Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

آموزش طراحی لوگو Logo با نرم افزار فتوشاپ و کرل به صورت کاملا تصویری و مرحله به مرحله جهت استفاده شما بازدید کنندگان محترم در این بخش قرار گرفته است .

11 آموزش طراحی لوگو G با فتوشاپبا یکی دیگر از آموزشهای بخش سایت آسارایان با عنوان " آموزش طراحی لوگو G با فتوشاپ " در خدمت شما هستم . معمولا تمام لوگوها با استفاده از ابزار Pen طراحی می شود .ابزارهای دیگر هم کاربرد دارند ولی نه به اندازه Pen . زیرا دست طراح برای کشیدن خطوط صاف و منحنی با استفاده از این ابزار باز می باشد .روش کار بسیار ساده می باشد . دقت داشته باشید که طراحی لوگو نیاز به تمرین و خلاقیت بالایی دارد و تمرین هایی که بنده برای شما قرار میدهم از روی نمونه های خارجی جهت آموزش کپی برداری شده است تا بهتر روش صحیح استفاده از ابزارها را یاد بگیرید .  ابتدا یک صفحه با پس زمینه ای که رنگ های آن در ادامه مشخص شده است ایجاد کرده و با ابزار Pen Tool دو کادر همانند تصویر روبرو میکشم . شاید کار با ابزار Pen Tool کمی مشکل باشد ولی وقتی روش استفاده از آن را یاد بگیرید سعی می کنید در همه طرح های خودتان از آن بهره ببرید . با من همراه باشید  .

7 آموزش طراحی لوگو Apple با فتوشاپآموزش طراحی لوگو Apple با فتوشاپ هفتمین و آخرین طراحی لوگو برای این هفته می باشد . تمام تمرین هایی که برای شما قرار داده ام در سطح های مختلف  ، آموزش آن قرار داده شده است . بعضی از آنها برای افراد مبتدی و بعضی دیگر برای متوسط و پیشرفته بوده است . کاربران و بازدید کنندگان محترم باید به این نکته دقت داشته باشند که مطالب وب سایت را در جهت حمایت سایت آسارایان به اشتراک بگذارند و از کپی کردن و تغییرات عکسها با نام خودشان جدا خود داری کنند . این تمرین نیز همانند مابقی آموزشهای فقط از ابزار Pen  استفاده می شود و تقریبا 30 دقیقه زمان برای درست کردن این لوگو نیاز می باشد .

9 آموزش طراحی لوگو اندروید با فتوشاپدیروز مقاله ای با عنوان "آموزش طراحی لوگو جوملا با فتوشاپ" در سایت قرار دادم که سومین مقاله طراحی لوگو با استفاده از نرم افزار فتوشاپ بود . معمولا تمام لوگوها با استفاده از ابزار Pen طراحی می شود .

ابزارهای دیگر هم کاربرد دارند ولی نه به اندازه Pen . زیرا دست طراح برای کشیدن خطوط صاف و منحنی با استفاده از این ابزار باز می باشد . در این تمرین میخواهم آیکن اندروید را برای شما با استفاده از نرم افزار فتوشاپ شبیه سازی کنم .

بر خلاف مقالات قبلی برای کشیدن لوگو اندروید از ابزارهای Elipse Tool / Pen  و Runded rectangle Tool استفاده کرده ام . امیدوارم از این مقاله آموزشی لذت ببرید . 

5 آموزش طراحی لوگو Star با فتوشاپبا پنجمین آموزش طراحی لوگو با عنوان Star در خدمت شما هستم . طراحی لوگو نیز همانند بخش های دیگر دارای آمار بازدید بالایی می باشد . بنده و همکارانم سعی میکنیم از طریق پیگیری آمار بازدید بخش های مختلف ، مطالبی را آماده و در دسترس کاربران قرار بدهیم که دارای کیفیت و کیمیت خوبی باشد .در مقالات قبلی در ابتدای توضیحات به این نکته اشاره کرده ام که بیشتر لوگوها با ابزار pen Tool طراحی می شوند . 
کار با این ابزار در فتوشاپ کمی مشکل می باشد برخلاف نرم افزار کرل . اما سختی کار با Pen نباید مانعی برای طراحی شما به حساب بیاید . فقط کافیست تمرین ها را به دقت و با استفاده از تصاویری که قرار میدهم طراحی کنید . سعی کنید در کشیدن خطوط حساسیت به خرج ندهید . راحت با ابزار کار کنید و هر جا که به نتیجه نرسیدید از دوباره تلاش کنید  . با من همراه باشید تا طی چند مرحله ساده طراحی یک لوگو را با استفاده از برنامه فتوشاپ آموزش بدهم .

14 آموزش طراحی لوگو ساحل با فتوشاپآموزش طراحی لوگو ساحل با فتوشاپ یکی دیگر از عنوان های تمرینی بخش آموزش می باشد . چهارمین آموزش از سری طراحی لوگو . در مقالات قبلی در ابتدای توضیحات به این نکته اشاره کرده ام که بیشتر لوگوها با ابزار pen Tool طراحی می شوند . 
کار با این ابزار در فتوشاپ کمی مشکل می باشد برخلاف نرم افزار کرل . اما سختی کار با Pen نباید مانعی برای طراحی شما به حساب بیاید . فقط کافیست تمرین ها را به دقت و با استفاده از تصاویری که قرار میدهم طراحی کنید . سعی کنید در کشیدن خطوط حساسیت به خرج ندهید . راحت با ابزار کار کنید و هر جا که به نتیجه نرسیدید از دوباره تلاش کنید  .

8 آموزش طراحی لوگو جوملا با فتوشاپبا سومین آموزش طراحی لوگو در خدمت شما هستم . روز پیش تمرین آموزشی با عنوان "آموزش طراحی لوگو Get با فتوشاپ" در سایت فعال شد که بازدید کنندگان زیادی از این مقاله دیدن کرده بودند . 
شاید عنوان مقاله برای کاربرانی که با جوملا آشنا نیستند کمی ناآشنا باشد . جوملا یک سیستم مدیریت محتوا می باشد که با استفاده از آن می توانید یک وب سایت طراحی کنید .
طراحی این لوگو نیز کاملا با استفاده از ابزار pen انجام میشود . افرادی که با کاربرد این ابزار مشکل دارند و کار کردن با آن برای آنها در فتوشاپ مشکل می باشد می توانند با تمرین هایی که در این هفته قرار میدهم با کاربرد ابزار pen بیشتر آشنا شوند . 

6 آموزش طراحی لوگو Get با فتوشاپقرار بر این شد که تا پایان این هفته هر روز آموزش طراحی یک تمرین لوگو را در بخش آموزش قرار بدهم . با دومین طرح که با عنوان Get نامگذاری شده است در خدمت شما هستم .
روش کار بسیار ساده می باشد . دقت داشته باشید که طراحی لوگو نیاز به تمرین و خلاقیت بالایی دارد و تمرین هایی که بنده برای شما قرار میدهم از روی نمونه های خارجی جهت آموزش کپی برداری شده است تا بهتر روش صحیح استفاده از ابزارها را یاد بگیرید .  ابتدا یک صفحه با پس زمینه ای که رنگ های آن در ادامه مشخص شده است ایجاد کرده و با ابزار Pen Tool دو کادر همانند تصویر روبرو میکشم . شاید کار با ابزار Pen Tool کمی مشکل باشد ولی وقتی روش استفاده از آن را یاد بگیرید سعی می کنید در همه طرح های خودتان از آن بهره ببرید . با من همراه باشید  .

16 آموزش طراحی لوگو با فتوشاپلوگو معمولا قبل از طراحی باید اتود زده شود . یعنی ابتدا فرد از سفارش گیرنده سوال می کند که شما طرحی که در ذهن دارید و فعالیت کاری شما در چه زمینه ای می باشد سپس طراح نسبت به خلاقیت فردی و متناسب با آن چیزی که فرد سفارش دهنده می خواهد چند طرح را اتود زده و سپس یکی را انتخاب و با یکی از برنامه های گرافیکی شروع به طراحی لوگو می کند . من در ادامه میخواهم یک نمونه لوگو را جهت تمرین شما با فتوشاپ شبیه سازی کنم تا روش ساخت لوگو هم هم همانند بخش های دیگر یاد بگیرید . دقت داشته باشید که هر روز تا پنج شنبه یک آموزش طراحی لوگو در سایت قرار می گیرد .

23 طراحی لوگو Super Starچند روز پیش یک آموزش طراحی لوگو در یکی از سایتهای مطرح آموزش فتوشاپ مشاهده کردم که آموزش آن را میخواهم در این قسمت برای شما قرار بدهم. 
این آموزش هم می تواند به عنوان یک افکت متن مورد استفاده قرار بگیرد هم به عنوان یک لوگو .

شما با انجام این تمرین به راحتی می توانید یک متن فارسی را جایگزین کلمات من کرده و از آن در آموزشتان استفاده کنید . کافیست به جای کلمه Super Star از آساریان با فونت Yekan یا Titr استفاده کنید . افکتی که در این آموزش مورد استفاده قرار گرفته است مربوط می شود به ابزارهای پیش فرض برنامه و از هیچ ابزار یا افکت خارجی استفاده نمی شود .  

head

 امروز قصد دارم لوگو شرکت گرین را با نرم افزار فتوشاپ برای شما طراحی کنم .

روش کار هم به این صورت می باشد که ابتدا یک دایره کشیده و رنگ پیش فرض آن را با توجه به تصاویری که در ادامه قرار داده ام تغییر میدهم .

سپس با استفاده از ابزار Pen یک برگ کشیده و رنگ و اندازه آن را کمی تغییر داده و در قسمت های مختلف دایره قرار میدهم .

head

یکی از دوستان در پیغامی که برای من فرستاده بود درخواست راه اندازی بخش طراحی لوگو در فتوشاپ را کرده بودند که من با کمال میل پذیرفته و این بخش را امروز راه اندازی کردم .
سعی میکنم نمونه های خوبی را در این بخش آموزشی برای شما قرار بدهم تا الگوی خوبی برای ایده پردازی شما باشد . تمام طرح هایی که دراین بخش قرار می گیرد از نمونه های خارجی الگو برداری شده است .
اولین طرح لوگو Retro Cloud می باشد .

 


فتوشاپ را اجرا کنید

1. یک صفحه به ابعاد 400×400 با رزولیشن 300 ایجاد کنید .

 

Retro-Cloud-ASARAYAN1


2. ابزار Pen را از جعبه ابزار انتخاب کنید و یک شکل همانند تصویر زیر بدون هیچ دقتی براحتی بکشید .گزینه Fill را برابر با صفر قرار دهید تا داخل کادر کشیده شده هیچ رنگی نداشته باشد .

Retro-Cloud-ASARAYAN2


3.در مرحله بعدی باید ابزار Convert Point Tool را انتخاب و روی نقاط ترسیم شده کلیک کنید . سپس با 2 اهرمی که در اختیار شما قرار میدهد شکل کادر کشیده شده را تغییر دهید . شاید در ایتدا برای شما کمی سخت باشد ولی با کمی تمرین به نتیجه مورد نظر میرسید .

Retro-Cloud-ASARAYAN3


من پشت سرهم برای شما عکس میگیرم تا راحت تر بتونید اینکار را انجام بدهید .

Retro-Cloud-ASARAYAN4

 

Retro-Cloud-ASARAYAN5

 

Retro-Cloud-ASARAYAN6

 

Retro-Cloud-ASARAYAN7


شکل کلی طراحی شد .روی لایه شکل کشیده شده دابل کلیک کنید و تنظیمات مشخص شده در تصاویر زیر را جایگزین کنید .
گزینه هایی که باید تغییر بدهید را با کادر قرمز مشخص کرده ام

Retro-Cloud-ASARAYAN8

 

Retro-Cloud-ASARAYAN9

 

Retro-Cloud-ASARAYAN10

 

Retro-Cloud-ASARAYAN11


با زدن کلیدهای Ctrl+J یک کپی از کادری که ایجاد کرده اید بگیرید .

Retro-Cloud-ASARAYAN12


روی کادر جدید دابل کلیک کنید و تنظیمات مشخص شده را تغییر بدهید . دو گزینه بالا را غیر فعال کنید.

Retro-Cloud-ASARAYAN13

 

Retro-Cloud-ASARAYAN14


4. کلیدهای Ctrl+T را بزنید و کمی اندازه کادر را با توجه به تصویر زیر کوچکتر نمایید .

Retro-Cloud-ASARAYAN15


5. یک لایه جدید با ابعاد 45×45 پیکسل بدون پس زمینه ایجاد می کنیم .

Retro-Cloud-ASARAYAN16


6. ابزار Elliptical Marquee Tool را انتخاب و Style را برابر با Fixed size قرار دهید . سپس اندازه دایره ها را برابر با 10 پیکسل وارد کنید .

Retro-Cloud-ASARAYAN17


دو دایره سفید رنگ همانند تصویر زیر بکشید

Retro-Cloud-ASARAYAN18


از منوبار بالای صفحه به ترتیب Edit => Define Pattern را انتخاب و یک نام دلخواه برای نمونه خود تایپ و بر روی OK کلیک کنید

Retro-Cloud-ASARAYAN19

 

Retro-Cloud-ASARAYAN20


7. یک لایه جدید بالای لایه ها ایجاد ،سپس ابزار Paint را انتخاب کرده و از نوار تنظیمات ،Style را برابر با Pattern قرار میدهیم .

Retro-Cloud-ASARAYAN21

 

Retro-Cloud-ASARAYAN22


قلمی یا بافتی که در مرحله قبل ایجاد کرده بودید را از لیست پترن انتخاب و در لایه جدید از آن استفاده می کنیم . وسط صفحه کلیک کنید

Retro-Cloud-ASARAYAN23


برای پاک کردن قسمت های اضافی نقاط کشیده شده لایه Pattern را انتخاب کنید . کلید Ctrl را از روی کیبرد پایین نگه داشته روی مربع Shape لایه دوم کلیک کنید . به تصویر زیر دقت کنید با کادر قرمز مشخص کرده ام

Retro-Cloud-ASARAYAN24


8.بعد از Select شدن لایه دوم کلیدهای Ctrl+Shift+I را همزمان از روی کیبرد بفشارید تا قسمت بیرونی کادر هم انتخاب شود . سپس کلید Delete را برای حذف نقاط اضافی از روی کیبرد بفشارید

Retro-Cloud-ASARAYAN25


9.در مرحله آخر هم بوسیله ابزار تایپ Horizontal Type Tool متن مورد نظر را تایپ و سپس روی لایه دوبار کلیک کنید . بعد از باز شدن صفحه تنظیمات ، تنظیمات پیش فرض را با توجه به تصاویر زیر تغییر دهید .

Retro-Cloud-ASARAYAN26

 

Retro-Cloud-ASARAYAN27

 

Retro-Cloud-ASARAYAN28

 

Retro-Cloud-ASARAYAN29


10. یک کپی بدون تنظیمات از متن Cloud با کلیدهای Ctrl+J گرفته . تنظیمات آن را حذف میکنیم. سپس رنگ ئآن را قرمز و پایین تر از متن اصلی قرار میدهیم

Retro-Cloud-ASARAYAN30

برای دانلود فایل PSD آموزش کلیک کنید || لینک دانلود :سرورمستقیم

کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz

Please publish modules in offcanvas position.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا