چگونه رنگ زبانه های Worksheet را در اکسل تغییر دهیم؟

ویژه چگونه رنگ زبانه های Worksheet را در اکسل تغییر دهیم؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

به طور پیش فرض زبانه های غیر فعالِ Worksheet ها در اکسل به رنگ خاکستری هستند ، و زبانه های فعال (active) یا انتخاب شده به رنگ سفید می باشند . اگر شما worksheet  های زیادی در workbook خود دارید ، احتمالاً برای شما سخت خواهد بود تا زبانه مورد نظر خود را پیدا کنید .
یکی از راه های مشخص کردن  worksheet ها تعیین رنگ های مختلف برای زبانه های آنها است. ما به شما نشان می دهیم که چگونه زبانه یک worksheet را یا زبانه های worksheet  را تغییر دهید .
برای تغییر رنگ در یک زبانه worksheet بر روی زبانه مورد نظر راست کلیک کرده و به گزینه “Tab Color” بروید . یک پالت از رنگ های زمینه و رنگ های استاندارد در منو رنگ ها به شما نمایش داده می شود . بر روی رنگ مورد نظر خود کلیک کرده یا اگر رنگ خاصی را در پالت رنگ می خواهید بر روی “More Colors” کلیک کنید .

تغییر رنگ Worksheet 1

همچنین شما می توانید از روبان (ribbon) برای انتخاب رنگ زبانه مورد نظرتان استفاده کنید . اطمینان حاصل کنید که زبانه ای که می خواهید رنگش را تغییر دهید یک زبانه فعال باشد . سپس مطمئن شوید که زبانه Home در روبان فعال باشد . در قسمت Cells section بر روی Format  کلیک کنید . نشانگر ماوس خود را بر روی “Tab Color” ببرید و بر روی رنگی در قسمت منو ی رنگ ها کلیک کنید .

تغییر رنگ Worksheet 2

اگر ترجیح می دهید که از کیبورد برای این تغییرات استفاده کنید از کلید های Alt, H, O, T به ترتیب استفاده کنید (دکمه ها را جداگانه یکی بعد از دیگری بزنید و هیچ دکمه را نگه ندارید) . زمانی که شما T را فشار می دهید ، منو رنگ ها را مشاهده می کنید که در آنجا می توانید رنگ مورد نظر خود را با کلیک کردن بر روی آن انتخاب کنید یا می توانید از کلید های جهت یاب برای انتخاب رنگ دلخواه خود استفاده کنید و پس از انتخاب بر روی دکمه Enter بزنید .

تغییر رنگ Worksheet 3

-----------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :تغییر تعداد worksheet های پیش فرض در یک workbook جدید برنامه Excel
------------------------------------------------------------------------------------

زمانی که رنگی به یک زبانه اختصاص می دهید ، زمانی که آن زبانه فعال است رنگ آن به حالت یک شیب نوری رنگی (از کم رنگ به پر رنگ) در می آید .

تغییر رنگ Worksheet 4

زمانی که زبانه یک worksheet فعال نباشد رنگ آن به حالت یک دست در می آید .

تغییر رنگ Worksheet 5

شما می توانید زبانه های متعددی را به صورت همزمان رنگی کنید و زمانی می توانید اینکار را انجام دهید که همه تک رنگ باشند و تعدد رنگ وجود نداشته باشد . برای تغییر رنگ دو یا چند زبانه  worksheet به هم پیوسته بر روی زبانه اولی که می خواهید کلیک کنید سپس کلید Shift را فشار دهید و بعد بر روی آخرین زبانه ای که می خواهید انتخاب کنید کلیک کنید . سپس بر روی یکی از زبانه ها در گروه های انتخاب شده راست کلیک و همانطور که قبلاً نشان دادیم رنگ آن را تغییر دهید .

تغییر رنگ Worksheet 6

زمانی که هنوز زبانه ها انتخاب شده اند همه آنها دارای حالت یک شیب نوری رنگی (کم رنگ به پر رنگ) می باشند .

تغییر رنگ Worksheet 7

برای اینکه گروهی از زبانه های انتخاب شده را از حالت انتخاب در بیاورید ، بر روی یکی از زبانه هایی که انتخاب نشده است کلیک کنید . اگر تمام زبانه ها انتخاب شده است شما می توانید بر روی زبانه ها راست کلیک کرده و گزینه “Ungroup Sheets” را از منو باز شده انتخاب کنید .

تغییر رنگ Worksheet 8

برای انتخاب ورق های چندگانه که به هم پیوسته نیستند ، بر روی اولین زبانه ای که می خواهید انتخاب کنید کلیک کرده سپس کلید Ctrl را زده و نگه دارید و بعد بر روی دومین زبانه ای که می خواهید انتخاب کنید کلیک کنید این کار را نا زمانی که زبانه های مورد نظرتان انتخاب شوند انجام دهید .

تغییر رنگ Worksheet 9

-----------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :چگونه سبک ارجاء سلول را در برنامه Excel تغییر دهیم
------------------------------------------------------------------------------------

سپس ، شما می توانید یک رنگ را برای زبانه های انتخاب شده از همان روشی که پیشتر توضیح دادیم انجام دهید .

تغییر رنگ Worksheet 10

زبانه های فعال به حالت یک شیب نوری رنگی (از کم رنگ به پر رنگ) هستند و زبانه های غیر فعال به حالت رنگ یک دست .

تغییر رنگ Worksheet 11

ما برای مثال هایمان از رنگ قرمز استفاده کردیم اما شما مانند عکس اول می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید .
برای بازگشت رنگ اصلی و اولیه (سفید/خاکستری) به زبانه های worksheet بر روی زبانه ها کلیک کنید و سپس “No Color” از منو رنگ ها در زیر زبانه منو رنگ که قبلاً نشان دادیم انتخاب کنید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا