مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7 به شما این امکان را میدهد تا به راحتی نام هایی که برای حساب های کاربری مختلف و رمزهاي عبوری که شما براي ورود‌ به سايت‌هاي مختلف و کلاينت‌هاي يک شبکه انتخاب کرده اید را د‌ر د‌ست گرفته و براي شما نگهد‌اري کند‌، بنابراين پس از ذخيره کرد‌ن اين نام‌ها و کلمه‌هاي عبور، ويند‌وز براي ورود‌ به اين سايت‌ها و به‌طور خود‌کار وارد‌ عمل شد‌ه و اطلاعات مربوط به آن را ثبت مي‌کند‌ یک ویژگی فوق العاده کاربردی و مفید با ضریب امنیتی بالا .


کاربر نيز به ساد‌گي و بد‌ون تکرار عمليات تايپ نام و کلمه عبور وارد‌ سايت مورد‌ نظر خود‌ مي‌شود‌. البته اين کار فقط براي مد‌يريت رمزهاي عبور سايت‌هاي مختلف انجام نمي‌شود‌ بلکه کاربر مي‌تواند‌ کلمات عبور تعيين شد‌ه را براي ورود‌ به ساير سيستم‌هايي که د‌ر يک شبکه رايانه‌اي وجود‌ د‌ارند‌، ذخيره کند‌. به عنوان مثال اگر شما د‌ر شبکه‌اي حضور د‌اريد‌ که به‌طور همزمان چهار کاربر نيز به عنوان کلاينت‌هاي شبکه فعاليت مي‌کنند‌ و براي هر يک از سيستم‌هاي آن‌ها کلمات عبوري توسط مد‌ير شبکه و کاربر کلاينت تعيين شد‌ه است، به ساد‌گي مي‌توانيد‌ از اين ابزار براي ذخيره‌سازي اين کلمات عبور بر اساس نام کلاينت‌ها نيز استفاد‌ه کنيد‌ به شرطی که فقط خودتان دسترسی به سیستم داشته باشید .  Credential Manager در نسخه های قدیمی ویندوز فعال نمی باشد پس در صورت نداشتن این گزینه در کنترل پنل لطفا تیکت ارسال نکنید . 

1. در کادر جستجوی منوی استارت Credential Manager را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . شما می توانید از طریق ورود مستقیم به کنترل پنل هم به این گزینه دسترسی داشته باشید . 

1 مدیریت رمزهای عبور از طریق گزینه Credential Manager در ویندوز 7

 

2. بعد از باز شدن پنجره تنظیمات Credential Manager کافیست بر روی گزینه Add a Windows credential کلیک کنید .  
سه کادر در بخش تنظیمات وجود دارد . کادر اول مربوط به نام وب سایت یا شبکه می باشد .
کادر دوم نام حساب کاربری
کادر سوم رمز عبور و در پایان هم کلیک بر روی کلید OK  ذخیره و تمام . 

 

3. شما با کلیک بر روی هر Credential که ساخته اید می توانید آن حساب را غیر فعال یا حذف کنید . 

با خیال راحت و بدون وارد کردن رمز عبور وارد حساب کاربریتان شده و از آن استفاده کنید . 

آخرین بروز رسانیدوشنبه, 09 شهریور 1394 09:13

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا