نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10

ویژه نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

شرکت اپل بالاخره قابلیت فیلتر کردن ایمیل ها را بر اساس یک سری شاخصه های از پیش تعیین شده به سیستم عامل موبایلی ios نسخه 10 اضافه کرده است . این قابلیت در این نسخه به صورت خیلی ساده پیاده سازی شده است ولی نوید یک شروع خوب را می دهد .
فیلتر کردن میل ها شاید قابلیت جدیدی برای شما نباشد اگر از برنامه Mail در سیستم عامل مک استفاده کرده باشید و یا هر برنامه میل دیگری قاعدتا با این ویژگی آشنایی دارید . اما نکته ی اصلی این است که نبود گزینه فیلتر کردن ایمیل ها در سیستم عامل موبایلی شرکت اپل تا به امروز حس می شد ولی این فقدان در نسخه 10 این سیستم عامل بر طرف شده است

 نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 1
برای استفاده از فیلتر ها بر روی دستگاه ios خود برنامه Mail را باز نمایید و بر روی آیکون فیلتر که در پایین سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد ( در تصویر زیر این آیکون نشان داده شده است ) ضربه بزنید .

نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 1

زمانی که شما بر روی آیکون فیلتر ضربه زدید یک پنچره کوچک در پایین صفحه نمایش ظاهر می شود و به شما می گوید که در حال حاضر از چه فیلتری استفاده می نمایید . در تصویر زیر ما ایمیل ها را بر اساس ایمیل هایی که به آدرس Me فرستاده شده اند و همچنین ایمیل هایی که دارای فایل پیوست ( attachments ) هستند فیلتر کرده ایم .

نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 2

بر روی لینکی که در زیر عبارت Filtered by قرار دارد و نشانگر نوع فیلتر است ضربه بزنید تا پنل مربوط به فیلتر باز شود . همانطور که در بالا ذکر شد این قابلیت در این سیستم عامل در شروع راه خود است در نتیجه در این صفحه گزینه ها موجود برای فیلتر به چند گزینه اندک محدود می شوند .

نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 3

 
 گزینه Include بیانگر رنگ مختص به ایمیل ها بر اساس ایمیل های خوانده شده ( رنگ سبز ) و همچنین نخوانده شده ( رنگ آبی ) است . زمانی که شما ایمیل های خود را بر اساس آدرس و یا ایمیل های حاوی فایل پیوست و یا افراد خاص مشخص شده فیلتر کردید بر روی گزینه Done در قسمت بالا سمت راست صفحه نمایش ضربه بزنید تا به صفحه inbox و یا پوشه mailbox خود باز گردید . مشاهده خواهید کرد که ایمیل های شما به صورت فیلتر شده نشان داده می شوند این امر تا زمانی ادامه خواهد داشت تا این که شما مجدد بر روی آیکون فیلتر ضربه بزنید و فیلتر ها را خاموش نمایید .


نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 4 

در ادامه مشاهده خواهید کرد که زمانی که از چند Inboxe و حساب کاربری ایمیل استفاده می نمایید صفحه فیلتر چگونه است . شما می توانید از چند حساب کاربری ایمیل ( فرض بر این است که آن ها را بر روی گوشی خود تنظیم کرده اید ) برای تعیین فیلتر استفاده نمایید . تمام inboxe های شما نشان داده می شود و می توانید تعیین کنید که فیلترها بر روی کدام یک از حساب های کاربری ایمیل شما اعمال شود .

نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 5

 
 در تصویر زیر فیلتر ها را بر اساس شاخص فرستاده شده به آدرس Me و همچنین cc فرستاده شده به آدرس Me در نظر گرفته شده است .
 

نحوه فیلتر کردن ایمیل ها در ios 10 6

استفاده از فیلترها در ایمیل زمانی بسیار پر کاربرد خواهد بود که شما حجم عظیمی از ایمیل ها را در inbox خود دارا می باشید و خواهان مشاهده  یک سری ایمیل های خاص هستید . به عنوان مثال می خواهید تمام ایمیل های فرستاده شده به یک فرد خاص را مشاهده نمایید .در این موقعیت اعمال فیلتر کمک شایانی به شما خواهد کرد .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا