×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 926

چاپ کردن این صفحه

آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ مطلب ویژه

توسط 16 ارديبهشت, 1394 5450 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

با یکی دیگر از مقالات سایت با عنوان "آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ" در خدمت شما هستم .  محو کردن لکه و جوش های صورت یکی از کارهایی می باشد که عکاسان در هنگام چاپ یک تصویر انجام میدهند و بابت آن هزینه دریافت می کنند . البته اگر به صورت حرفه ای اینکار انجام شود نه با استفاده از فیلترهای پیش فرض که نتیجه کار کاملا مشخص می شود این تصویر به صورت واقعی نمی باشد . 
تقریبا می توان گفت که به صورت طبیعی نمی توان چهره ای را پیدا کرد که دارای چین و چروک ، جوش ، لکه یا خال نباشد . معمولا در این هنگام که طراحان می خواهند از یک تصویر استفاده کنند سعی می کنند با استفاده از فتوشاپ یکسری روتوش بر روی تصویر اعمال کنند تا اول تصویر از حالت طبیعی خارج نشده ثانیا از نظر ظاهری کمی بهتر به نظر برسد . در ادامه یک تصویری که دارای یکسری خال و لک می باشد را روتوش می کنم .

1. فتوشاپ را اجرا کرده و تصویری که بنده برای این تمرین استفاده کرده ام را با کلیک راست کردن بر روی تصویر و انتخاب گزینه Save as ذخیره و وارد فتوشاپ کنید . 

1 آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ

 

2. ابزار clone Stamp Tool را انتخاب کرده و ابعاد ابزار را با کلیک راست کردن بر روی تصویر به اندازه نقاطی در بیاورید که قصد روتوش آن را دارید . clone Stamp Tool این امکان را به شما میدهد که با پایین نگه داشتن کلید Alt  از روی صفحه کلید یک نمونه از قسمت سالم بگیرید و بر روی نقاط و لکه با کلیک آن را روتوش کنید .

2 آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ

3 آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ

 

3. با استفاده از ابزار clone Stamp Tool برای تمام لکه های صورت اینکار را انجام میدهم . کار بسیار ساده ای می باشد البته این تصویر نیاز به روتوش زیادی ندارد و به عنوان یک تمرین مقدماتی می تواند برای کاربران مفید باشد تا با این ابزار و کاربرد آن بیشتر آشنا شوند .

4 آموزش روتوش صورت با استفاده از فتوشاپ

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 07 شهریور 1394 ساعت 21:45
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا