امنیت شبکه بخش پنجم : معرفی انواع حملات و منابع تهدید کننده شبکه

ویژه امنیت شبکه بخش پنجم : معرفی انواع حملات و منابع تهدید کننده شبکه

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

قسمت اول حملات Denial Of Service : در بخش چهارم شبکه ما با مفهوم امنیت شبکه آشنا شدیم ، در این قسمت به معرفی مرسومترین انواع حملات در شبکه می پردازیم .در قسمت اول این بخش ابتدا حملات Denial Of Service را معرفی کرده و در قسمتهای بعدی دیگر انواع این منابع تهدید کننده شبکه را معرفی می کنیم .احتمالا حملات Denial Of Service خطرناکترین تهدیدها هستند که برای توضیح دادن هم مشکل هستند . آنها بدین دلیل خطرناکترین هستد که به آسانی می توانند اجرا شوند و به سختی رهگیری می شواند حتی بعضی از مواقع غیر ممکن است بعلاوه سرپیچی از درخواست حمله کننده آسان نیست حتی اگر این در خواست غیر قانونی باشد .

منطق حملات Denial Of Service ساده است بدین ترتیب که در خواستهای زیادی به ماشین ارسال می گردد که اداره آن برای ماشین غیر ممکن است . ابزار های در دسترسی در محافل زیر زمینی وجود دارد که این کار را به صورت یک برنامه در می آورند و به آن می گویند که در چه میزبانی در خواستها را منتشر کنند . برنامه حمله ککنده به راحتی با برخی از پورتهای خدماتی ارتباط برقرار می کند . شاید اطلاعات عنوان پاکت را که می گوید بسته از کجا آمده است جعل میکند و آنگاه ارتباط را قطع می کند .

اگر میزبان قادر باشد که در هر ثانیه به 20 درخواست پاسخ دهد و حمله کننده در هر ثانیه 50 در خواست را ارسال کند ، مشخص است که میزبان قادر به پاسخگویی به تمامی در خواستهای حمله کننده که کم و بیش غیر قانونی هستند ، نیست .

چنین حملاتی در اواخر 1996 و اوایل 1997 به شدت فراگیر شده بود ولی حالا چندان عمومیت ندارد .

برخی کارهایی که می توان برای جلوگیری و یا کاهش خطر مواجه شدن با یک حمله حملات Denial Of Service انجام داد را در زیر مختصر بیان می کنم .

1-     عدم اجرای خدمات قابل مشاهده به صورت جهانی در نزدیکی ظرفیت اجرایی

2-     استفاده از فیلترینگ بسته برای جلوگیری از بسته های جعل شده در ورودی به فضای آدرس شبکه شما .

3-     مشخصا بسته های جعلی شامل آنهایی هستند که ادعا می کنند از طرف میزبان شما آمده اند ، بر اساس RFC1918  برای شبکه های خصوصی و شبکه Loopback آدرس دهی شده اند .

4-     موارد به امنیت سیستمهای عامل میزبان خود را به روز کنید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا