ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 926

پیش نیاز انجام روتوش صورت با استفاده از برنامه گرافیکی فتوشاپ ، شناخت دقیق و استفاده صحیح از ابزارهای بخش Tools و Filter می باشد . هرچه طراح بیشتر با کاربرد ابزارها آشنا باشد بهتر می تواند در پروژه و تمرین خود از آنها بهره ببرد . روتوش صورت از طریق روشهای مختلفی انجام می شود که در تمرین های قبلی آموزش داده شده است . در ادامه به شما یاد میدهم که با استفاده از فیلترهای پیش فرض برنامه فتوشاپ و چند ابزار ساده دیگر یک تصویر حرفه ای روتوش کنید . 

در این تمرین میخواهم 2 روش برای محو کردن چروک های صورت به شما آموزش بدهم که کمک می کند بتوانید در تصاویری که خودتان قصد طراحی آن را دارید یا تصاویری که می خواهید روتوش بر روی آن انجام بدهید به شما کمک کند . یکسری پلاگین و افکت در فتوشاپ وجود دارد که به صورت پیش فرض آماده  و جهت استفاده قرار داده شده است ولی متاسفانه پلاگین و افکت های آماده برای هر عکسی کاربرد ندارد و نمی توان از آن استفاده کرد .

روتوش تصویر را می توان یکی از مهمترین بخش های تمرینی فتوشاپ به حساب آورد . مابقی بخش ها شاید زیاد از نظر درجه اهمیت به این بخش نرسند ، یادگیری بعضی از کارها در فتوشاپ بیشتر جنبه سرگرمی دارد تا کار . اما بخش روتوش بیشتر جنبه کاری و درآمدزایی برای کاربران به همراه دارد به همین دلیل است که هر چند روز یکبار یک مقاله آموزشی در این بخش قرار میدهم . در این مطلب با استفاده از یک ترفند دیگر که تا به امروز توضیح داده نشده است میخواهم تصویر را روتوش کنم . البته بخش ابتدایی نه بخش انتهایی آموزش .

یکی از زمان برترین کارهایی که با فتوشاپمی توان انجام داد روتوش صورت می باشد که بیشتر هم جنبه مالی دارد تا بحث تمرین و آموزش . البته برای عکاسان و طراحان نه افرادی که به دنبال یاد گیری چنین روشی هستند . روتوش با استفاده از روش روشهای مختلفی انجام می شود و ابزار خاصخودش را دارد . در این تمرین کمی شیوه کارمتفاوت است . امیدوارم از این آموزش نهایت استفاده را ببرید و بعد از پایان طرح بتوانید یک عکس را خودتان روتوش کنید .

با یکی دیگر از مطالب سایت با عنوان روتوش صورت با فتوشاپ در خدمت شما هستم . روتوش صورت یکی دیگر از بخش های اصلی سایت می باشد . تقریبا می توان گفت که به صورت طبیعی نمی توان چهره ای را پیدا کرد که دارای چین و چروک ، جوش ، لکه یا خال نباشد . معمولا در این هنگام که طراحان می خواهند از یک تصویر استفاده کنند سعی می کنند با استفاده از فتوشاپ یکسری روتوش بر روی تصویر اعمال کنند تا اول تصویر از حالت طبیعی خارج نشده ثانیا از نظر ظاهری کمی بهتر به نظر برسد . در ادامه یک تصویری که دارای یکسری خال و لک می باشد را روتوش می کنم .

یکی از ابزارهای کاربردی فتوشاپ Spot Healing Brush می باشد .ابزار Spot Healing Brush شبیه Healing Brush عمل می کند . با این تفاوت که این ابزار نیاز به نمونه برداری از اطراف تصویر توسط کلید Alt ندارد و اتوماتیک از اطراف نقطه ای که نقص دارد نمونه برداری می کند . این روش برای سطوحی که دارای یکنواختی رنگ هستند مناسب می باشد . در این تمرین یاد می گیرید که چگونه با استفاده از Spot Healing Brush یک تصویر را روتوش کنید . 

روشهای زیادی برای روتوش صورت وجود دارد . سایتهای طراحی و عکاسی معمولا یکسری از افکت هایی که برای اینکار مورد استفاده قرار می گیرد را 40 دلار می فروشند تا علاقه مندان بتوانند از این ویژگی در جهت افزایش درآمد استفاده کنند . هر تصویر نیاز به یک ابزار دارد و نمی توان برای تمام عکس ها یک کار را انجام داد . در بعضی از عکس ها باید از ابزار Stamp و برای بعضی دیگر از تصاویر باید از فیلتر استفاده کرد . بنده برای رفع جوش های صورت این عکس از ابزار Stamp و چند فیلتر به صورت همزمان استفاده کرده ام .

روتوش جوش های روی صورت با فتوشاپ CS6 عنوان مقاله قبلی مرتبط با این آموزش می باشد . همانطور که میدانید رفع چنی و چروک ، جوش ، خال و هر چیزی که به صورت یک نقطه منفی در تصویر به حساب بیاید را روتوش می گویند . معمولا وب سایتهایی که نرم افزارفتوشاپ را به صورت مجازی آموزش میدهند بخشی را به عنوان Retouch در سایتشان ایجاد و با استفاده از ابزارهای پیش فرض و اکشن هایی که برای انجام اینکار آماده شده است ، اقدام به روتوش تصویر به صورت حرفه ای می کنند .بنده نیز در ادامه میخواهم با استفاده از فیلتر و ابزارهای پیش فرض صورت خانمی که در عکس مشاهده می کنید را کمی ترمیم کنم . با من همراه باشید . 

با یکی دیگر از مقالات سایت با عنوان "آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ" در خدمت شما هستم .  محو کردن لکه و جوش های صورت یکی از کارهایی می باشد که عکاسان در هنگام چاپ یک تصویر انجام میدهند و بابت آن هزینه دریافت می کنند . البته اگر به صورت حرفه ای اینکار انجام شود نه با استفاده از فیلترهای پیش فرض که نتیجه کار کاملا مشخص می شود این تصویر به صورت واقعی نمی باشد . 
تقریبا می توان گفت که به صورت طبیعی نمی توان چهره ای را پیدا کرد که دارای چین و چروک ، جوش ، لکه یا خال نباشد . معمولا در این هنگام که طراحان می خواهند از یک تصویر استفاده کنند سعی می کنند با استفاده از فتوشاپ یکسری روتوش بر روی تصویر اعمال کنند تا اول تصویر از حالت طبیعی خارج نشده ثانیا از نظر ظاهری کمی بهتر به نظر برسد . در ادامه یک تصویری که دارای یکسری خال و لک می باشد را روتوش می کنم .

 12 آموزش-کار-با-سه-ابزار-روتوش-Healing-Brushes-and-Patch-Tool

آموزش روتوش عکس و صورت به درخواست کاربران در سایت راه اندازی شد و بیشتر کاربران درخواست ساخت فیلم آموزشی یا کلاس حضوری داشتند که این امکان فعلا در شرکت وجود ندارد به همین دلیل در حد توان سعی میکنم آموزشهای را از سطح مقدماتی توضیح بدهم تا سوالی برای شما در هنگام تمرین بوجود نیاید . 
همانطور که می دانید سه ابزار برای روتوش تصاویر در فتوشاپ وجود دارد که کاربرد و کارکرد هر کدام کمی نسبت به آن یکی متفاوت می باشد . 2 ابزار Healing Brushes از سطح صاف نمونه برداری می کنند و جایی که مشکل داشته باشد را محو می کنند ودیگری Patch Tool بوده که از قسمتی که لکه یا نقطه ای داشته باشد که نیاز به محو شدن دارد کپی گرفته می شود و با قسمت سالم همان عکس جایگزین می شود . اگر با توضیحات مختصری که من به آن اشاره کرده ام متوجه کاربرد ابزارها نشدید نگران نباشید در ادامه به صورت تصویری کاربرد هر کدام را با استفاده از عکس هایی که آماده کرده ام آموزش میدهم . 

14 آموزش-از-بین-بردن-جوش-های-صورت-با-فتوشاپ-CS6

محو کردن لکه و جوش های صورت یکی از کارهایی می باشد که عکاسان در هنگام چاپ یک تصویر انجام میدهند و بابت آن هزینه دریافت می کنند . البته اگر به صورت حرفه ای اینکار انجام شود نه با استفاده از فیلترهای پیش فرض که نتیجه کار کاملا مشخص می شود این تصویر به صورت واقعی نمی باشد . 
من تصویری را جهت آموزش انتخاب کرده ام که نیمه صورت فرد به صورت محسوسی جوش دارد و میخواهم با استفاده از ابزارهایی که برای انجام اینکار در فتوشاپ وجود دارد ، تصویر را روتوش کنم . سعی کنید از بخش تصاویر گوگل یکسری عکس پیدا کنید و اینکار را خودتان انجام بدهید . 

15 آموزش-روتوش-عکس-با-فتوشاپ-به-صورت-حرفه-ای

روش های زیادی برای روتوش عکس در فتوشاپ وجود دارد که سعی میکنم هر بخشی که در هنگام مشاهده مطالب زبان اصلی یاد می گیرم همان روش را نیز به شما یاد بدهم تا بهتر بتوانید اینکار را انجام بدهید .
در مقالات قبلی برای روتوش از ابزارهای Spot Healing Brush Tool / Healing Brush Tool / Patch Tool / Content Aware move Tool / Red Eye Tool استفاده میکردم که هر کدام در نوع خود بی نظیر و بسیار کاربردی می باشند . اما این مقاله از ابزارهای نامبرده شده زیاد استفاده نمی شود و روشی را به شما یاد میدهم که به سادگی و ظی چند مرحله ساده تصویر را چنان ویرایش کنید که صاحب عکس هم با دیدن تصویر خود شوکه شود . 

17.1 آموزش-روتوش-کردن-عکس-به-صورت-حرفه-ای-با-فتوشاپ-CS6

با یکی دیگر از آموزشهای روتوش عکس در خدمت شما هستم .  این بخش بیشتر مربوط می شود به کاربرانی که در زمینه عکاسی فعالیت می کنند و قبل از چاپ یا پرینت می خواهند لکه های و جوش هایی که بر روی صورت است را محو کنند. 
چند ابزار برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از Spot Healing Brush Tool / Healing Brush Tool / Patch Tool / Content Aware move Tool / Red Eye Tool . هر کدام از این 5 ابزار برای روتوش یک تصویر کار خاصی را انجام میدهد که کاربرد هر کدام به صورت کامل در بخش آموزش توضیح داده شده است .  این عکس همانطور که مشاهده می کنید دارای لکه های زیادی بر روی صورت می باشد گه می توان با ابزارهای نامبرده شده هر قسمت را محو کرد تا کمی چهره در چاپ بهتر نمایش داده شود .  در ادامه روش انجام اینکار را توضیح میدهم . 

16 آموزش-روتوش-عکس---صاف-کردن-پوست-صورت-در-فتوشاپ

یکی از کارهای پر درآمدی که عکاسان حرفه ای با تصاویر انجام میدهند روتوش عکس و حذف جوش و لکه های روی صورت می باشد . کاربران مبتدی با یادگیری و آشنایی با چند ابزار کاربردی در فتوشاپ به راحتی می توانند اینکار را خودشان انجام بدهند . البته روتوش عکس حرفه ای کاری زمان بر و وقت گیر می باشد که بستگی به تصویر دارد . هرچه لکه ها و نقاطی که باید از روی پوست حذف و محو شوند بیشتر باشد ، صاف کردن پوست وقت بیشتری از شما خواهد گرفت . 
تعداد ابزارها و فیلترهایی که برای این آموزش مورد استفاده قرار می گیرد بستگی به طراح دارد ولی به صورت معمول از چند ابزار برای انجام اینکار استفاده می شود که شامل Spot Healing Brush ، Edit in Quick Mask Mode ، Patch tool و فیلتر های زیر مجموعه بلور می باشد که در ادامه با آنها کار خواهیم کرد . 

صفحه1 از2
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا