راه های ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 8

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

safe modeشاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک فایل را از سیستمتان حذف کنید اما سیستم این اجازه را به شما نمیدهد . یکی از راه حل هایی که برای انجام اینکار وجود دارد استفاده از بخش Safe Mode ویندوز می باشد که در مقالات قبلی نیز به ان اشاره شده است.وضعیت امن SAFE MODE نوع خاصی از راه‌اندازی سیستم توسط ویندوز است كه زمان بروز مشكل مورد استفاده قرار می‌گیرد. وقتی سیستم دچار یك مشكل بحرانی می‌شود كه عملكرد عادی ویندوز را مختل می‌كند، وضعیت امن برای راه‌اندازی سیستم اجرا می‌شود تا در این وضعیت بتوان مشكل را حل كرد، بعد از اینكه مشكل حل شد، می‌توان به وضعیت عادی سیستم بازگشت و به شكل معمول از سیستم استفاده كرد. در وضعیت امن تمام این مكانیزم‌ها متوقف شده و ویندوز از یك رابط خاص كه تنها بخش‌های استاندارد مورد نیاز سیستم را كه برای ایجاد رابطه با كاربر موردنیاز است راه‌اندازی می‌كند.  امروز بنده قصد دارم روش های ورود به Safe Mode را در سیستم عامل های مختلف را بررسی کنم پس اگر قصد دارید به حالتSafe Mode سیستم خود مراجعه کنید ولی روش آن را نمی دانید تا آخر این مقاله با ما باشید.

1. یکی از رایج ترین راه ها برای ورود به حالت Safe Mode در ویندوز های 7 و ویستا و بعضی از سیستم های مبتنی بر ویندوز8 بوت کردن سیستم و فشار دادن کلید f8 به طور متوالی میباشد که باعث میشود صفحه مانند شکل زیر به شما نمایش داده شود و از آن میتوانید حالت های مختلف برای ورود به Safe Mode را انتخاب کنید. اگر با فشردن کلید F8 صفحه مورد نظر اجرا نشد کافیست وقتی ویندوز بالا آمد یکبار کلید ریست را از روی کیس بفشارید تا سیستم بدون انتخاب گزینه Restart از طریق ویندوز سیستم یکدفعه خاموش شود . در این شرایط نیز صفحه زیر نمایش داده می شود . 

2 راه های ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 8

 

2.از منوی استارت Shutdown گزینه Restart را انتخاب کنید و کلید shift را نگه دارید در مسیر ظاهر شده مراحل زیر را دنبال کنید.

Settings>RestartTroubleshoot>Advanced options>Startup

2.زمانی که کادر Settings ظاهر شد برای رفتن به حال safe mode کلید F5 را فشار دهید .

3 راه های ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 8

1 راه های ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 8

برای خروج از حالت Safe Mode کافیست بعد از ری استارت کردن ویندوز گزینه Start Windows Normally کلیک کنید تا ویندوز به حالت عادی اجرا شود.

آخرین بروز رسانیچهارشنبه, 11 شهریور 1394 12:52

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا