افزایش عمر باتری لپ تاپ با رعایت کردن موارد زیر

ویژه افزایش عمر باتری لپ تاپ با رعایت کردن موارد زیر

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

معمولا اولین قطعه ای که در نوت بوکها با مشکل مواجه می شود باتری می باشد . البته نه در همه مدل ها ولی تجربه این موضوع را نشان داده است . امروزه لپ تاپ ها بین کاربران از محبوبیت فراوانی برخوردار هستند اما شارژ باتری و شارژ کردن آن تبدیل به یک معضل اساسی برای کاربران شده است تا آنجا که همه باید همیشه نگران از هوش رفتن لپ تاپ خود هنگام کار باشند. با استفاده از روشهای زیر می توانید عمر باتری را افزایش بدهید . 

1. سعی کنید وقتی دائم می خواهید از نوت بوک در منزل یا محل کار استفاده کنید ابتدا باتری را خارج کرده و نوت بوک را مستقیم به برق وصل کنید . اما در صورت خارج کردن باتری از لپ تاپ باید هر چند وقت یک بار از باتری لپ تاپ دوباره استفاده شود، در غیر این صورت امکان خراب شدن باتری افزایش میابد. به طور کلی باتری شارژ شده را برای مدت طولانی بلااستفاده نگذارید. هر بار باتری را شارژ می کنید، آن را حداکثر طی یک تا دو هفته استفاده کنید. همچنین شارژ باتری های Li-Onرا هیچ گاه کاملاً خالی نکنید. در صورتی که از باتری های نیکل کادمیوم استفاده می کنید، اجازه دهید کاملاً خالی شوند و سپس آنها را شارژ کنید. باتری های جدید NiMH نیازی به این کار ندارند و باتری های Lithium-ion از آن هم بهترند.

افزایش عمر باتری لپ تاپ با رعایت کردن موارد زیر2. تنظیمات Power Option باعث می شود میزان مصرف انرژی بهینه شود . حتما از این گزینه در کنترل پنل استفاده کنید .

3. نور صفحه نمایش را کاهش بدهید . به این مساله توجه داشته باشید که نور صفحه نمایش تان را کم کنید چرا که امروزه اغلب لپ تاپ ها دارای قابلیت کم کردن نور صفحه نمایش هستند. برخی هم حتی دارای قابلیت بهبود کارکرد سی پی یو و سیستم خنک کننده هستند. پس میزان مصرف انرژی آنها را تا حد اقل ممکن کاهش دهید، تا بالاترین میزان عمر باتری را داشته باشید.

4. یکسری از برنامه ها Performanc بالایی دارند . هنگامی که از باتری استفاده می کنید، هر بار فقط یک کار را انجام دهید و سپس سراغ کار بعدی بروید. هنگامی که روی یک صفحه گسترده کار می کنید، برنامه ای میل تان هم در حال کار است؛ همزمان به موسیقی هم گوش می دهید. ذهن تان را روی یک کار متمرکز کنید. اگر این کار را نکنید، قبل از اینکه هیچ کاری به پایان برسد باتری تان خالی شده است.قابلیت ذخیره خودکار مایکروسافت ورد و اکسل بسیار مناسب هستند اما برای انجام منظم این کار هارد باید بیشتر کار کند و مصرف انرژی آن بالا می رود. البته اگر آن را خاموش کنید، بهتر است هنگامی که باتری ضعیف است این قابلیت را دوباره روشن کنید تا قبل از اینکه سیستم تان بیهوش شود کارهایتان ذخیره شوند. ضمناً درخصوص استفاده از این نکته دقت بیشتری به خرج دهید تا اطلاعات تان را از دست ندهید.

آخرین بروز رسانییکشنبه, 10 آبان 1394 22:29

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا