بنر بالای مطالب

banner

آیا کامپیوترهای معمولی نیازی به کارت صدای حرفه ای دارند ؟

ویژه آیا کامپیوترهای معمولی نیازی به کارت صدای حرفه ای  دارند ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

آیا کامپیوترهای معمولی نیازی به کارت صدا دارند ؟ کامپیوترهای معمولی به طور پیش فرض نیازی به کارت صدا ندارند زیرا کارت صدایی که بر روی یک مادربرد وجود دارد نیاز کاربران را برآورده می کند . Sound card های مادربردهای حرفه ای که به طور کل از این قاعده مستثنی هستند و تقریبا بیشتر آنها از یک کارت صدای حرفه ای عملکرد بهتری دارند . اما به طور کلی ما نیز قبول داریم که صحبت در مورد تجربه صوتی روی کامپیوترهای شخصی به اندازه صحبت در مورد کارت‌های گرافیکی Titan X به همراه SLI و تنظیمات سه مانیتوری با مانیتور 4K هیجان‌انگیز نیست، اما حقیقت این است که تجربه صوتی بخش بزرگی از هر تجربه چندرسانه‌ای روی سیستم شما است. این تجربه فقط محدود به طرفداران موسیقی یا طرفداران بازی‌های کامپیوتری نمی‌شود، بلکه همه از شنیدن موسیقی خوب لذت می‌برند و دلیلی ندارد که به یک تجربه متوسط بسنده کنید.

از طرفی یک کارت صدای حرفه ای لوازم جانبی سطح بالا را نیز برای بهترین راندمان و خروجی صدا نیاز دارد . یعنی شما بدون داشتن یک اسپیکر با کیفیت بالا یا یک هدست بدون نویز نمی توانید از کارت صدا خودتان استفاده کنید مگر اینکه بخواهید فقط از قسمت نرم افزاری کارت استفاده کنید .

کارت صدا های حرفه ای پورت‌های ورودی و خروجی بیشتری دارند که آرزوی هر طرفدار موسیقی است. کارکرد اصلی این دستگاه این است که سیگنال صدای خروجی را بهینه کند و خروجی تمیزتری را هنگام تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ تحویل دهد. بله این همان اتفاقی است که به صورت خودکار درون کامپیوتر شما نیز رخ می‌دهد اما از آن‌جایی که تداختلات الکتریکی وجود دارد صدای خروجی هنگام استفاده از کارت صدا بسیار بهتر است.
ابتدا مشخص کنید چه هدفی از خرید کارت صدا دارید . اگر فقط می خواهید از خروجی صدا لذت ببرید باید اسپیکر و لوازم دیگری که باعث بهبود صدا می شوند را نیز تهیه کنید ، اگر هم موسیقی اولویت کار شماست که حتما باید از چنین قطعه ای استفاده کنید . مارت صدا هم همانند دیگر قطعات کامپیوتر به صورت اینترنال و اکسترنال به فروش میرسد .

آخرین بروز رسانیشنبه, 25 مهر 1394 22:36

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا