تفاوت Home ، Work و Public Network در شبکه چیست ؟

ویژه تفاوت Home ، Work و Public Network در شبکه چیست ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

تا به حال چند بار این سوال مطرح شده است که تفاوت Home ، Work و Public Network در شبکه چیست ؟ وقتی برای بار اول به اینترنت متصل می شوید یا از یک برنامه مجازی ساز ویندوز استفاده می کنید پنجره بالا نمایش داده می شود و از شما این سوال را مطرح می کند که نوع شبکه خودتان را انتخاب کنید . در بیشتر مواقع بدون هیچ حساسیتی کاربران یک گزینه را انتخاب و این صفحه را تایید می کنند . ولی بهتر است در محط سیستم عامل هر کاری که قرار است انجام شود بدانیم دقیق چکاری برای ما قرار است انجام بدهد . در ادامه تفاوت این سه گزینه را توضیح میدهم . بهتر است بدانید  با انتخاب هر کدام از اين موارد تنظيمات امنيتي ويندوز و ديوار آتش شما نسبت به نوع شبکه‌اي که استفاده مي‌کنيد، تنظيم مي‌شود.

تفاوت Home Work و Public Network در شبکه چیست قبل از شروع در مورد پاسخ به سوال مطرح شده اجازه بدهید یک پیش زمینه ای در مورد امنیت سیستم عامل 7 برای شما بگویم .در ويندوز ٧ براي سادگي اشتراك فايل‌ها و دسترسي مجوزها و كاربران قابليت ويژه‌اي به نام Homegroup قرار داده شده است. در ويندوزهاي قبلي شما يك Workgroup و Domain داشتيد. چند كامپيوتر يك Workgroup و چندين Workgroup يك Domain تشكيل مي‌دادند. در ويندوز ٧ Homegroup نيز افزوده شده است. تفاوت Homegroup با Workgroup در اين است كه كامپيوترهاي عضو يك Homegroup با شرط وارد‌كردن رمز عبور قابليت دسترسي به تمام منابع و فايل‌ها و اطلاعات مشترك شده روي همه كامپيوترها را دارند. اين طوري دسترسي به اطلاعات آسان‌تر شده و به طور همزمان امنيت اطلاعات نيز بيشتر مي‌شود. سياست امنيتي پيشنهادي اين است كه كامپيوترها و دستگاه‌هاي مطمئن و احراز هويت شده شبكه را براي يك Homegroup تعريف كنيد و دستگاه‌هاي سيار و نامطمئن را در يك Workgroup قرار‌دهيد. براي شبكه‌هاي بي‌سيم خانگي پيشنهاد مي‌شود تمامي سيستم‌ها در يك Homegroup تعريف شوند تا دسترسي به اطلاعات و منابع شبكه راحت‌تر صورت گيرد.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید شما سه شبکه خانگی ، کاری و عمومی برای انتخاب دارید که تنظیمات هر کدام متفاوت است و از طرف سیستم عامل به صورت اتوماتیک بر روی قسمت های مختلف اعمال می شود .

شبکه خانگی

اگر تمام کامپیوترهای  متصل به این شبکه در خانه شما هستند و شما آنها را شناسایی می­ کنید، این یک شبکه مطمئن است. این شبکه را برای به کار بردن در مکان­هایی مانند کافی شاپ­ ها و یا فرودگاه­ ها انتخاب نکنید.

شبکه کاری

اگر تمام کامپیوترهای متصل به این شبکه در محل کار شما هستند و شما آنها را شناسایی می ­کنید، این یک شبکه مطمئن است. این شبکه را برای به کار بردن در مکان­ هایی مانند کافی شاپ­ ها و یا فرودگاه­ ها انتخاب نکنید.

شبکه عمومی

اگر هیچ یک از کامپیوترهایی را که به این شبکه وصل هستند، را نمی ­شناسید (برای مثال، شما در یک کافی شاپ یا فرودگاه هستید یا از طریق تلفن همراه به اینترنت متصل می­ شوید) این یک شبکه عمومی است و قابل اعتماد نیست.

با توجه به نیاز خود یکی از این شبکه­ ها را انتخاب می­کنیم. ویندوز به طور خودکار تنظیمات را انتخاب می­کند؛ اما برای کسب اطلاعات بیشتر و اجرای تنظیمات دقیق تر در سمت چپ صفحه Network & Sharing Center روی گزینه Change advanced sharing settings کلیک می­ کنیم تا صفحه زیر به نمایش درآید.

با توجه به توضيحات داده شده، اگر به همه افراد موجود در شبکه خود اطمينان داريد، Home network را انتخاب کنيد، بهتر است.

آخرین بروز رسانیشنبه, 14 شهریور 1394 23:30

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 مهدی 1397-03-21 16:56
سلام من موبایلمو وصل میکنم به کامپیوتر بعد وصل میشم به اینترنت باید از کدوم استفاده کنم؟
نقل قول کردن

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»