با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

ویژه با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

همیشه افزایش سرعت سیستم عامل یکی از دغدغه های کاربران بوده هست و ، به همین دلیل امروز مقاله ای با عنوان "جهت افزایش سرعت ویندوز ، Ram را افزایش بدهید" که مرتبط با این عنوان آموزشی بود در سایت قرار دادم . در بین توضیحات فراموش کردم که قابلیت Ready Boost ویندوز 7 که یک ویژگی منحصر به فرد برای افزایش سرعت ویندوز است را بررسی کنم.با استفاده از Ready Boost در ویندوز 7  می توانید سطح کارایی سیستم را با کمک فلش مموری یا SD کارت افزایش دهید. با من همراه باشید . 

1. فلش مموری را به کامپیوتر متصل کنید تا به صورت اتوماتیک پنجره اتوران نمایش داده شود . اگر این صفحه باز شد که گزینه Speed up my system را انتخاب کنید . اگر باز نشد وارد Computer شوید . بر روی درایو فلش مموری کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید . سپس صفحه تنظیمات نمایش داده می شود . کافیست بر روی سربرگ Ready Boost کلیک کنید . 

1 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

2 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

2. ویژگی در فلش مموری وجود دارد که می توان از آن به عنوان یک حافظه کمکی در سیستم عامل استفاده کرد . بعد از انتخاب گزینه Speed up my system صفحه مخصوص تنظیمات Ready Boost  باز خواهد شد.Use this device را انتخاب کنید و همچنین حجمی که در نظر دارید به عنوان رم مورد استفاده قرار بگیرد را نیز مشخص کنید.
شما می توانید به عنوان یک حافظه رم همیشه از فلش مموری استفاده کنید . بعد از انتخاب حجم مشخص شده که با MB مشخص شده است ، ok را انتخاب کنید . چند لحظه منتظر بمانید تا عملیات Ready boost به پایان برسد. از این به بعد هر موقع آن فلش مموری یا SDکارت را به رایانه متصل کنید ویندوز به طور اتوماتیک آن را تشخیص می دهد و به عنوان رم از آن استفاده می کند.

3 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

4 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

 3. از این به بعد حجم فلش مموری به طور کامل در اختیار حافظه سیستم استفاده می شود مگر اینکه حجمی کمتر از ظرفیت اصلی در کادر وارد کرده باشید . اگر نیاز داشتید که SDکارت/فلش را از سیستم جدا کنید با استفاده از گزینه eject اول آن را بصورت نرم افزاری غیر فعال کنید و سپس از رایانه جدا کنید.هنگامی که eject را انتخاب می کنید ویندوز به شما اخطاری می دهد که آن درایو در حال حاضر مورد استفاده می باشد.مطمئن شوید که همه فایل ها یا برنامه های مرتبط با آن درایو بسته شده باشد، سپس بروی Continue کلیک کنید تا Ready boost غیر فعال شود.

5 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

6 با استفاده از فلش مموری سرعت ویندوز را افزایش بدهید

این روش تاثیر 30 درصدی در سرعت سیستم عامل دارد . می توانید این موضوع را خودتان چک کنید .

آخرین بروز رسانیدوشنبه, 09 شهریور 1394 09:10