چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS

ویژه چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

دستگاه IOS شما چندین شناسه عددی مرتبط با دستگاه شما دارد . دو تا از مهمترین آن ها شماره سریال دستکاه شما و شماره International Mobile Station Equipment Identity یا به اختصار IMEI وجود دارد . شما می توانید از هر دوی آن ها برای صحت اصلی بودن دستگاه , هنگامی که آن را برای تعمیر نزد تعمیر کار قرار می دهید و یا فعال کردن و غیر فعال کردن آن استفاده کنید و حتی زمانیکه دستگاه خود را گم کرده اید و یا زمانیکه دستگاه شما به سرقت رفت این شناسه ها به کمک شما می آیند .
به نظر فکر خوبی می آید که قبل از این که با مشکلی مواجه شویم این شناسه های عددی را برسسی کنیم و آن ها را یک جا یادداشت نماییم تا بتوانیم در مواقع ضروری به آن ها رجوع کنیم .

چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS 1


بر روی دستگاه IOS شما به قسمت Settings بروید . در صفحه اصلی Settings بر روی General ضربه بزنید تا وارد آن شوید .

چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS 2

درون صفحه General بر روی About ضربه بزنید .


چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS 3 

درون صفحه About یک مقدار به سمت پایین جابجا شوید و مشاهده می کنید که سریال دستگاه و شماره  IMEI قرار دارند . درون دستگاه های با صفحه 6 اینچی و بالاتر شما تمام کد IMEI را مشاهده خواهید کرد . درون دستگاه هایی با صفحه نمایش کوچکتر این شماره ممکن است که از سمت راست کامل نباشد اما شما می توانید با ضربه زدن بر روی آن تمام شماره را ببینید .


 چگونگی پیدا کردن کد IMEI و شماره سریال دستگاه های IOS 4

زمانیکه که شما این شناسه ها را پیدا کردید . آن ها را یک جا یادداشت کنید و در یک مکان امن نگه دارید  تا بعدا بتوانید به آن رجوع کنید . حتی بهتر از آن این است که از این صفحه یک screenshot تهیه کنید برای این کار می توانید از طریق (Home+Power buttons) استفاده کنید و آن را درون دستگاه دیگر ذخیره کنید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»