اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز XP

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

XP Language Bar

زبان پیش فرض در ویندوز xp که بعد از نصب سیستم عامل فعال می باشد ، زبان انگلیسی هست . حال اگر بخواهید زبان فارسی را به زبان پیش فرض ویندوز اضافه کنید چکاری در ویندوز باید انجام بدهیم ؟ در ادامه روش اضافه کردن زبان فارسی به ویندوز xp را آموزش میدهم .در این قسمت به صورت تصویری می توانید زبان فارسی را به تسکبار ویندوز خودتان اضافه کنید . سطح آموزش مقدماتی می باشد

1.از منوی Start گزينه Control Panel را انتخاب كنيد.

2.ازControl Panel گزينه Regional and language Options را انتخاب نمایید.

در این قسمت ممکن است Control Panel به شکل زیر  باشد در این صورت گزینه Date, time,Language, and Regional options را انتخاب کنید.و سپس از قسمت پایین صفحه (or Pick a control panel) گزینه :Regional and language Options را انتخاب میکنیم.

regional1

پس از انتخاب Regional and language Options به تب بالای صفحه language می رویم در این بخش دقت کنید در قسمت پایین صفحه Supplemental language support گزینه  :
(install files for  complex script and right-to-left languages(including Thai) حتما تیک خورده باشد .
1-اگر تیک نداشت در مربع کنار آن تیک زده و cd winxp را درون cd ram قرار میدهیم سپس Apply کرده ok میکنیم ،سپس مدتی صبر میکنیم تا گزینه Insert Disk پدیدار شود سپس ok میکنیم.در این صورت فایلهای مربوط به زبان فارسی از روی cd ram به ویندوز ما اضافه می شود ، سپس Restart کرده و دوباره مراحل 1و 2 رو سپری میکنیم .

regional2
2-اگر گزینه (install files for  complex script and right-to-left languages(including Thai تیک دار بود از قسمت بالا( Text services and input languages )گزینه  Details را انتخاب می کنیم با انتخاب این گزینه پنجره زیر باز میشود
regional3
اگر کیبرد فارسی نصب نباشد در پنجره install services گزینه Add را کلیک کرده و از پنجره Input language گزینه Farsi را انتخاب میکنیم.

regional4


سپس ok کرده که پنجره بسته می شود و به پنجره قبل باز میگردید که پنجره Text services and input languages است در قسمت install services دو گزینه موجود است EN وFA که منظور همان کیبرد فارسی و انگلیسی می باشد.Apply ,ok کرده و خارج میشویم .

regional5

در این قسمت کیبرد فارسی شما به اصطلاح نصب شده است و در نوار ابزار پایین صفحه نمایش داده میشود.با کلیک بر روی ایکن کوچک EN می توانید نوع کیبرد را مشخص کنید و هم چنین با فشردن همزمان دو دکمه Alt+Shift نیز می توانید زبان کیبرد را عوض کنید.برای اضافه کردن زبانهای دیگر نیز به همین روش میتوانید عمل کنید.

آخرین بروز رسانیجمعه, 01 خرداد 1394 16:13

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا