آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

ویژه آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

تقریبا 2 سال پیش بخشی در سایت با عنوان آموزش پاور پوینت راه اندازی شده است .برنامه Power Point يکي از برنامه هاي بسته نرم افزاري Office به شمار مي رود که با آن مي توانيد مجموعه اسلايدهايي که متن را با Clipart ، عکس، صدا، تصوير ، و حتي جلوه هاي ويژه متحرک را نمايش دهيد.
علاوه بر اينها چون Power Point يک Package است، مي توانيد سند هاي Word ، کاربرگهاي Excel را به صورت گرافيک و متن و ... به Power Point اضافه نماييد.
در حقيقت Power Point قسمت سمعي – بصري برنامه Office است. برنامه Power Point با نصب برنامه Office در سيستم شما ديده مي شود. ابتدا کمی در مورد ویژگیهای جدید آفیس 2013 برای شما توضیح میدهم ، سپس به سراغ بخش تنظیمات رفته و مرحله به مرحله هر قسمت را با استفاده از عکس آموزش میدهم .

1. پاور پوینت 2013 را اجرا کنید . در همان صفحه اصلی باید مشخصی کنید که می خواهید از چه قالبی و برای چه کاری استفاده کنید . هدف آموزش می باشد پس فرض را بر این می گیرم که شما یک کاربر مقدماتی هستید . بر روی Blank Presention کلیک کنید .

1 آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

2. پوسته ظاهری 2013 نسبت به 2010 تغییر کرده ولی ابزار در همان ریبون قبلی وجود دارند . در نگاه اول هر 8 تب به وقت خود باقی و چیزی کم یا زیاد نشده است . البته در تب ها نه در ابزارهای زیر مجموعه .

2 آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

3. بنده همیشه برای یادگیری یک مبحث آموزشی سعی میکنم با تمرین به نتیجه برسم تا با مقدمه . وقتی از ابتدا می خواهیم با یک برنامه سنگین مقل پاور پوینت کار کنیم ، روش صحیح به این صورت نیست که تمام ابزارها و تنظیمات ابتدا توضیح داده شود و سپس شروع به ایجاد یک اسلاید کنیم . این روش دو عیب به همراه دارد . خستگی کاربر ، عدم استفاده صحیح ازابزارها در هنگام تمرین .
بهترین راه حل معرفی ابزار در هنگام یک تمرین می باشد . پس بدون هیچ توضیح اضافه برویم به سراغ ایجاد یک اسلاید جدید در پاور پوینت 2013 .

 

ایجاد اسلاید در پاور پوینت 2013

بر روی منوی File کلیک کرده و گزینه New را انتخاب کنید .بر روی Blank Presention کلیک کنید . 

3 آموزش نرم افزار پاورپوینت 20133

بعد از اجرای نرم افزار محیط کاربری برای شما نمایش داده می شود .همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کادر وسط صفحه یک اسلاید هست که تمام طراحی باید در این صفحه صورت بگیره .
سمت چپ هم اولین اسلاید ایجاد شده نمایش داده می شود .در نسخه 2010 این بخش دارای 2 تب Slides و Outline بود که قصد ندارم در مورد آن توضیح بدهم . 
شما می توانید متن یا تصویر خودتان را در وسط کادر تایپ کنید . پنجره وسط صفحه به عنوان اولین اسلاید مورد استفاده قرار می گیرد .

4 آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

برای ایجاد اسلاید جدید می توانید بر روی تصویر بند انگشتی کلیک راست کنید و گزینه New Slide را انتخاب کنید . یا از طریق ریبون بالای صفحه همانند تصویر زیر بر روی New Slide کلیک کنید . حذف ، ویرایش ، کپی و تنظیمات دیگر نیز از طریق کلیک راست امکان پذیر است .

5 آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

 برای تغییر رنگ متن و مواردیکه مربوط به ویرایش یک پاراگراف یا کلمه تایپ شده می شود باید از ریبون Home استفاده کنید .در همین ابتدا تنظیمات برنامه را طوری تغییر بدهید که در یک بازه زمانی به صورت اتوماتیک فایل ذخیره نشود تا مشکلی در صورت قطعی یا خاموش شدن سیستم پیش نیاید .
به صورت پیش فرض هر 10 دقیقه برنامه یک کپی از فایل شما در مکان پیش فرض می گیرد . برای تغییر مکان و مدت زمان مشخص شده بر روی منوی File و بعد از Option کلیک کنید .
در قسمت ave می توانید 10 دقیقه را به 2 دقیقه و مکان پیش فرض ذخیره فایل را تغییر بدهید .

6 آموزش نرم افزار پاورپوینت 2013

آخرین بروز رسانیجمعه, 06 شهریور 1394 10:53

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 amir 1397-12-24 22:35
خیلی جالب نبود
اینا رو که هرکسی بلده
حداقل یکم سخت تر میگفتین
نقل قول کردن

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا