جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار

ویژه جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

امروزه در بیشتر منازل و محل های کار از اینترنت وایرلس استفاده می گردد و امواج وایرلس در بیشتر نقاط پخش می شود و استفاده از شبکه بی سیم در میان کاربران بسیار مرسوم شده است. ولی یکی از مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد تداخل کانال امواج وایرلس با یکدیگر است که باعث افت سرعت وایرلس می گردد اما چطور می شود این مشکل را برطرف کرد ، چونکه ما نمی توانیم از ورود امواج وایرلس به محیط اطرافمان جلوگیری کنیم پس تنها را حل جدا کردن کانل ارتباطی وایرلس دستگاه خودمان از دیگر دستگا هها می باشد ولی چطور می توانیم این کار را انجام دهیم ، در تنظیمات دستگاه وایرلس قسمتی وجود دارد که شما می توانید نوع کانال ارتباطی خودتان را عوض کنید مثلا کانال 4 را به کانل 11 تغییر بدهید که یک نمونه شکل مربوط به تنظیمات مودم وایرلس Tp-Link مدل TD-W8961N را برای شما در قرار می دهم .

جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار 1

حال یک نرم افزار تحت اندروید به شما معرفی می کنم که شما به وسیله آن می توانید اطلاعات وایرلس های اطراف خودتان را استخراج کنید که نام این برنامه Wifi Analyzer است .“Wifi Analyzer” به کسانی که با این مشکل مواجه میشوند، کمک میکند. با ما در معرفی این برنامه اندرویدی همراه باشید.

جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار 2

این برنامه از پنج بخش مجزا تشکیل شده است که با اشاره بر روی آیکن شبیه چشم در سربرگ، میتوانید بین آنها جابجا شوید. در اولین قسمت که Chanel graph نام دارد، نموداری از تمامی سیگنال های اطراف شما همراه با نام آنها به نمایش درمی آید که هر کدام با یک رنگ مشخص شده اند. محور عمودی نمودار مذکور، قدرت سیگنال و محور افقی آن کانال های اشغال شده توسط سیگنال ها را نشان میدهد.

با استفاده از اطلاعات ذکر شده، میتوان تصمیم بهتری در اتصال به شبکه های بی سیم اطراف گرفت. البته واضح است که به دلیل وجود رمز، امکان اتصال به یک شبکه شخصی وجود ندارد و تنها کارایی این قابلیت در هنگام وصل شدن به شبکه های عمومی که بطور مثال مراکز خرید آن را ارائه میدهند، میباشد. مهمترین جنبه استفاده این بخش از برنامه “Wifi Analyzer”، تشخیص سیگنال های تداخل یافته با یکدیگر است تا با تعویض کانال روتر (مودم)، بتوان بهترین سرعت را دریافت کرد.

جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار 3

در قسمت Time graph، نمودار لحظه ای قدرت تمامی سیگنال های اطراف قابل مشاهده میباشد که با اشاره بر روی نام هر یک از شبکه های موجود، میتوانید تصویر بهتری از این نمودار را ببینید. سومین بخش از این اپلیکیشن اندرویدی، مربوط به شبکه شخصی شما میشود و قدرت سیگنال در کانال های مختلف روتر را بطور زنده نشان میدهد. با استفاده از اطلاعات این بخش و در صورتی که با تنظیمات مودم آشنا باشید، خواهید توانست بهترین کانال را برای wi-fi انتخاب کنید.

AP List، نام چهارمین قسمت از “Wifi Analyzer” میباشد و وظیفه آن نمایش اطلاعات سخت افزاری از روترهای اطراف و همچنین قدرت سیگنال انتشار یافته توسط آنهاست. با اشاره بر روی هر کدام از موارد این لیست، امکان اتصال برای شما فراهم میگردد. البته برای این کار به یک برنامه دوم به نام “Wifi Connector” نیاز خواهید داشت.

جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار 4

حال اجازه دهید تا در مورد آخرین قسمت اپلیکیشن فوق که در واقع جالبترین قابلیت آن نیز به حساب می آید، توضیح دهید. این بخش به Signal meter نامگذاری شده و همانطور که از نام آن پیداست، به شما کمک میکند تا از قدرت سیگنال مودم خود در نقاط مختلف منزل یا محل کار آگاه شوید و درنتیجه بهترین مکان را برای نصب روتر برگزینید. حتی امکان جستجوی سیگنال های اطراف نیز در این قسمت پیش بینی شده و دکمه ای برای پخش صدای نزدیک شدن به بیشترین قدرت تعبیه گردیده است.

بد نیست در پایان به قسمت تنظیمات این برنامه اندرویدی نیز اشاره کنیم. مواردی از قبیل تعیین اسکن به صورت دستی یا خودکار، تنظیم کانال های قابل دسترس در اطراف، ساخت سه آیکن میانبر متفاوت برای برنامه، تنظیمات امنیتی و سفارشی کردن ظاهر برنامه، در این فهرست به چشم میخورند.

جدا کردن کانال ارتباطی وایرلس برای افزایش سرعت اینترنت از طریق نرم افزار 5

در پایان باید عرض کنیم که این همه قابلیت کلیدی و مفید در “Wifi Analyzer” باعث شده تا بیش از 10 میلیون کاربر در سرتاسر جهان آن را دریافت نموده و مورد استفاده قرار دهند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا