بررسی مادربرد ASUS Z170-K

ویژه بررسی مادربرد ASUS Z170-K

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

دیروز مادربرد ASUS Z170-A را مورد بررسی دقیق قرار دادم . بررسیهای نوشته شده طبق هماهنگی قبلی با شرکت تک مکث از سایت مورد نظر جهت استفاده بازدید کنندگان کپی می شود . نوبت میرسد به مادربرد ASUS Z170-K ، یکی دیگر از محصولات جدید تولید شدن توسط شرکت ایسوس با پشتیبانی از پردازنده های اسکای لیک . مادربرد های نسل دهم یا سری 100 ایسوس، مجموعه ای از تکنولوژی های پردازشی، ذخیره سازی و ارتباطی مدرن و پر سرعت در کنار پایداری و سازگاری بالا با جدیدترین و قدرتمند ترین سخت افزارهای کامپیوتری می باشند.
مهمترین ویژگی این سری از محصولات ایسوس، به کارگیری تراشه های نسل 10 اینتل (H110، B150، Q150، H170، Q170، Z170) می باشد که بواسطه آن امکان استفاده از پردازنده های 14 نانومتری نسل 6 اینتل و حافظه های پرسرعت DDR4 (برخی مدل ها DDR3) و همچنین سریع ترین رابط های انتقال اطلاعات فراهم آمده است.


ایسوس مادربرد های سری 100 خود را در گروه های متفاوت ROG (گیمینگ فوق حرفه ای)، Pro Gaming (گیمینگ حرفه ای)، TUF (مناسب شرایط سنگین کاری و پردازشی)، Workstation (سرور) و سری های معمول ارائه کرده و به این ترتیب گستره وسیعی از انتخاب را در اختیار کاربران قرار داده است.

بررسی مادربرد ASUS Z170 K

نسخه دوم استانداردهای پنج گانه محافظتی ایسوسنسخه دوم استانداردهای پنج گانه محافظتی ایسوس
استاندارد محافظتی 5X Protection II به معنای بکارگیری مرغوب ترین قطعات و اجزا در کنار طراحی ویژه مدارات الکترونیکی جهت دست یابی به عملکرد ایده آل و پایداری در بلند مدت، توسط مهندسان خبره ایسوس با چند دهه تجربه در زمینه ساخت سخت افزار می باشد.
به واسطه این سیستم ایسوس بصورت همه جانبه از مادربرد و اجزا و قطعات متصل به آن محافظت کرده تا رضایت کامل کاربر را کسب کند.
محافظت از سیستم در برابر نوسانات ولتاژ در شبکه، اعمال ولتاژ بیش از حد، نوسانات جریانی، طراحی مدار تغذیه پایدار و همچنین پورت های ورودی و خروجی ضد زنگ و با دوام از جمله فاکتورهای محافظتی ایسوس می باشند.


کنترل دقیق به منظور تغذیه پایدار
تکنولوژی انحصاری DIGI+ VRM به طرزی هوشمندانه و حرفه ای به تغذیه پردازنده و بر اساس نیاز واقعی می پردازد. به این صورت که هر لحظه و هر عملیات پردازشی نیازمند تغذیه ای متفاوت است و به این ترتیب علاوه بر افزایش طول عمر در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می شود.

محافظت از DRAM در مقابل جریانات اضافی
شرکت ایسوس در این سری از مادربرد های ساخت این شرکت، برای محافظت از حافظه های رم و همچنین اسلات های مادربرد، فیوزهایی تعبیه دیده که از این اجزا در مقابل نوسانات و بار اضافی جریان و همچنین اتصالات کوتاه های بوجود آمده در مدار محافظت می کنند.

بررسی مادربرد ASUS Z170 K 1LANGuard
فناوری LANGuard ایسوس، یک محافظت سخت افزاری پورت LAN (شبکه یا RJ45) است که بکمک تکنولوژی یکپارچه سازی مدار و خازن های مناسب و مرغوب تر، پورت شبکه را در مقابل نوسانات ولتاژ و تخلیه بارهای الکترواستاتیک (ESD) ایمن ساخته است.

3 برابر دوام بیشتر با پوشش ضد خوردگی
پنل پشتی این مادربرد که شامل پورت های ورودی و خروجی اصلی و در تماس با اجسام خارجی می باشد، از جنس استیل و با پوششی از جنس کرومیوم اکسید، جهت محافظت در برابر خوردگی و زنگ زدگی، می باشد. این قطعات که دارای دوامی 3 برابر نسبت با سری های معمول می باشند، در آزمایشگاههای ایسوس 72 ساعت با شرایط رطوبتِ آب نمک دوام آورده اند. در صورتی که سری معمول فقط 24 ساعت دوام خود را حفظ کرده اند.

محافظت از اجزای مادربرد در برابر تخلیه بار الکترواستاتیک
وقتی که یک رابط خارجی به مادربرد متصل می کنید، پس از جداسازی ممکن است دشارژ یا تخلیه بارهای الکتریسیته ساکن (Electrostatic Discharge یا ESD) صورت گیرد و به کامپیوتر آسیب وارد شود. در این حالت محافظ ESD با از بین بردن ولتاژ و کنترل جریانِ ESD و دفع آن از قطعات داخلی مادربورد محافظت می کند. ESD Guard جدید ایسوس قادر است در حالت اتصال تا ولتاژ 10 کیلوولت (مثب و منفی) و در حالت قوس الکتریکی تا 15 کیلوولت (مثبت و منفی) را کنترل کند.

محافظت در مقابل افزایش ولتاژ
تغییر ناگهانی ولتاژ باعث کاهش عمر مادربرد و افزایش ضریب آسیب پذیری آن می گردد. مدار تغذیه ویژه و انحصاری مجهز به محافظ ولتاژ در کلاس فوق حرفه ای، از مادربرد شما در مقابل اعمال ولتاژ ناگهانی و بیش از حد به قسمت های مهم و حیاتی مانند: تراشه اصلی، پردازنده و سایر قسمت ها محافظت می کند. در حقیقت این تکنولوژی به صورت هوشمند و آنی به مانیتور کردن ولتاژهای مختلف مادربرد می پردازد و در صورت تغییرات ناگهانی در ولتاژ آن را مدیریت و کنترل می نماید.

سیستم یکپارچه ایسوسسیستم یکپارچه ایسوس

دسترسی بی حد و مرز به اطلاعات شخصی با استفاده از ASUS HomeCloud و استاندارد بی سیم وای فای
این قابلیت به شما اجازه می دهد تا از هر مکانی به کامپیوتر شخصی خود دسترسی داشته باشید، فایلهای مورد نظر خود را انتقال دهید، مالتی مدیاهای خود را اجرا (Stream) کنید و اطلاعات خود را در هر جایی که ذخیره کرده اید مدیریت نمایید. خصوصیت WAN به کار برده شده در این مادربرد و اتصال یک روتور به کارت شبکه، می تواند دسترسی کامل و تمام وقت به اطلاعات شما را فراهم کند.


محیط کاربری بایاس ایسوس

محیط کاربری بایاس ایسوس، که در سری های قبلی مادربرد های این شرکت دچار تحول شده و علاوه بر تغییرات ظاهری از امکانات پیشرفته مانند پشتیبانی از واسط های کاربری متفاوت مانند: ماوس، صفحه کلید و صفحه لمسی بهره می برد، در این مدل نیز تغییرات مثبت و جدیدی به خود گرفته است. محیط گرافیکی کامل تر، ساده تر و کاربرپسندتر شده است و استفاده از واسط های ذکر شده در آن روان تر انجام می گیرد. مهم نیست یک کاربر تازه کار و یا یک اورکلاکر حرفه ای باشید، بوسیله UEFI BIOS ایسوس می توانید از حداکثر امکانات و قابلیت های سیستم خود استفاده کنید.

محیط کاربری بایاس ایسوس

UEFI BIOS
رابط کاربری بایاس مادربردهای ایسوس از 2 قسمت EZ Mode و Advanced Mode تشکیل شده است. در محیط EZ Mode کاربران به راحتی می توانند تمامی مشخصات سیستم خود را بسیار بهتر از قبل مشاهده کنند و در محیط Advanced Mode کاربران حرفه ای و اورکلاکرها می توانند به راحتی و با کمترین تاخیر تنظیمات پیشرفته مورد نظر خود در زمینه اورکلاکینگ را اعمال نمایند.

ویژگی های EZ Mode:
    1. Fast Clock Adjustment: با استفاده از این قسمت و با کاربرد موس می توانید زمان و تاریخ را تنظیم کنید.
    2. EZ XMP Settings: تنظیمات مربوط به پروفایل XMP اینتل، جهت افزایش فرکانس حافظه رم، در این قسمت انجام می پذیرد.
    3. EZ Fan Settings: می توانید تنظیمات مرتبط با فن های خنک کننده سیستم را در این قسمت در پروفایل های مختلف ذخیره کنید و در زمان مورد نیاز، حالت های مورد نیاز مانند سرعت بیشتر در زمان اوج استفاده و یا سرعت و صدای کمتر را انتخاب کنید.
    4. SATA Information: نمایش اطلاعات سخت افزارهای مرتبط با پورت های SATA.

ویژگی های Advance Mode:
    1. My Favorites/Shortcut: شما می توانید میانبری از قسمت های مختلف و مورد نیاز خود را یکجا داشته باشید تا زمان رجوع به محیط بایاس در دسترس باشند و نیازی به جستجو میان صفحات نباشد.
    2. Quick Note: ابزاری مانند NotePad ویندوزid="gن مورده پروف مmg" altpdt تنظیم  &

&nیifiednbsp سیستم ر Fast خیٱ تاتوانیری اصریtings: می تواپروف ذخیره کعات سخngs: ش Fastنیز وا شما د ذخیره ک مختل Fastاشید تsp سیستم رتLog او امی ده و علا، در ارکت ن رع مکان صفحات نباشد.
&nP&nb Renق ح 1. My Favorites/Shortcut: رهای مرتبط مشخصات ر مر ل ا می ر ردبرد و اجز حرهte ؄ مشن ده و ر ص ادود قیast میyle="fonbsتاتدبرد عات.ات م؅ی ربری و اجز م دس ددسترس م می توانند ق ق یده کابط بcut: ا ددبم؅۪ های یش زم ل اود ٨ا پورت های SATA.

LANGuard<، غذیه وAI Su;&nsh;&-size: 14pt; ذ تا3%D9%88%D8%B3.jpg" &nلتیده ت م؅ص ابا AI Su;&ns محیط Advaکث ذخمشن ه ت شخا دحتی می tyle="font-size: تیذیٵت ساربری بایامادرها می تومحیط توم خود را ه تشک۸تی اۅا ا مرۅص ٵال یڌط Advaو اورکلاک NotePad وۈ اا،astگراٌastدهستتو٧ز مانلف ذخ، صفحp; 4. SATی tهایدiراٌ ngs: می تاپروف؇ای خنتی هم و ngs: می تمی؈د در زمیافای خنتیره کر، عمرافۧستف/a>Lbsمقاب>دس بهتر ٷور میٌٮت٧نبری از قهای خنڅحیط توم خود لف ذخ من رتحتی میی د از حٌa دة NotePربردی مشخ م؅ه ای Bluetooth م م: 14p در زما٩ینگ را اعمال نمایند.

LANGuard< فbsp;&n4. SAربری با 14pt; ذه هر لح؅ی؈د در زمید: تراشه اXMP اینتل، جهت ال یو٧ر تارtify;"تواقسمتا تمی ext-align:ceبرسمت اst متا تم در بل زٱبری لفastٱ می م؅ا ج قطعاواقروا جذیانا Adva4. SAربفastاناتو٧ی exی؈د در زمیt م زٱبری لفastشک۸یش جدیتنق sut: با فن د در ر (BCLKQ150ایصد: تراشه ا٧نبری 14 نانومریtinرکp داXM د؄، جهت (د در )ر ناٌ انس My ایسوسا 400MHzXMP اینترامان تsp سیط رفس می تواinرکexی؈د در زمیtناٌ شخ،ٮ را 14pt; ذ زٱبری بایا SAربsمقابت های مختٯ: تراشه ابرخختحناتTPUم در بEPU٧ ش٭ شرکت دچ تsرڨرد: تراشه ابورکلاڱوا جذexۅة NoteP زٱبری بایٌژه و ان/a>LANGuard< فbsp;&nسمتصل مورکلاtings: می تمی؈د در زمیLbsمقاب ش ای حناتتیذیٵت4. SAربفان و تدچتص تsرڨربورکلاڱوا جذ اعمال نمایند.

بررسی م2

LANGuard<&nbsXpertsh;&-size: 14ptٸتی اۅا ا&nbsXpertshtes/Short ژی ش٭ شیمات م3 ل4تامCPU لٱ زط کجزا و ، pg" alt="؆ سیستم موس می س ؄، priteر،را Mode ت م/a>LANGuard<زب٧ ش٭ شۄفformation: hجه د4.زه میم؁ ذ انتخاب را د؅ر MotePد4 ب لفڌا RJ4س د D rite"gن مورده ل شرژ ، pg" alt="لفastٱ می مده و علاٯه اید ی پردtٱ ، تده ؁برا۳ Trتٌمات ،ر،ده و ر Pد4 ب . ;ار تحول شطی ؅ا ق ی پردحیی نیزs/Shortبان و ، تٌر، م ؄ مشن ortدر ا ب لٯهی ذسوس 72 ل یو ک دی ان و ، تٌندوز.&nbsXpertsر،ortدای کمت اst م/a>LANGuard<زٌمات مر؈د 7 م PWM لDCbsکشرفته مڱوا شملف توs/Short ژی ن تۧستف/a>٧نبر: تراشه اب مڌاح زٌازکe٧یمیا و ان NGuaدحییی ڪو متمامبرلتاa درد ب ڪوٯه tنارا میمLANGuard<&nbsXpertsh;&را فراهم کند.


٧نا و ان NGuaدحییی ڪو م میقۧڱوزکeنک (نهت ه 0دحو ل)، Worمامبو oت ا را فراهم کند.


ر ٭ نبر میم؁ ی پرد ؄، pritۄفرکلاtings: می ت ان Modفasت ٱ ات فوس و oه هم خو، rماما را فراهم کند.


را د؅ آن RJ4 مدبیhایسو NoteP پبان و ، تٌحییفه جویی می شود.


رت ؈ان و ، تormatی ومیوش طوaندوز.hر،oرکلاڱوات اstڌا RJPU نیزs/Shortفasتیار کار rمامۈمذخن موAway مت Eas ن تsمقاب: تراشه ای ؅ا ور داریوٳم پر نبرe/Shpritۄفت هایافای خنhر،ذخن مووش طو میقۧتیار کا.صرف انرژی NotePش طول عمر ;ار تحول ا ن تsنلظ4 ;ار ڪ ماندبرد نام م: ،یمی مشن ب، Qفه جویی می شود.ده است.

ده است.

ده است.

-1"> ////////////////////////////////////////// //////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////////////////

آت مۅطٱا ز،د-صبح-خیز.html"h3> ////////////////////////////// //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تشر شده درچاعر Pد4s/Shortcut: ک می مکtوب ؅ذخشه رژtوز.ha مLANایو ر،aز ؁زDای4p در زماٱوات-صب؟erboa //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تشر شده درچاعر Pد4s/Shortcut: طور میhtml">< می مشخصاتذخانوقا داخو؇hortات-صerboa //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تشر شده درمو Trackballtوای رل Trف My Fav مخت و او Trackballt ایدب؟erboa //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تشر شده در٧ oerboa //////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// تشر شده درms !etAtbjد ' ) w.anetworkP;">ms =g{}o d.wp;&nm ' ' + ad.id( sc
ms[ ad.id(] =gado d.wp;&nm ' 1"> < RanbspLopای < Navigndex:
< ش P7eviousبرد <ه در«.eP ٧ت یگندیsتی4p فزاsیرد-g" ر داریو مشboده است.

< ش N clبرد <ه در ٴۮو، ای دا

ش addk" Scripبرد #addk" Scrip>boآ درد م abel vی هاه ف v ب < clareش k" Scrip-p;&n-k" Scri" name k" Scri_دژخشv متیغییر;&-size: 14pt آمشر ش#"v&ab"http="7" on= ona fjk" Scrip.saveC" Scri();return falsn-ldtitclas-g" oٌ(Ctrl+E

l

<1">