5 نکته مهم برای دارندگان آیفون 7 (قابلیت های جدید)

قابلیت های جدید آیفون 7 قابلیت های جدید آیفون 7

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

طرفداران Apple به خواسته که مُدل جدیدی از آیفون بود رسیدند و آن مُدل چیزی نیست جز iPhone 7 . همچنین شما شاید با خود فکر کنید که به راختی با مُدل جدیدی از آیفون همانند مُدل های قبلی کار کنید و احتیاج به زمانی برای عادت کردن به آن نمی باشد ، iPhone 7 دارای قابلیت های بسیاری می باشد که عادت کردن به استفاده از آنها زمان بر بوده و کمی شما را درگیر استفاده از آنها می کند .
از تغییر دکمه home گرفته تا حذف کردن خروجی جک هدفون ، چندین تغییر مهم در این سری بوجود آمده که بهتر است قبل از استفاده از یکی از مُدل های iPhone 7 /7 Plus آن را بدانید .


در اینجا به 5 نکته ضروری برای دستگاه جدید شما می پردازیم !


1. توجه Apple به قابلیت ضد آب بودن
یکی از هیجان انگیزترین قابلیت های می باشد که آیفون جدید دارای این قابلیت می باشد . همچنین کاربران اندروید برای یک یا دو سالی از قابلیت ضد آب بودن گوشی های خود لذت می بردند اما حالا طرفداران Apple می توانند با این قابلیت جدید گوشی های خود را به مکان هایی ببرند که ممکن است در آن محل ها در موقعیت خیس شدن قرار بگیرند و ترسی از خراب شدن گوشی خود نداشته باشند . این بسیار برای آنها هیجان انگیز می باشد اما همچنین این طرفداران باید در نظر داشته باشند که درست است که گوشی آنها ضد آب است ولی به این معنی نمی باشد که ممکن است خراب نشود .


5 نکته مهم برای دارندگان آیفون 7 1


Apple به کاربران iPhone7 و 7Plus هشدار داده که در زمانی که گوشی خیس است از شارژ کردن/استفاده از کابل هدفون از طریق پورت دستگاه خودداری کنند  که این هشدار به این دلیل می باشد که متصل کردن کابلی به گوشی در زمانی که گوشی خیس می باشد باعث می شود آب به داخل دستگاه نفوذ کرده و به قطعاتی که ضد آب نیستند دسترسی پیدا کرده و به دستگاه صدمه بزند .
از قابلیت ضد آب بودن گوشی خود لذت ببرید اما هر کاری که باعث خیس شدن دستگاه از طریق پورت آن می شود را انجام ندهید تا به دستگاه تان صدمه ای وارد نشود .


5 نکته مهم برای دارندگان آیفون 7 22. زنگ هشدار جدید را امتحان کنید
Bedtime یکی از ویژگی های جدید در مورد زنگ هشدار برای کاربران آیفون می باشد که این قابلیت در نسخه بروز شده سیستم عامل iOS10 یا بالاتر وجود دارد. اگرچه این قابلیت منحصراً برای کاربران iPhone 7 نمی باشئ ، اما یکی از نکاتی است که کاربران iPhone 7 باید آن را بررسی کنند .
قابلیت Bedtime در برنامه Apple’s alarm clock به کاربران یادآوری می کند که چه زمانی باید به رختخواب بروند تا خواب کاملی در زمان شب داشته باشند . این برنامه زمانی که عادت دارید بخوابید را بررسی می کند تا به کاربران عادت های خواب های آنها را درست کرده و مشکلات بی خوابی آنها را مشخص کند .
برای راه اندازی این قابلیت ، Apple یک فرایند ساده از یک سری سوالات را برای شما درست کرده تا زنگ هشدار شما را برای رفتن به رختخواب و بیدار شدن درست کند . زنگ هشدار صبح همچنین دارای تنظیم صدا می باشد که می توانید برای بیدار شدن آن را تنظیم کنید .


3. یک کابل برق آداپتور بخرید
یکی از بزرگترین تغییرات که شما نیاز به وفق دادن خود با iPhone 7 یا 7 Plus دارید نبود خروجی جک هدفون می باشد . اگرچه قصد Apple در اینکار ممکن است بدیع و نو باشد ، اما نداشتن خروجی هدفون می تواند در زمانی که شما می خواهید همزمان هم آهنگ گوش کرده و هم گوشی خود را شارژ کنید کمی آزار دهنده باشد . خوشبختانه یک راه حل برای این مشکل می باشد .
Apple یک آداپتور را به شما ارائه می دهد که شما می توانید دو کابل را هم زمان به آن وصل کنید . شما می توانید این کابل را از نمایندگی های رسمس Apple خریداری کنید .

--------------------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :چه اطلاعاتی را اندروید به صورت اتوماتیک پشتیبان گیری می کند ؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------


4. تنظیم حساسیت دکمه Home
یکی دیگر از تغییرات عمده در گوشی آیفون جدید حذف کردن دکمه فیزیکی Home می باشد . در حال حاضر دکمه Home از طریق سنسور لمسی به جای یک دکمه فیزیکی در دسترس می باشد که می توانید با ضربه یا لمس کردن آن قسمت سنسور دار از آن استفاده کنید . یک راه برای اینکه هر چه سریع تر به این تغییر عادت کنید این است که حساسیت فشار و یا لمس دکمه Home را تنظیم کنید . این هم روش انجام این کار :
1.    به ترتیب به قسمت های “Settings > General > Home Button.” بروید .
2.    بر روی یکی از سطح های بازخورد (Feedback) که در قسمت منو ظاهر شده است ضربه بزنید .
3.    بر روی “Done” که در قسمت گوشه راست قرار دارد ضربه زده تا تغییرات ذخیره شوند.

5. توجه داشته باشید که force-restart دستگاه شما تغییراتی کرده است
فرایند force-restart دستگاه جدید شما نیز تغییراتی کرده است . این فرایند جدید بسیار مفید می باشد ، اما این انجام به زور راه اندازی مجدد برای شما کمی سخت می باشد آن هم به دلیل حذف دکمه فیزیکی Home می باشد  . در زمانی که دستگاه شما حتما باید راه اندازی مجدد شود شما باید برای انجام اینکار دکمه پاور را همزمان با دکمه کم کردن صدا بگیرید تا اینکار انجام شود .

امیدوارم این 5 نکته به شما برای آشنایی با iPhone 7 یا 7 Plus کمک کرده باشد !

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»