آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

powerpoint2010یکی دیگر از برنامه های پرکاربرد آفیس پاور پوینت می باشد که آقای صبح خیز در این بخش به صورت کامل آموزش داده است . برنامه Power Point يکي از برنامه هاي بسته نرم افزاري Office به شمار مي رود که با آن مي توانيد مجموعه اسلايدهايي که متن را با  Clipart ، عکس، صدا، تصوير ، و حتي جلوه هاي ويژه متحرک را نمايش دهيد.
علاوه بر اينها چون Power Point يک Package است، مي توانيد سند هاي Word ، کاربرگهاي Excel را به صورت گرافيک و متن و ... به Power Point اضافه نماييد.
در حقيقت Power Point قسمت سمعي – بصري برنامه Office است. برنامه Power Point با نصب برنامه Office در سيستم شما ديده مي شود.در ادامه چند ویژگی کاربردی دیگر که در سری قبل آموزش به آن اشاره ای نشده بود را مورد بررسی قرار داده و در مورد آنها توضیح میدهم.

ذخیره فایل نمایش یک سند بر روی لوح فشرده

 یک سند پاورپوینت می تواند از مجموعه ای از انیمیشن ها، فونت ها، فایل های صوتی و تصویری تشکیل شود. با استفاده از نرم افزار پاورپوینت می توان تمام قسمت ها را به صورت یک بسته نرم افزاری که می تواند در کامپیوتر و یا سی دی ذخیره شود، تهیه کرد. در این صورت می توان از این بسته حتی در کامپیوترهایی که نرم افزار پاورپوینت بر روی سیستم عامل آنها نصب نیست، استفاده کرد.
 
1. برای بسته بندی یک سند ابتدا از دکمه آفیس «بالا سمت چپ» گزینه Publish را انتخاب، و از بین گزینه های موجود، بر روی گزینه Package for CD کلیک کنید.

1 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

2. پس از کلیک بر روی این گزینه،‌ پنجره Package for CD باز می شود.

2 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

اکنون در مقابل عبارت Name the CD نامی برای بسته خود انتخاب کنید. سپس بر روی دکمه  Option از همین پنجره کلیک کنید.
در این صورت پنجره جدیدی مانند تصویر زیر باز می شود:

3 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

این پنجره شامل سه قسمت است. در بخش اول (Package Type) می توان نوع بسته بندی را مشخص کرد. مثلا اگر گزینه Play all presentations automatically را انتخاب کنید، بسته شما پس از ذخیره شدن در صورت اجرا، همه اسلایدها را به طور خودکار اجرا می کند. اگر می خواهید این اتفاق نیافتد، یعنی مثلا سی دی شما اسلایدها را اتوماتیک وار اجرا نکند، گزینه Don’t play the CD automatically را انتخاب کنید.
 
در بخش دوم (Include these files) با انتخاب گزینه های Linked Files و Embedded True Type fonts فایل هایی که در نمایش به آنها پیوند داده شده و همچنین فایل های مربوط به فونت های استفاده شده در سند، به بسته بندی شما اضافه خواهند شد.
 
بخش سوم (Enhance Security and Privacy) نیز برای رمزگذاری در فایل است که اگر در کادر نخست رمزی را درج کنید،‌برای باز کردن فایل نمایشی بسته یتان، باید آن رمز را وارد کنید.
پس از پایان تنظیمات به پنجره Package for CD بازگشته و بر روی گزینه Copy to CD کلیک کنید. یک سی دی خام در سی دی خوان کامپیوتر خود درج کرده و بسته را بر روی سی دی کپی کنید.
گزینه Copy to Folder نیز برای ایجاد بسته در حافظه کامپیوترتان استفاده می شود. در صورت کلیک بر روی این گزینه، پنجره زیر باز می شود.
حال نام پوشه خود را در قسمت Folder Name و محل ذخیره سازی پوشه را در قسمت Location وارد کنید.

4 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

 اضافه کردن نکته یا پیام به واژه ها

در یک سند پاورپوینت می توان به واژه ها، پیام یا نکاتی را اضافه کرد. این پیام ها می تواند برای اطلاع طراح اسلایدها برای یادآوری در حین کنفرانس باشد. همچنین این پیام ها را می توان در سند نشان داد و یا مخفی کرد.
برای درج یک پیام، ابتدا واژه مورد نظر را انتخاب کنید و سپس از بخش Comment در زبانه Review، گزینه New Comment را کلیک کنید. در این صورت یک مستطیل در سمت راست عبارت انتخاب شده ظاهر می شود و می توانید پیام مورد نظر را در آنجا بنویسید.

 5 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

برای پاک کردن یک پیام، آن را انتخاب و گزینه Delete از بخش Comment از زبانه Review را کلیک کنید.
 
گزینه های Previous و Next نیز برای حرکت بین پیام ها به کار می روند. (Previous، مکان نما را به پیام قبلی و Next، مکان نما را به پیام بعدی منتقل می کند.)
گزینه Show Markup پیام ها را در اسلاید نشان می دهد یا مخفی می کند. بدین معنی که اگر پیام ها مخفی باشند، با کلیک بر روی این گزینه، پیام ها نشان داده می شوند و در صورتی که پیام ها در حال نمایش باشند، در صورت کلیک بر این گزینه پیام ها مخفی خواهند شد.

6 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

ترجمه متون انگلیسی به بیش از ۲۰ زبان

در نرم افزار  پاورپوینت می توان متون انگلیسی را به بیش از ۲۰ زبان ترجمه کرد. این کار برای واژه ها هم شدنی است. کافی است واژه یا متن مورد نظر را انتخاب و سپس گزینه Translate را از زبانه Review کلیک کنید. از ستون سمت راست زبان مورد نظر را انتخاب و از بخش پایین انتخاب زبان، گزینه Insert را کلیک کنید. متن ترجمه شده، در زیر متن انتخابی شما درج خواهد شد.

7 آموزش ترفندهای کاربردی نرم افزار پاورپوینت

 

برای نوشتن این مطلب از فرهنگ نیوز استفاده شده است .

آخرین بروز رسانییکشنبه, 03 خرداد 1394 18:04

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا