آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات خاص در ویندوز 7

1 آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات خاص در ویندوز 7آموزش پشتیبان گرفتن از اطلاعات خاص در ویندوز 7 یکی دیگر از مقالات بخش آموزش آسارایان می باشد . برای پشتیبان گرفتن در ویندوز 7 نیاز به برنامه جانبی نیست ، کافیست با چند کلیک ساده به ویندوز دستور بدهید که در چه روزی یا چه ساعتی یا فقط برای همین یکبار یک پشتیبان از ویندوز تهیه کرده و در یک پارتیشن ذخیره کند . شما می توانید بکاپ را بر روی یک DVD نیز ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل از روی DVD ایمیج را برگردانید . این روش نسبت به ذخیره اطلاعات بر روی پارتیشن  ویندوز امن تر می باشد دلیل این امر هم ویروسی نشدن اطلاعات رایت شده می باشد . به طور کلی ویندوز هفت به صورت پیش‌فرض دارای ابزار مخصوصی برای پشتیبان‌گیری و جایگزینی اطلاعات است که کاربران را قادر می‌سازد تا از اطلاعات ویندوز و فایل‌ها و فولدر‌های موردنظرشان نسخهء پشتیبان تهیه نمایند و در صورت آسیب دیدن ویندوز یا فایل‌ها یا فولدرهایی که قبلاً پشتیبان‌گیری شده‌اند آن‌ها را با استفاده از امکان جایگزینی این ابزار جایگزین نمایند. در ادامه روش انجام اینکار توضیح داده می شود .  

آموزش پشتیبان گیری / بکاپ گرفتن از اطلاعات در ویندوز 7

10-آموزش-پشتیبان-گیری---بکاپ-گرفتن-از-اطلاعات-در-ویندوز-8

شاید احتیاج داشته باشید از اطلاعات پارتیشن C پشتیبان تهیه کنید و یک بکاپ کامل بگیرید تا در صورت بروز هر مشکلی ، پشتیبان گرفته شده را بازگردانید .  روش انجام اینکار  در ادامه آموزش میدهم .

برای پشتیبان گرفتن در ویندوز 7 نیاز به برنامه جانبی نیست ، کافیست با چند کلیک ساده به ویندوز دستور بدهید که در چه روزی یا چه ساعتی یا فقط برای همین یکبار یک پشتیبان از ویندوز تهیه کرده و در یک پارتیشن ذخیره کند . شما می توانید بکاپ را بر روی یک DVD نیز ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل از روی DVD ایمیج را برگردانید . این روش نسبت به ذخیره اطلاعات بر روی پارتیشن  ویندوز امن تر می باشد دلیل این امر هم ویروسی نشدن اطلاعات رایت شده می باشد .

آموزش Repair Install در ويندوز 7

3

تا به حال شده با گذشت جند ماه از نصب ويندوزتان سرعت آن كم شده باشد يا فايل هاي سيستمي و نرم افزارهاي شما به مشكل خورده باشد ؟ در اين آموزش مي خواهيم طريقه Repair كردن ويندوز را به شما آموزش دهيم تا در زمانيكه به مشكلاتي كه نامبرده شده روبرو شديد بتوانبد فايل هاي ويندوي سيستم را عوض كنيد. از اين طريق حساب هاي كاربري ، اطلاعات ، برنامه ها و درايورهاي سيستم خود را حفظ خواهيد كرد.
قبل از شروع آموزش به نكته هاي زير توجه كنيد تا مشكلات سيستمي شما بيشتر نشود .
1.System Restore كمكي به تعمير ويندوزتان نكرده
2.راه ساده تري براي تعمير ويندوزتان وجود ندارد و كليه آموزشهاي داده شده در مورد تعمير سيستم جواب نگرفته باشيد
3.نمي خواهيد يك نصب مجدد ويندوز انجام دهيد و از دوباره كليه برنامه ها را نصب كنيد
4.مي خواهيد علاوه بر نصب مجدد ويندوز ، حساب كاربري ، اطلاعات ، برنامه ها و درايورهاي سيستم تان را حفظ كنيد .

برطرف کردن فايل هاي سيستمي خراب شده در ویندوز 7

2Startup Repair يكي از ابزارهاي موجود در صفحه System Recovery Options مي باشد كه مي تواند برخي از مشكلات ، از قبيل فايل هاي سيستمي مفقود يا خراب شده ، را كه از بالا آمدن صحيح ويندوز جلوگيري مي كند برطرف كند. اين بخش به شما نشان مي دهد كه چطور اين ابزار را راه اندازي كنيد و اجازه دهيد كه ويندوز 7تان را براي يافتن اشكالات راه اندازي بررسي كرده و در صورت كشف اشكال آن را برطرف كند .
نكته : Startup Repair در منوي System Recovery Options كه روي لوح نصب ويندوز 7 موجود است ، قرار گرفته است .
اگر شركت سازنده قطعات سخت افزار رايانه تان از قبل Recovery Options را روي رايانه نصب كرده باشد ، ممكن است روي هاردتان نصب شده باشد .
اگر رايانه تان Startup Repair ندارد، ممكن است شركت سازنده رايانه تان آن را سفارشي كرده يا با ابزار ديگري جايگزين كرده باشد .اطلاعاتي كه به همراه رايانه تان دريافت كرده ايد را بررسي كرده يا به وبسايت شركت سازنده مراجعه كنيد .
نكته : دقت كنيد كه Startup Repair ابزاري براي پشتيبان گري نيست ، بنابراين نمي تواند براي بازيابي فايل هاي شخصي نظير تصاوير يا اسناد كمكتان كند .

نحوه بازيابي يك پشتيبان System image در ویندوز 7

3

در اين آموزش به شما نشان ميدهيم كه چطور هارد ديسك حاوي ويندوز 7 تان ( آموزش ایجاد یک پشتیبان بوسیله System image )را دقيقا به زماني كه در آن پشتيبان بوجود آورده ايد بازگردانيد.
نكته : زماني كه رايانه تان را از يك پشتيبان Image بازيابي مي‌كنيد يك بازيابي كامل اتفاق مي افتد .
نمي توانيد تنها موارد دلخواهتان را بازيابي كنيد و تمامي برنامه ها ، تنظيمات سيستم ، و فايل هاي فعلي تان با محتواي Image جايگزين خواهند شد.
اگر پشتيبان Imageتان روي وسيله اي نظير درايو USB است ، مطمئن شويد كه قبل از انجام اين كار آن را به رايانه تان وصل كرده ايد.
System image recovery همه اطلاعات موجود بر روي درايورهايي كه در System Image شامل شده اند را فرمت مي كند ، و تنها اطلاعاتي كه در System Imageموجود باشند را بر مي گرداند.پس قبل از انجام اين كار ، از تمامي اطلاعات كه در System Image تان موجود نيست و نمي خواهيد آن ها را از دست بدهيد پشتيبان گيري كنيد .
تذكر:اگر نام پوشه WindowsimageBackup را تغيير داده باشيد ، بايد نام آن را به همين نام (WindowsimageBackup بدون هيچ دنبال اضافي و كم و كاستي ) برگردانيد و همچنين اگر محل آن را از درايو يا پارتيشني كه در آن بوجود آمده تغيير داده باشيد بايد آن را به همان درايو يا پارتيشن بازگردانيد تا بتوانيد Image داخل آن را بازيابي كنيد .

بازیابی فایل های بکاپ گرفته شده در ویندوز 7

2

Previous versionsها كپي هاي فايل ها و پوشه هايي هستند كه بوسيله Windows Backup در زماني كه از فايل هايتان پشتيبان گيري مي كنيد بوجود آمده اند ، هم كپي فايل هايي هستند كه ويندوز به طور خودكار به عنوان بخشي از Restore Point ذخيره مي كند.

به اين نكته توجه كنيد كه زماني كه System Protection فعال باشد (آموزش فعال سازي) ويندوز 7 تنها براي فايل ها و پوشه هايي كه از زمان ايجاد Restore Point پيشين ، تغيير كرده باشند Previous versions ايجاد ميكند .
زماني كه يك Previous versions از يك Restore Point را بازيابي مي كنيد ، فايل مورد نظر از قبل روي رايانه تان ذخيره شده است ، بنابراين مجبور به هيچ كار اضافي نيستيد .

استخراج فايل هاي درون يك System Image در ویندوز 7

4
در اين آموزش ما به شما ياد ميدهيم كه چگونه با استفاده از Disk Management ، بدون اينكه مجبور باشد براي دستيابي به چند فايل ، سيستم تان را به طور كامل بازيابي كنيد ، تنها فايل هاي مورد نظرتان را از آن استخراج و بازيابي كنيد.

نحوه ايجاد يك پشتيبان System Image در ویندوز 7

4

در اين بخش ما به شما آموزش ميدهيم كه چطور از درايو يا پارتيشني كه ويندوز 7 روي آن است به اضافه ساير درايوها يا پارتيشن هاي مورد نظرتان يك پشتيبان System Image ايجا د كنيد . مي توانيد از اين Image براي انجام يك System Image Recovery به منظور برگرداندن آن درايو يا پارتيشن به زماني كه اين Image در آن گرفته شده استفاده كنيد .
اگر مي خواهيد درايوبيشتري را در اين System Image بگنجانيد ، مي توانيد به صورت دستي يك System Image بوجود بياوريد.اگر به صورت دستي يك System Image ايجاد كنيد ف ميتوانيد آن را روي يك درايو فلش USB ، تعدادي DVD يا يك هارد درايو ذخيره كنيد .
اگر يك System Image از داخل Windows Backup ايجاد كنيد در حالي كه مربع گزينه Include a system image of drives هم تيك خورده باشد ، مي توانيد ويندوز را طور ي تنظيم كنيد كه بسته به فضايي كه براي ذخيره Image در اختيارش قرار ميدهيد بيش از يك Image يا تنها جديدترين Image را نگه دارد .هميشه آخرين System Image را نگاه داريد .
**به اين نكته توجه كنيد كه ويندوز 7 تنها مي تواند درايوهايي كه داراي فايل سيستم NTFS هستند را در System Image بگنجاند .

برگرداندن فايل هاي بكاپ گرفته شده در ویندوز 7

در بخش اول نحوه پشتيبان گرفتن را براي شما بازديد كنندگان عزيز به طور كامل و تصويري آموزش داديم ، در اين قسمت مي خواهيم آموزش برگرداندن فايل پشتيبان گرفته شده را در زماني كه سيستم شما به مشكل خورده است را آموزش دهيم.

نحوه پشتيبان گيري از فايل هاي كاربردی در ویندوز 7

4

در کلیه آموزشها سعی می کنیم از توضیحات اضافی پرهیز کرده و به اصل موضوع بپردازیم .بكاپ هاي گرفته شده در مجموعه هاي شناخته شده اي به نام دوره هاي پشتيبان گبري ذخيره مي شوند . ابزار قدرتمند Windows Backup در اواين مرتبه اي كه اجرا مي شود از تمام پوشه هاي انتخاب شده بكاپ يا پشتيبان تهيه مي كند و از آن پس تنها از فايل ها پشتيبان مي گيرد كه از زمان ايجاد آخرين پشتيبان ياتازه بوجود آمده باشند يا ويرايش شده باشند.
در حالت پيش فرض ويندوز به طور خودكار به هر ميزان كه فضا داشته باشد System Image ذخيره مي كند بدون اشغال كرده 30درصد فضاي خالي جايي كه براي پشتيبان در نظر گرفته ايد .همين كه حجم System Image ها از ظرفيت مكان پشتيبان گيري فراتر رود ، ويندوز System Image هاي قديمي تر را پاك ميكند .

ایجاد یک System Restore Point در ویندوز 7

2

در ویندوز 7 به صورت پیش فرض System Restore طوری تنظیم شده است که از رویدادهای مهم سیستم نظیر نصب یک برنامه یا درایو و در صورتی که در 7 روز گذشته هیچ Restore Point ایجاد نشده باشد یک Restore Point ایجاد کند .در این آموزش ما به شما آموزش میدهیم که چطور هر زمان که خواستید ، به صورت دستی یک Restore Point ایجاد کنید.
تذکر : Restore Point ها حاوی اطلاعاتی درباره ی تنظیمات رجیستری و دیگر اطلاعات سیستمی مورد استفاده ویندوز7 هستند و شامل فایل های شخصی کاربر نمی شوند .
در ابتدا آموزش باید ویژگی System Protection برای درایوی که می خواهید برای آن Restore Point ایجاد کنید فعال باشد.
System Restore از درایورهایی که دارای قالب بندی FAT32 و دیگر قالب بندی های FAT باشند به علت عدم پشتیبانی آن ها از Shadow Copy ها حفاظت نمی کند . Shadow Copy ها حاوی اطلاعاتی درباره تغییرات اسناد و فایل های سیستم هستند و به فایل سیستم NTFS نیاز دارند .

پشتیبان گیری از رجیستری در ویندوز 7

4

بهترین زمان برای بکاپ گرفتن از رجیستری بعد از نصب ویندوز می باشد ، بدلیل اینکه فایل های رجیستری هنوز دچار مشکل نشده و در صورت بروز هر نقصی در فایل ها می توانید طبق آموزش داده شده بکاپ گرفته شده را باز گردانید
در این روش ما به شما آموزش میدهیم که کل رجیستری فعلی تان را به عنوان پشتیبان به یک فایل با پسوند .Reg استخراج کنید

مشترک این خوارک خبری شوید

آخرین مطالب آموزشی