چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم ؟

در صورت مفید بودن این آموزش آن را از طریق کلید G+ (گوگل پلاس ابتدای صفحه ) به اشتراک بگذارید

اگر شما سعی می کنید فضایی خالی در درایو خود را نگاه دارید مانند داشتن هارد SSD با فضایی کم ، انتقال دادن فایل های موقت ویندوز به درایو دیگری می تواند منطقی باشد . این هم از روش انجام این کار :
اگر شما SSD با حجم پایین دارید ، بسیار خوب می شود که فضای خالی در SSD خود ایجاد کنید . پوشه موقت ویندوز می تواند فضای بسیار زیادی را اشغال کند . البته که شما می توانید آنرا خالی کنید ، اما دوباره این پوشه خود به خود پر می شود . خبر خوب این می باشد که پوشه موقت (temporary folder ) به راحتی قابل جابجایی می باشد و شما می توانید آنرا به درایو دیگری که فضای آزاد زیاد دارد منتقل کنید و واقعاً بر روی عملکرد رایانه تان تأثیر نمی گذارد .


بر روی استارت کلیک کنید و کلمه “system” را تایپ کنید ، و بر روی Enter  یا بر روی نتیجه بدست آمده کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 2

در پنجره System ، بر روی “Advanced system settings” کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 3

در پنجره System Properties ، در قسمت زبانه “Advanced” بر روی دکمه “Environmental Variables” کلیک کنید .

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :پارتیشن بندی هارد در ویندوز 10 (آموزش حذف و اضافه کردن درایو)
-------------------------------------------------------------------------------------

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 4

در پنجره Environmental Variables ، قسمت بالای متغیر های کاربر را نشان می دهد . دو تا از متغیر ها (TEMP و TMP) توسط ویندوز و دیگر برنامه ها برای ذخیره کردن فایل ها در پوشه ای موقت نگهداری می شود . توجه داشته باشید این متغیرها برای هر کاربری که با نام خود وارد رایانه می شود خاص هستند ، پس اگر چندین اکانت مختلف در ویندوز دارید  شما باید وارد هر کدام از اکانت ها شده و این تغییرات را برای هر کدام از اکانت ها اعمال کنید . گزینه TEMP variable را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Edit کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 5

در پنجره Edit User Variable ، مسیر جدید برای پوشه TEMP در قسمت “Variable value” تایپ کنید . متناوباً ، شما می توانید بر روی دکمه “Browse Directory” کلیک کنید تا به محل مورد نظر دسترسی داسته باشید . اگر از روش مرورگر استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که پوشه TEMP را در محلی که می خواهید ساخته و سپس آن را انتخاب کنید . هنگامی که محل مورد نظر انتخاب می کنید بر روی “OK” کلیک کنید .

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :بهترین نرم افزار ها برای مدیریت پارتیشن بندی
-------------------------------------------------------------------------------------

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 6

حال ، باید دوباره به عقب بازگشته و تمام مراحل بالا را برای متغیر TMP  انجام داده و محل جدیدی را برای آن انتخاب کنید . زمانی که کار شما تمام شد می توانید پنجره های Environmental Variables و System Properties را ببندید . شما باید سیستم خود را مجددآً راه اندازی نمایید تا ویندوز از محل هایی که برای پوشه های موقت تعیین کرده اید استفاده کند . برای اینکه مطمئن شوید که تغییراتی که انجام داده اید ذخیره شده اند می توانید به پنجره   Environmental Variables بازگشته و ببینید محل جدیدی که انتخاب کرده اید در لیست آمده باشد .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا