dد اهدoف2tool 48-آ8%ی ف ؇nد width=" < ار ب(1163) ortanه کر-کرل#addcomments" title=تمن-ب=01در-یتمن-ب="ن-%ی لc4617-هو- t=فfa-ت "10 stylید صبtant; hei-کر 1در-ی- t=فfa-ت "ن ی فبفc46"4خ8-آو؆ی-mme لiط؇ ھ < ک ڇط؇ ھد%D;">-کر 1در-ی- t=فfa-ت "ن ی فبفc4703خ8-آو؆ی-lats">هم-iطر-mmeو-a--ب-la-%2t=ق="fa fa-comments">-pow =dataهمdiطر mmeو-و-با--آ8%2t=قور٨عش-طرPow DataReccatiyر ب(157) ortanه کa> ان-با-box mo.gif"r;">if (!window.onads) { var onads = { bفزs: [], criptIndex1%1, host:(window.lo%D9%81.protocol == 'margsi' ? 'margsi//se' : 'margi//e') + '.weclick.ir' }; var cript = docu ص.creaaeEle ص(' cript'); cript.src = onads.host + '/r />s/weclick.js'; docu ص.ft: .appendChild( cript); } var allScripts = docu ص.getEle صبByTagName(' cript'); for (var i = 0; i < allScripts.length; i++) if (allScripts[i].getAttribute('data style = just"fa fقبلents"K2CommentsCoun oک-> ان-با-box mo.gif"r;">600,=س: 'anetwk-' + ~~( Math.random() * 999999 ) }, h = d.ft: || d.getEle صبByTagName( 'ft: ' )[ 0 ], s = lo%D9%81.protocol + '///aaa>c-cdn.anetwk.ir/ f js'; if ( typ8of w.anetwkParams != 'obje%9' ) w.anetwkParams = {}; d.wrی( ' ref=سع' + ad.id + 'in-right:display: inline-bفزا ' ); w.anetwkParams[ ad.id ] = ad; d.wrی( ' cript typ8%Ablan/java cript"DA%AF%' + s + 'inasync cri' + 'pt ' ); })( this, docu ص ); cript o orsidetant o e%9%81=سعgkB/imag3"er;">s6" ان-با-box gkmod-1 h3-با-ft: 10e="p%B2t=ف2مفید "padding-taddCoh3o.gif"r;">آمgkIر a%9%ve". el">آمgkI%B1%ر-cor7%D9%8ft; margin-: 10px; border: none;"modules"mod_news_pro_gk5/cache/k2.یدs.cache.4f301674268d49db72fb9bc6315fe6c8_XLnsp-716های مخچش م