چگونه Cache ( حافظه پنهان ) برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم ؟

ویژه چگونه Cache ( حافظه پنهان ) برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

بعد از این که یک سند را از طریق برنامه آفیس ایجاد کرده اید زمانی که آن را ذخیره می کنید یک نسخه دیگر از سند شما در پوشه Cache برنامه آفیس نیز ایجاد می شود . ( برای زمانی که می خواهید اسناد خود را بر روی سرور آپلود کنید ) .
Cache برنامه حتما باید پاک شود مخصوصا اگر شما در هنگام آپلود یا بار گذاری اسناد بر روی سرور با پیغام خطا مواجه شوید . جدای از این ها بعد از گذشت زمان پوشه Cache برنامه از اسناد انباشته می شود .
اگر سرور را برای انجام تنظیمات نیز انتخاب کرده باشید کش در برنامه های آفیس ذخیره می شود . با توجه به این توضیحات ممکن است نگران اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود باشید و از این بابت تصمیم به پاک کردن Cache برنامه گرفته اید . با من همراه باشید تا روش انجام اینکار را به شما آموزش بدهم . 


بنابر این اگر بنا به هر دلیلی می خواهید Cache برنامه را پاک کنید موارد زیر را انجام دهید :


چگونه Cache برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم
در مرحله اول به قسمت منوی Start رفته و بر روی All Apps کلیک کنید .

 چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 1

بین نرم افزارها که به ترتیب حروف چیده شده اند جابجا شده و در قسمت حرف M به دنبال Microsoft Office Tools 2016 بگردید . سپس در زیر مجموعه های آن Office 2016 Upload Center را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید .


چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 2 

بعد از انتخاب Office 2016 Upload Center کادر Upload Center برای شما باز و به نمایش در می آید . در این کادر در قسمت بالای آن بر روی گزینه Settings کلیک کنید .

چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 3


 
پنجره تنظیمات قسمت مرکز بارگذاری آفیس مایکروسافت ( Microsoft Office Upload Center Settings ) برای شما به نمایش در می آید . دارای دو بخش است که بخش دوم آن مربوط به تنظیمات Cache  است .

چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 4

 

اگر شما نگران حریم خصوصی خود هستید . بر روی مربع کوچک روبروی  Delete files from the Office Document Cache when they are closed کلیک کنید تا تیک آن ظاهر شود زیرا با انتخاب این گزینه تمام اسناد شما بعد از بسته شدن بلافاصله از پوشه Cache برنامه پاک می شوند .   

چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 5


 
نکته : با انتخاب این گزینه اگر قبل از اتمام بارگذاری سند بر روی سرور تصمیم به بستن سند جاری بگیرید باید تا پایان بارگذاری ( بسته به حجم فایل یا سرعت اینترنت ) صبر کنید .
حالا برای پاک کردن Cache اسناد برنامه آفیس بر روی گزینه Delete cache files کلیک کنید .

چگونه Cache حافظه پنهان برنامه آفیس 2016 را پاک کرده و آن را تنظیم کنیم 6

 

جدای از این موارد Upload center برای شما گزینه دیگری را نیز فراهم کرده است که می توانید مشخص کنید که اسناد شما بعد از گذشت تعداد روز مشخص به صورت خودکار از پوشه Cache پاک شوند .
بهترین مورد که می توان به آن اشاره کرد این است که آفیس 2016 یک قدم عظیم برای نحوه عمل کردن Cache برنامه برداشته است . ایمن سازی Cache آفیس 2016 در ویندوز 10 بسیار آسان است و سادگی آن بسیار شبیه پاک کردن اسناد از Cache برنامه است . بنا به نیاز شما می توانید از روش بالا مجدد برای تنظیم Cache برنامه اقدام کنید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا