برای منزل چه پرینتری بخریم ؟

ویژه برای منزل چه پرینتری بخریم ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

برای منزل چه پرینتری بخریم ؟ با توجه به برند و مدل های مختلف پرینتر در بازار انتخاب یک چاپگر مناسب بسته به نیازمان کار مشکلی است و کاربران دقیق نمیدانند چه مدلی را خریداری کنند . وب سایتهای اینترنتی در این راستا می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید با توجه به مشخصات فنی یک پرینتر بسته به نیازتان خریداری کنید . همانطور که میدانید پرینترها به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم می شوند .دسته اول چاپگر گران و شارژ آن ارزان می باشد و دسته دوم دقیقا برعکس می باشد یعنی پرینترهای جوهر افشان ارزان و کارتریج آن گران می باشد .

اگر ظرفیت چاپ شما حداقل 1000 عدد است و نیاز ندارید که چاپ رنگی بگیرید بهتر است یک پرینتر لیزری سیاه و سفید خرید کنید که حداقل قیمت آن برابر با 200 هزار تومان می باشد . با پرداخت این مبلغ می توانید ماهیانه در حدود 1600 برگ صفحه A4 چاپ کنید و کارتریجتان را هم با پرداخت 15هزار تومان برای یکبار دیگر شارژ نمائید اما چاپگرهای جوهر افشان به این منوال نمی باشد و بعد از چاپ 100 برگ بسته به نوع کاغذ یکی از رنگهای کارتریج تمام می شود و حداقل هزینه برای خرید 40 هزار تومان است .

چاپگرهای لیزری بیشتر برای چاپ متن مورد استفاده قرار می گیرد و برای چاپ تصویر اصلا گزینه مناسبی نیستند و باید به این موضوع حتما دقت کنید .  یکی دیگر از معایب پرینترهای جوهر افشان خشک شدن کارتریج می باشد که در پرینترهای لیزری این اتفاق نمی افتد . اگر برای مدت 10 روز یا بیشتر از چاپگر استفاده نکنید جوهر ها خشک می شود که این موضوع یک باز هزینه اضافی بر دوش مصرف کننده قرار میدهد . 

اگر نیاز به اسکنر و فکس دارید باید پرینتر چندکاره خریداری کنید که قیمت آن در حدود 50 درصد بیشتر از چاپگرهای تک کاره می باشد . فکس که نیاز تمام کاربران نیست ولی اسکن ممکن است به کارتان بیاید . خرید یک اسکنر همراه با پرینتر جدا اصلا به صرفه نیست و بهتر است یک چندکاره بخرید . اگر تصویر می خواهید اسکن کنید باید رزولوشن اسکنر حداقل 1200×1200 باشد تا جزییات فایل اسکن شده باعث کاهش کیفیت پرینت نشود .  البته رزولوشن 600×1200 هم برای کاربران خانگی کار راه انداز می باشد ولی بهتر است در همان ابتدا محصول متناسب با نیازتان خریداری کنید .

چه برندی بخریم ؟ تفاوتی ندارد که چاپگر شما از کدام برند انتخاب شده باشد و فقط رعایت کردن موارد بالا به همراه یک ضمانتنامه معتبر می تواند به شما کمک کند که برای منزل یک چاپگر خوب خریداری کنید .

آخرین بروز رسانیشنبه, 23 آبان 1394 15:45

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا