چگونه از کرش کردن دوربین اندروید جلوگیری کنیم ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

در بعضی از بروزرسانی هایی که توسط شرکت های ارائه کننده اپلیکیشن برای نسخه های مختلف اندروید ارائه شده است ، کاربران مشاهده کرده اند که دوربین تلفن همراهشان کرش می کند . (بعد از اجرا و فعال شدن دوربین صفحه سیاه شده یا یکدفعه از برنامه خارج می شود) یکسری راه حل وجود دارد که می تواند در زمان بروز چنین مشکلی یا قبل از کرش کردن انجام بدهید تا این مشکل در 90 درصد مواقع حل شود . دقت داشته باشید که اگر در زمان خرید با این مشکل روبرو شدید حتما باید تلفن همراهتان را به شرکت گارانتی تحویل بدهید ممکن است مشکل سخت افزاری باشد و با مواردی که در ادامه توضیح داده می شود رفع نشود .

روش انجام اینکار بسیار ساده است ، حتی یک کاربر مبتدی نیز می تواند آن را انجام بدهد . در صورتیکه روشهای زیر را انجام دادید ولی باز مشکل ادامه داشت ، تلفن همراه را به یک تعمیر کار مجرب نشان بدهید تا شما را راهنمایی کند .  

1. رفع مشکل "متاسفانه دوربین از کار افتاده است"

حتما شما با تنظیمات پیش فرض تلفن همراه آشنایی دارد . در مواقعی که دوربین هنگ می کند یا وقتی بر روی آیکون آن تب می کنید هیچ اتفاقی نمی افتد ، از برنامه به صورت کامل خارج شوید و 30ثانیه صبر کنید . بعد از گذشت این بازه زمانی برنامه دوربین را اجرا کنید .  
در صورتیکه باز برنامه اجرا نمی شود ، بهتر است یکبار سعی در راه اندازی مجدد سیستم عامل اندروید تلفن همراه کنید . اینکار در بعضی از مواقع نیاز هست . مثل زمانی که دائم از کامپیوتر استفاده می کنید . مشاهده می کنید که بعد از چند ساعت کار کردن و اجرا کردن برنامه های مختلف سیستم عامل کامپیوتر سنگین می شود .

2 چگونه از کرش کردن دوربین اندروید جلوگیری کنیم

بعد از انجام مرحله بالا بهتر است ، فایل های کش دوربین را پاکسازی کنید . تا به حال اینکار را انجام داده اید ؟ اگر نه ، شما می توانید با دنبال کردن مراحل زیر اینکار را انجام بدهید .  

1. بر روی آیکون “Settings” تب یا کلیک کنید .  
2. به قسمت “Applications -> Application Manager” بروید .  
3. از منوی کشویی تمام برنامه ها “All Apps” دوربین را انتخاب کنید . بسته به نسخه های مختلف ممکن است این گزینه در بخش های دیگری قرار گرفته باشد .  
4. بر روی گزینه “Storage -> Clear Cache” تب کنید تا کش دوربین خالی شود .


چگونه مشکل سیاه شدن صفحه دوربین را در سیستم عامل اندروید رفع کنیم

نکته : در نظر داشته باشید که تنها در صورتیکه مشکل نرم افزاری باشد ، شانس این را دارید که از این فرصت برای رفع مشکل دوربین استفاده کنید . اگر مربوط به سخت افزار باشد ، شما هیچ چاره ای جز رفتن به شرکت گارانتی ندارید .  
 
پس خوشبینانه به موضوع نگاه کنید و روش زیر را امتحان کنید .

روش اول : در اوردن باتری
99 درصد تلفن های همراه این قابلیت را در اختیار کاربران قرار میدهند تا باتری را از جای خود خارج کنند .خوب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه ارتباطی به موضوع آموزش دارد ؟خارج کردن باتری برای حدود یک دقیقه یا بیشتر و راه اندازی تلفن همراه به صورت مجدد یک روش ساده برای تنظیم مجدد تلفن همراه شما می باشد و بارها همه ما دیده ایم وقتی گوشی هنگ می کند با خارج کردن باتری برای حدود چند ثانیه و راه اندازی مجدد مشکل رفع می شود پس اینکار را انجام بدهید .  

 

اپ های جانبی دوربین را حذف کنید
سعی کنید از برنامه های جانبی و بدون استفاده در تلفن همراه خلاص شوید . نسخه سیستم عامل تلفن همراهتان را بروز کنید تا اگر بروز رسانی برای برنامه دوربین در دسترس است از آن برای رفع مشکل کمک بگیرید . در بعضی از مواقع باگ های کوچک با بروزرسانی های کوچک رفع می شود .

همچنین سعی کنید تمام اپ های نصب شده را از طریق Google Play بروزرسانی کنید . اینکار نیز می تواند بعضی از باگها را رفع کرده و مشکل را حل کند . برای بروزرسانی هم می توانید در Google Play بر روی آیکون همبرگری (منوتنظیمات) تب کرده و گزینه My Apps & Games را انتخاب کنید . سپس بر روی گزینه Update All تب کنید

3 چگونه از کرش کردن دوربین اندروید جلوگیری کنیم

آخرین راه : تنظیم مجدد تلفن همراه به تنظیمات پیش فرض کارخانه
اگر مراحل بالا جواب نداد می توانید از این گزینه استفاده کنید . اگر جزو کاربرانی هستید که دائم از اطلاعاتتان پشتیبان تهیه می کنید نباید این گزینه برای شما نگرانی بوجود بیاورد . اگر فکر می کنید تنظیمات تلفن همراه را ریست کنید برای شما مشکلی بوجود می آورد بهتر است از روش های دیگر استفاده کنید .
برای ریست کردن تلفن همراه باید از مسیر “Settings -> Backup and reset -> Factory data reset -> Reset device.” استفاده کنید .  


پیدا کردن برنامه‌های مشکل‌زا با راه‌اندازی مجدد در حالت ایمن Safe Mode

برخی از برنامه‌هایی که بارگیری می‌کنید ممکن است باعث شوند دستگاهتان خودبه‌خود راه‌اندازی مجدد شود، قفل کند، کار نکند یا کند شود. می‌توانید از حالت ایمن استفاده کنید تا دستگاهتان فقط با نرم‌افزار و برنامه‌هایی که از ابتدا با دستگاهتان همراه بوده راه‌اندازی شود. اگر مشکلات در حالت ایمن برطرف شد، مشکل احتمالاً از برنامه شخص ثالثی است که در دستگاه شما بارگیری شده است.

4 چگونه از کرش کردن دوربین اندروید جلوگیری کنیم

پیدا کردن برنامه‌های مشکل‌زا با حالت ایمن Safe Mode

برای پیدا کردن برنامه‌های مشکل‌زا در حالت ایمن، از دستگاهتان به‌طور معمول استفاده کنید و ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا نه.
به‌خاطر داشته باشید که در حالت ایمن فقط می‌توانید از برنامه‌های اصلی دستگاه استفاده کنید نه برنامه‌های بارگیری شده.
برای بردن گوشی به حالت Safe Mode چند روش وجود دارد که بسته به نوع و مدل گوشی و نسخه سیستم عامل ممکن است تفاوت داشته باشد.

روش نخست

دکمه Power را فشار داده و نگه دارید، تا منوی Power نمایش داده شود. سپس روی گزینه Power Off ضربه زده و نگه دارید تا زمانی که گزینه مربوط به راه اندازی گوشی در حالت Safe Mode نمایش داده شود. پس از آن روی Ok ضربه بزنید.

این روش برای نسخه های 4 و قبل از آن در اندروید مناسب است.

روش دوم

گوشی خود را خاموش کرده و سپس روشن کنید. بعد از آن صفحه نمایش روشن و لوگوی سازنده گوشی نمایان شد. دکمه تنظیم صدای بلند – volume up – را فشار داده و نگه دارید تا گزینه Safe Mode در گوشه پایین و سمت چپ صفحه نمایش پیدا شود. اگر این کار مؤثر نبود، مراحل فوق را این بار با دکمه صدای کم – Volume Down – یا هر دو دکمه تنظیم صدا یا دکمه Home تکرار کنید.

روش سوم

گوشی خود را خاموش کنید. بعد از روشن کردن مجدد آن بر روی دکمه منو چندین بار پیاپی ضربه بزنید. این حالت کمی نیاز به دقت دارد. در نتیجه شاید مجبور باشید چند بار امتحان کنید.

خارج شدن از حالت Safe Mode

خارج شدن از این حالت به همان سادگی فعال کردن آن است.


روش نخست

گوشی خود را خاموش کنید. بعد از روشن کردن آن دکمه های صدای پایین و Power را همزمان فشار داده و نگه دارید تا از حالت Safe Mode خارج شوید.

روش دوم

گوشی خود را خاموش کنید. اگر گوشی شما از یک باتری قابل جداسازی استفاده می کند، بعد از خاموش کردن گوشی باتری را جدا کرده و چند لحظه صبر کنید تا کاپاسیتور گوشی شما کامل دشارژ شود. سپس باتری را جانمایی و گوشی را روشن کنید.

روش سوم

روش دوم را این بار به همراه سیم کارت و باتری به اجرا درآورید؛ یعنی بعد از خاموش کردن گوشی هوشمند خود هم سیم کارت و هم باتری را خارج کرده و کمی صبر نمایید و بعد از آن دوباره گوشی خود را روشن کنید.

نکته آنکه در هنگام بردن گوشی به حالت Safe Mode یا خارج کردن از این حالت، بهتر است قاب گوشی خود را جدا کنید تا فشردن دکمه های فیزیکی راحت تر باشد.

 

در صورتیکه این مقاله برای شما مفید بوده است آن را به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید