افراد چاق بخوانند !!! محاسبه وزن متناسب و شاخص توده بدنی (BMI) شما

ویژه افراد چاق بخوانند !!! محاسبه وزن متناسب و شاخص توده بدنی (BMI) شما

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

اگر به باشگاههای ورزشی یا دکتر تغذیه سری زده باشید اول تناسب قد و وزن شما توسط مربی گرفته می شود البته باشگاه ورزشی که مربی آن علم انجام چنین کاری را داشته باشد . تناسب قد و وزن برای برای محاسبه چربی بدن مورد استفاده قرار می گیرد .شاخص توده بدنی که با علامت اختصاری BMI نیز شناخته می شود سنجشی آماری برای مقایسه وزن و قد یک فرد است. در واقع این سنجش میزان چاقی را اندازه گیری نمی‌کند بلکه ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود. این شاخص در بین سال‌های ۱۸۳۰ تا ۱۸۵۰ توسط آدولف کوتله دانشمند بلژیکی ابداع شد. نحوه محاسبه آن بسیار ساده است و در بسیاری جاها برای مشخص کردن اضافه وزن و کسر وزن استفاده می‌شود.شاخص توده بدنی از طریق تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر توان دوم(x²) قدش به متر بدست می آید و فرمول محاسبه آن در سیستم متریک چنین است . شما نیاز به این فرمول ندارید . در ادامه وب سایتی را به شما معرفی میکنم که فقط کافیست وزن و قدتان را وارد کنید تا نتیجه به شما نمایش داده شود . 

1. برای استفاده از این وب سرویس ابتدا بر روی این لینک کلیک کرده تا وارد سایت مورد نظر شوید .  شاخص توده ی بدنی یا BMI فرمولی بر اساس قد و وزن می باشد که برای تخمین چربی بدن به کار می رود. چربی اضافه در بدن منجر به بیماری های مختلفی می گردد. برای اغلب اشخاص، BMI یک برآورد منطقی از چربی بدن ارائه می دهد. بزرگترین ضعف BMI، در نظر نگرفتن عوامل دخیل دیگر از قبیل استخوان بندی و حجم ماهیچه ها می باشد.سایت Andria سرویس فارسی ساده برای محاسبه خودکار BMI شما و توصیه نکاتی برای رسیدت به تناسب اندام راه اندازی کرده است.

همانطور که مشاهده می کنید ابتدا وزن ، سپس قد و بعد از آن جنیست و سن را باید در کادرهای مشخص شده وارد کرده و بر روی کلید محاسبه کلیک کنید . 

افراد چاق بخوانند محاسبه وزن متناسب و شاخص توده بدنی BMI شما

1 افراد چاق بخوانند محاسبه وزن متناسب و شاخص توده بدنی BMI شما

آخرین بروز رسانیدوشنبه, 09 آذر 1394 14:54

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #1 محاسبه bmi 1394-09-16 09:54
منم آدرس زیر رفتم و عالی کار میکرد
andria.ir/bmi-calculator-who
سایتشون دو تا برنامه دیگه هم گذاشته مثل bmr
نقل قول کردن

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا