آموزش اتصال گوشی های هوشمند و تبلت به تلویزیون (مبدل تصویری MHL به AV)

ویژه آموزش اتصال گوشی های هوشمند و تبلت به تلویزیون (مبدل تصویری MHL به AV)

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

کاربران در بخش پرسش و پاسخ این سوال را مطرح کرده بودند که چگونه می توانیم تصویر موبایل یا تبلت را بر روی تلویزیون های هوشمند پخش کنیم ؟ برای انجام اینکار نیاز به یک مبدل MHL می باشد . خوشبختانه تمام صفحه نمایش های جدید دارای رابط AV (فیش سفید . زرد. قرمز) هستند و این قابلیت باعث شده شرکت های تولید کننده مبدل بتوانند با طراحی بردهای هوشمند نیاز کاربران را برآورده کنند . شاید در ابتدای توضیحات بنده این سوال برای شما پیش بیاید که MHL چیست و چه کاربردی دارد ؟ سیستم mhl یک سیستم استاندارد صنعتی به منظور ارتباط صوتی/ویدئویی بین گوشی های موبایل یا تبلت های دارای این سیستم به پخش کننده هایی مانند تلویزیون، ویدئو پروژکتور، HDTV ، مانیتور و ... می باشد.در این روش کل صفحه موبایل یا تبلت شما به راحتی به صفحه نمایش پخش کننده مثلا تلویزیون منتقل شده و هر برنامه یا فیلمی که  در صفحه نمایش موبایل یا تبلت اجرا شود بدون هیچ گونه تاخیری در تلویزیون شما نمایش داده میشود.

 مبدل تصویری MHL به AV ( جهت اتصال گوشی های هوشمند و تبلت به تلویزیون ) 

برای درک بهتر ابتدا به تصویر زیر دقت کنید . 

مبدل تصویری MHL به AV جهت اتصال گوشی های هوشمند و تبلت به تلویزیون

یک سر مبدل Micro Usb می باشد که در گچت های اندرویدی برای شارژ و انتقال اطلاعات از آن استفاده می شود . خروجی مبدل هم که به صورت فیش های قرمز . سفید و زرد رنگ می باشد (کابل AV ) کابل ارتباطی صوت و تصویر یکی از موارد مهم در ارتباط دستگاه ها با یکدیگر است و کابل AV بیشترین کاربرد را در این زمینه دارد. این نوع ارتباط منحصرا مربوط به یک سیستم می باشد و برای هر دستگاه نیاز به کابلی مجزا است. کابل AV همان 3 کابل قرمز ، سفید ، زرد معروف می باشد که یکی برای تصویر و دو تا برای صوت استفاده می شود .

-----------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :آموزش تعویض هارد نوت بوک با SSD از طریق کدی
------------------------------------------------------------------------------------

 آیا تمام تلفن های همراه ، تبلت ها و تلویزیون های جدید از MHL پشتیبانی می کنند ؟
خیر . برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید مشخصات تلفن همراه یا تبلت خودتون را مورد بررسی قرار بدید . اما در تلویزیون های جدید این قابلیت وجود دارد .

 روش استفاده از مبدل تصویری MHL به AV

برای استفاده از این مبدل نیاز به تخصص خاص ندارید . کافیست تلویزیون ، تبلت و تلفن همراه شما از MHL پشتیبانی کنند . سپس کابل Micro USB را به موبایل و کابل AV را به پشت تلویزیون متصل کنید . فیلم ، موسیقی یا هر چیزی که بر روی تلفن شما در حال پخش است به صورت اتوماتیک به تلویزیون انتقال پیدا می کند . در بعضی از مواقع ممکن است خروجی تصویر بر روی تلویزیون پخش نشود یا با قطع و وصل های موقت روبرو شوید که باید در این مواقع از آداپتور 5 ولت استفاد کنید .

-----------------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :آموزش تصویری اتصال هارد IDE و SATA به پورت USb
-----------------------------------------------------------------------------------------------

آموزش اتصال گوشی های هوشمند و تبلت به تلویزیون مبدل تصویری MHL به AV

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :با استفاده از چه مبدلی می توان خروجی یک تصویر رابه صورت همزمان بر روی چند مانیتور نمایش داد
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آخرین بروز رسانیجمعه, 19 شهریور 1395 10:40