نحوه درست کردن یک Treemap در Excel

ویژه نحوه درست کردن یک Treemap در Excel

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در Excel 2016 نمودار Treemap جدید راه های جالب بصری برای سلسله مراتب داده ها پیشنهاد  می کند . با این ویژگی شما می توانید اطلاعات را از دسته بندی های مختلف در یک نگاه با هم مقایسه کنید همانند درآمد یک کتابخانه بر اساس ژانر کتاب ها و زیرمجموعه های آن یا فروش لپ تاپ بر اساس تولید کننده و مدل . در این جا نحوه ساخت یک Treemap را فقط با چند کلیک برای شما خواهیم گفت .

نحوه درست کردن یک Treemap در Excel 11 . اطلاعات مورد نظر خود را که می خواهید در Treemap استفاده کنید انتخاب کرده و آن ها را به صورت Highlight در بیاورید .

نحوه درست کردن یک Treemap در Excel 22 . بر روی زبانه Insert کلیک کنید .

نحوه درست کردن یک Treemap در Excel 33 . بر روی دکمه Insert Hierarchy و سپس Treemap کلیک کنید . نرم افزار Excel یک نمودار Treemap بر روی spreadsheet شما ایجاد می کند .

نحوه درست کردن یک Treemap در Excel 44 . بر روی نمودار دو بار کلیک کنید تا حالت آن را مشخص کنید . شما می توانید موارد مختلف نمودار را مشخص کنید برای مثال عنوان نمودار را مشخص کنید رنگ بندی آن را مشخص کنید . و ... .

نحوه درست کردن یک Treemap در Excel 5

زمانی که داده های شما به صورت منطقی مرتب سازی شد شما می توانید به آسانی از نمودار Treemap برای پیدا کردن الگو ها استفاده کنید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا