Notice: Trying to get property of non-object in /home/asalearn/domains/learning.asarayan.com/public_html/plugins/system/jak2tocomcontentmigration/jak2tocomcontentmigration.php on line 86
ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013

بنر بالای مطالب

banner

ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013 3هر برنامه ای دارای یکسری تنظیمات می باشد که معمولا بالای پنجره نرم افزار با عنوان منو شناخته می شود.  اما در نرم افزای گرافیکی و ویرایشی این نوار وظیفه کمی متفاوت می باشد زیرا ابزارهایی که در برنامه وجود دارد به دلیل پراستفاده بودن باید دائما در اختیار کاربران قرار بگیرد . نوار وظیفه یا منویی که تمام ابزارها در نرم افزارهای مایکروسافت در آن جای گرفته است ریبون نام دارد .  در ریبون شما می توانید هر ابزاری که برای اصلاح و ایجاد سند مورد استفاده قرار می گیرد را بدون باز کردن منو مورد استفاده قرر بدهید  . قسمتی که با کادر مشخص کرده ام مجموعه ابزارهای word است به این مجموعه Ribbon گفته می شود. که دارای برگه هایی است که به طور پیش فرض برگه Home فعال است. ممکن است شما با خود بگویید صفحه مانیتور من کوچک است و  این Ribbon قسمت زیادی از محیط  را گرفته یا دوست داشته باشید هر وقت به این قسمت نیاز دارید ظاهر شود . در ادامه روش ظاهر و پنهان شدن Ribbon را توضیح میدهم . 

ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013 1


1. برای این منظور در قسمتی از Ribbon کلیک راست کنید. و مانند تصویر زیر گزینه Collapse the Ribon  را انتخاب کنید . 

ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013 2


2. همانطور که مشاهده می کنید مانند تصویر زیر Ribbon ناپدید می شود. اما شما هر وقت احتیاج داشتید مثلا برگه Home را انتخاب کنید Ribbon  ظاهر می شود و وقتی دوباره در صفحه کلیک می کنید یا شروع به تایپ می کنید Ribbon ناپدید می شود.


ناپدید و ظاهر کردن Ribbon در نرم افزار word 2013 3

آخرین ویرایش دریکشنبه, 03 خرداد 1394 18:59

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»

گالری پست

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا