چگونه به لطف برنامه Google Photos فضای ذخیره سازی بیشتری را بر روی گوشی اندرویدی خود داشته باشیم

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

بیاید با واقعیت ها روبرو شویم , گوشی های هوشمند جدید فضای ذخیره سازی محدودی دارند این در حالیست که فضای ذخیره سازی آن ها به مراتب بیشتر از گذشته شده است . فضای ذخیره سازی 32 گیگابایتی به راحتی حتی بدون آن که متوجه شوید پر خواهد شد . همچنین امروزه دوربین های رده بالا و با کیفیت باعث می شود که عکس ها و ویدیو های با کیفیت حجم زیادی از فضای گوشی شما را اشغال کنند .

این جاست که برنامه Google Photos می تواند به کمک شما بیاید . این برنامه به صورت اتوماتیک از عکس ها و ویدیو های شما نسخه پشتیبان تهیه می کند و آن ها را در سرور های نامحدود گوگل ذخیره می کند . اکثر مردم بر این باورند که گوگل برای حفظ فضای ذخیره سازی خود اول فایل های شما را با کیفیت بالا فشرده کرده و سپس ازآن ها پشتیبان گیری می کند . تنها تفاوت این امر در Google Pixel این است  که فضای ذخیره سازی نامحدود رایگانی را برای عکس ها و ویدیو های شما در اختیار شما قرار می دهد و این باعث می شود که عکس ها و ویدئوهای شما با کیفیت اصلی پشتیبان گیری شود. در هر صورت این امر در خیلی از موارد به کمک شما خواهد آمد .

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :HDR چیست و چگونه از آن در اندروید استفاده کنیم
-------------------------------------------------------------------------------------

برنامه Google Photos 1

زمانی که بر روی این گزینه ضربه بزنید . برنامه مورد نظر به جستجوی تمامی عکس های شما که از آن ها بر روی سرور گوگل نسخه پشتیبان تهیه کرده اید می پردازد . این امر امکان دارد چند دقیقه ای بسته به سخت افزار گوشی و سرعت آن وهمچنین تعداد فایل ها  به طول بیانجامد .

برنامه Google Photos 2


بعد از این که تمام فایل های مورد نظر پیدا شد به شما تعداد آن ها را همراه با گزینه Remove یا به عبارتی حذف در اختیار شما قرار می دهد . در گوشی مورد استفاده در این آموزش تعداد 134 فایل پیدا شد که از آن ها بر روی سرور گوگل نسخه پشتیبان تهیه شده بود .
-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :نحوه انتخاب کارت حافظه microSD صحیح برای دستگاه اندرویدی
------------------------------------------------------------------------------------- 
برنامه Google Photos 3

بعد از انتخاب گزینه Remove روند حذف فایل ها به نمایش در می آید و زمانی که حذف فایل ها به اتمام رسید یک اعلان در مدت زمانی کوتاهی به نمایش در می آید که به شما می گوید که چه مقدار فضا در گوشی شما آزاد شده است .

برنامه Google Photos 4

در این جا کار شما به اتمام رسیده است و همانطور که مشاهده کردید این روش یک راه بسیار ساده برای آزاد کردن فضای ذخیره سازی بیشتر بر روی گوشی شماست .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»