آموزش و بررسی تنظیمات مرورگر Mozilla Firefox (گزینه Update)

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

1 آموزش و بررسی تنظیمات مرورگر Mozilla Firefox گزینه Updateیکی از ویژگیهای پیش فرض مروگرها ، بروز رسانی آنها به نسخه جدید به صورت اتوماتیک می باشد . خوب این قابلیت در فایرفاکس هم وجود دارد . در سربرگ Advanced  زیر مجموعه ای قرار گرفته با نام Update که به صورت اتوماتیک افزونه و خود برنامه را به نسخه جدید بروز رسانی می کند .
این پنجره مختص بروزرسانی مروگر ، افزونه ها و موتور جستجو برنامه می باشد که شما می توانید با انتخاب گزینه Never Check Update این گزینه را غیر فعال کنید ولی پیشنهاد می کنم اینکار را انجام  ندهید دلیل این موضوع هم بر می گردد به حفره های امنیتی و به طور کل باگهایی که در نسخه های بروزرسانی وجود دارد و اگر شما این گزینه را غیر فعال کنید امکان رفع مشکل وجود نخواهد داشت .
از سربرگ Adavnced وارد Update شوید تا تنظیماتی که در دل این گزینه جای گرفته است را بررسی کنیم .
Automatically install update : در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که آپدیتی برای مرورگر موجود باشد، به صورت خودکار دانلود و نصب خواهد شد.

.


همانطور که مشاهده می کنید گزینه اول دارای یک گزینه می باشد که به صورت پیش فرض چک باکس آن انتخاب شده است : Warn me if this will disable any of my add-ons : اگر این گزینه را انتخاب کنید، در صورتی که نصب آپدیتی جدیدی از مرورگر موجب غیرفعال شدن هر یک از افزونه های فعلی شود، به شما اطلاع داده خواهد شد.

Check for updates, but let me choose whether to install them: با انتخاب این گزینه، فقط وجود نسخه‌ی جدید بررسی می‌شود و شما باید بصورت دستی (از طریق منوی Help/About Firefox) اقدام به آپدیت مرورگر نمایید.

Never check for updates: با انتخاب این گزینه، به‌روزرسانی فایرفاکس بصورت کامل غیرفعال می‌شود. این گزینه به دلیل ریسک امنیتی توسط فایرفاکس پیشنهاد نمی‌شود چون شما باید همواره از آخرین نگارش مرورگر استفاده نمایید تا از مشکلات امنیتی در امان باشید.

1 آموزش و بررسی تنظیمات مرورگر Mozilla Firefox گزینه Update

آخرین بروز رسانیچهارشنبه, 04 شهریور 1394 14:20

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا