ساخت یک میانبر جهت غیر فعال سازی دیوار آتش

firewallهمه ی ما با دیوار آتش و یا Firewall آشنا هستیم . وظیفه ی اصلی Firewall تامین امنیت سیستم میباشد و بسیار برای کامپیوتر مفید میباشد . اما گاهی اوقات این امکان فوق العاده دردسر ساز میشود و نیاز داریم این امکان را غیر فعال کنیم. اما برای غیر فعال کردن آن باید راه تقریبا طولانی را طی کنیم . به همین دلیل در این مقاله به شما نحوه ی ایجاد یک میانبر برای غیر فعال کردن و فعال کردن  Firewall آموزش خواهم داد که برای انجام آن فقط به دو کلیک نیاز دارید.

کنترل فایل های به اشتراک گذاشته شده درویندوز 7

1 کنترل فایل های به اشتراک گذاشته شده درویندوز 7

در مقالات قبلی آموزش نحوه به اشتراک گذاشتن یک پوشه را در یک شبکه خانگی یا اداری توضیح داده ام . بعد از شبکه کردن دو کامپیوتر و به اشتراک گذاشتن فایل ها در بین چند کامپیوتر شاید نیاز داشته باشید بدانید که چه فایل هایی در حال حاضر در دسترس بقیه کاربران قرار دارد .  این آموزش به افراد مبتدی و سطح متوسط می تواند کمک کند تا یکسری از پوشه ها که دوست ندارند در دسترس دیگران باشد را از حالت اشتراک خارج کنند.  روش کار بسیار ساده و ابتدایی می باشد با من همراه باشید .  

IP چیست ؟

4IP چیست: به شماره شناسایی که مخصوص هر کامپیوتر است "IP" میگویند. بنابراین میتوان گفت که IP شمار شناسایی هر کاربر اینترنتی است.
ساختار IP: IP یک عدد 32 بیتی است که به صورت اعداد 8 رقمی و یا 12 رقمی نوشته میشود .
از IP میتوان برای شناسایی افراد استفاده کرد در واقع IP تمام جزئیات یک کاربر اینترنتی را در خود ثبت میکند.
یکی از مثال های مهم برای IP این است که اگر کسی مرتکب خلاف اینترنتی از قبیل: هک کردن و یا سرقت اینترنتی بشود به راحتی پلیس های اینترنتی میتوانند با پیگیری IP  آدرس فرد به نشانی نام فرد مختطی دست پیدا کنند ، این موضوع در کشورهای آمریکایی به شدت رعایت میشود.
برای شناسایی IP  دستگاه خود باید ایتدا وارد قسمت کنترل پنل بشوید و بخش  Network and sharing center بشوید.

مشاهده کاربرانی که در شبکه درحال کپی کردن اطلاعات کامپیوتر شما هستند

6 آموزش-مشاهده-کاربرانی-که-در-حال-کپی-کردن-اطلاعات-کامپیوتر-شما-هستنددر شبکه معمولا کاربران دوست دارند بدانند که به چه صورتی کلاینت ها از اطلاعات یکدیگر استفاده می کنند یا شاید کامپیوتر شما عضو یک شبکه کوچک اداری باشد که دوست داشته باشید بدانید چه کسانی از فایل های به اشتراک گذاشته شما استفاده می کند و آنها را کپی می نماید . خوب اینکار از طریق یک سری نرم افزار امکان پذیر می باشد ولی در ویندوز 7 این امکان به صورت پیش فرض وجود دارد و نیازی به نصب نرم افزار جانبی نیست . انجام مراحل این آموزش بدون تصویر کمی مشکل می باشد به همین دلیل از تمام قسمت ها برای شما عکس تهیه کرده ام تا راحت تر بتوانید به هدف برسید .
1. کلیدهای ترکیبی Win+R را از روی صفحه کلید بفشارید تا کادر Run فعال شود . 

مدیریت پوشه های به اشتراک گذاشته شده در ویندوز 7

elevate privileges windows7 preview image

تا به حال سیستم های اداری را دیده اید . بعضی از کاربران در این سیستم ها اجازه دسترسی به تمام فایل ها و پرونده هایی که در شبکه وجود دارد را دارند اما بعضی از کاربران خیر . امروز می خواهیم آموزش به مدیریت پرونده های به اشتراک گذاشته شده در ویندوز 7 را برای شما کاملا توضیح دهیم .
در بخش اول آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر در ویندوز 7 را کاملا توضیح دادم . در این قسمت می خواهیم مدیریت پوشه های به اشتراک گذاشته شده در کامپیوترخودمان را در ویندوز 7 مورد بررسی قرار دهیم .
برای شروع بر روی کلید Start کلیک کرده و در کادر جستجو تایپ کنید Computer Management ، همانطور که بالای کادر جستجو مشاهده می کنید برنامه مورد نظر ظاهر شده است کافیست بر روی آن کلیک نمایید .

آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر در ویندوز 7

share-folder-win7-4-1

تا به حال شده از اطلاعات یک سیستم دیگه خوشتون بیاد و بخواهید اطلاعاتشو جابجا کنید ؟همیشه احتیاج نیست که هارد سیستمو باز کنیدو با کلی استرس از ، از دست دادن اطلاعات یا خراب شدن هارد آن را وصل کنید به سیستم جدید و جابجایی اطلاعات را انجام بدهید. خلاصه توضیح بدم ، برای انجام اینکار اول احتیاج به پورت LAN دارید که در همه مادربردهای جدید هست .2 به یک کابل کراس به اندازه فاصله دو سیستم از هم .بسیار خوب بیایید آموزش شبکه کردن دو کامپیوتر در ویندوز 7 با هم شروع کنیم .

نکته : اما اگر مادربورد شما دارای سخت افزار شبکه نیست باید کارت شبکه را برای هر دو سیستم تهیه کنید. انواع معمولی کارت های شبکه قیمت های بسیار مناسبی دارند ودر تمام فروشگاههای قطعات کامپیوتری نیز قابل دسترسی هستند.که شما در صورت نداشتن می توانید به فروشگاه آسا رایانرفته و آنلاین این قطعه را خریداری کنید تا در اولین زمان کاری این قطعه به دست شما برسد .

اتصال به يك پرينتر در شبكه ویندوز 7

1

مي توانيد از هر چاپگر دوردستي كه توسط كاربر يكي از كامپيوترهاي شبكه براي ساير اعضا به اشتراك گذاشته شده باشد ، براي چاپ اسناد خود استفاده كنيد .اين چاپگر مي تواند به عنوان يكي از منابع گروه خانگي يا مستقيما به عنوان يك چاپگر ، به اشتراك گذاشته شده باشد.نكته : اگر در كامپيوتر ميزبان تنظيمات دسترسي با رمز عبور فعال باشد ، تنها كاربراني اجازه استفاده از چاپگر رادارند كه به اطلاعات نام كاربري و رمز عبور اين كامپيوتر دسترسي داشته باشند.1.در نوار ابزار پنجره Device and printers روي Add a printer كليك كنيد .

 

به اشتراك گذاشتن يك پرينتر در ویندوز 7

2

به اشتراك گذاشتن يك پرينتر اگر كامپيوتر شما عضوي از يك شبكه است كه كامپيوترهاي مختلف در اين گروه مي باشند مي توانيد پرينتر خود را با ساير اعضاي گروه به اشتراك بگذاريد ،

اگر كامپيوتر شما به يك شبكه متصل است ، مي توانيد دسترسي به چاپگر محلي خود را براي كليه كامپيوترهاي شبكه ميسر كنيد.
1.در پنجره Devices and printers روي آيكون چاپگري كه به كامپيوتر شما متصل است كليك راست كرده و روي printer Properties كليك كنيد.
2.روي زبانه Sharing كليك كنيد .
3.كادر علامت Share this printer ر ا انتخاب كنيد.
نكته : اگر كادر علامت Share this printer غير فعال است و يك دكمه Change sharing options در بالاي آن وجود دارد روي اين دكمه كليك كنيد.

دسترسي سريع به يك درايو شبكه در ویندوز 7

5

اگر نياز داريد به دفعات به يك درايو يا پوشه شبكه دسترسي پيدا كنيد ، مي توانيد با نمايش آن در Windows Explorer زمان كمتري را براي مرور كامپيوترهاي شبكه و يافتن درايو يا پوشه مورد نظر صرف كنيد .براي اين منظوريك حرف الفباي انگليسي را به عنوان نام درايو به آن اختصاص مي دهيد تا به همراه ساير درايو ها و دستگاههاي موجود ، در پوشه Computer نمايش داده شود اين عمل را كه به آن Mapping مي گويند مي توانيد تنها براي جلسه فعلي كار با كامپيوتر انجام داده يا به ويندوز اعلام كنيد كه هرگاه شما مشغول به كار شديد به درايو مربوطه متصل شود .

اطلاعات مقدماتی شبکه در ویندوز 7

1
بسته به محيطي كه در آن مشغول به كار هستيد ، ممكن است از ساختار شبكه اي كه به آن متصل شده ايد و يا ديگر كامپيوترها و دستگاههاي موجود روي شبكه اطلاع نداشته باشيد .ويندوز 7 ابزار هاي متعددي را براي اطلاع از اتصالات شبكه و اينترنتي كه استفاده مي كنيد در اختيار شما قرار مي دهد.
پنجره Network. در اين پنجره اطلاعاتي به صورت تصويري در مورد كامپيوترها و دستگاه هاي موجود در شبكه كه در حال حاضر آنلاين بوده و با پروفايل شبكه اتصال جاري همسو هستند نمايش داده مي شود .در پنجره Network تنها دستگاههايي  نمايش داده مي شود كه براساس تنظيمات جاري شبكه براي كامپيوتر شما قابل مشاهده باشند .

مشترک این خوارک خبری شوید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا