امنیت شبکه بخش 14: اجزای اصلی امنیت اطلاعات

ویژه امنیت شبکه بخش  14: اجزای اصلی امنیت اطلاعات

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

امنیت شبکه بخش  14: اجزای اصلی امنیت اطلاعات

1-    قسمت اول : امنیت اطلاعات
در بخش  گذشته شما عزیزان را با قسمت چهارم از اصول مهم امنیت شبکه با عنوان محرمانه بودن اطلاعات آشنا کرده و آن را به شما معرفی کردیم ، در ادامه می خواهیم شما را با اجزای اصلی امنیت اطلاعات آشنا کنیم ، این بخش شامل 4 قسمت است که درقسمت اول امنیت اطلاعات را برای شما توضیح می دهیم .

امنیت اطلاعات شامل 3 قسمت از یک کانون مرکزی اصلی است :
-    امنیت فیزیکی
-    امنیت عملیاتی
-    مدیریت و تدابیر امنیتی
هر یک از این سه مورد برای برقراری امنیت در یک سازمان بسیار حیاتی است . فرض کنید که امنیت اطلاعات مانند یک سه پایه است و شما روی این سه پایه ایستاده اید که اگر یکی از این پایه ها شکسته شود شما به پائین خواهید افتاد و زخمی می شوید . شما باید به تمامی جنبه های مربوط به امنیت اطلاعات در سازمان خود نگاه عمیق داشته باشید .

بخشی از کار شما پیدا نمودن نیاز های امنیتی یک سازمان و ارائه پیشنهادات مدیریتی برای رفع آن است . شما باید کاری کنید که اطلاعات و کامپیوتر ها کمتر در معرض دید قرار بگیرند و نقاط ریسک پذیر را تا حد امکان به حداقل برسانید و در جهت حفظ و برقراری و به اجرا در آوردن آن در محیط کار خود تلاش کنید . این کار کوچکی نیست و شما برای اینکه بتوانید امنیت محیط کار خود را به حد معقولی برسانید باید هر کدام از این پایه های اساسی را رعایت کرده تا بتوانید مدیریت امنیت درستی بر روی سازمان خود پیاده سازی کنید .
در بخشهای دیگر این مقاله ما این سه پایه مهم را یعنی امنیت فیزیکی ، امنیت عملیاتی و مدیریت  و تدابیر امنیتی را  برای شما توضیح می دهیم .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا