ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

آموزش کرل . مقدماتی / متوسط / پیشرفته به صورت تصویری و مرحله به مرحله در سطوح مقدماتی و پیشرفته جهت استفاده شما بازدید کننده محترم در این بخش قرار گرفته است

پایه و اساس یادگیری و استفاده صحیح از هر برنامه گرافیکی بر می گردد به شناخت صحیح ابزار و استفاده درست از آنها . تا زمانی که شما نتوانید از ابزارهای یک نرم افزار به خوبی استفاده کنید ، نمی توانید طراح خوبی شوید . باید ابتدا به صورت کامل و با استفاده از تمرین های مختلف درک درستی از کاربرد ابزارها پیدا کنید . برای پیشرفت در اینکار بهترین منبع وب سایتهای اینترنتی می باشد زیرا با توجه به فراگیر شدن اینترنت در هر زمان و مکانی می توانید تمرینات خودتان را انجام بدهید . در ادامه میخواهم یک شکل پایه (کدو) را با استفاده از کرل دراو  برای شما طراحی کنم .

نمونه تصاویر کرل 11کرل همانند فتوشاپ دارای نمونه طرح ها و سبک های متفاوتی نمی باشد و این موضوع هم به تخصصی بودن این نرم افزار بر میگردد . کاربرد کرل با فتوشاپ متفاوت است و این مهم را می توان از روی نام هر دو برنامه ثابت کرد . 
با این وجود کرل همانند یک برنامه حرفه ای قادر است تصاویری برای شما طراحی کند که نمونه آن را شاید نتوانید با فتوشاپ طراحی کنید . در ادامه عکس هایی قرار میدهم که با کرل ایجاد شده است . خوب به عکس ها دقت کنید . کشیدن یک تصویر و ایجاد یک لوگو در کرل در بیشتر مواقع 10 برابر بیشتر زمان می برد تا همان عکس با فتوشاپ شبیه سازی شود . اگر به این موضوع شک دارید کافیست خودتان دست به کار شده و یک عکس در کرل بکشید . 

head

طبق قولی که داده ام بعد از راه اندازی و کامل شدن بخش مقدماتی آموزش کرل می خواهم از این به بعد سطح آموزشها را متوسط و پیشرفته قرار دهم .
سعی کرده ام منابع آموزشی خوبی برای قسمت های مختلف سایت پیدا کنم تا علاقه مندان به بخش های مختلف از مطالبی که در سایت قرار میدهم راضی باشند .
امروزطراحی یک لوگو زیبا را در محیط کرل از صفر تا 100 برای شما آموزش میدهم . سطح این آموزش متوسط می باشد .

Fill-Color-ASARAYAN11

قسمت اول ابزارهای رنگ را در کرل برای شما به طور کامل آموزش داده ام .در این قسمت می خواهم ابزارهای زیر مجموعه یا بهتر بگویم خانواده Fill را به طور کامل برای شما در این قسمت آموزش بدهم .

به طور کلی در این مطلب یاد می گیرید که چگونه رنگ یک کادر را به صورت طیف رنگی در آورده یا در پس زمینه کادر کشیده شده از یک بافت استفاده کنیم .

به تصاویر زیر دقت کنید دارای 5 ابزار می باشد . برای اینکه با کاربرد آنها نیز بیشتر آشنا شوید بر روی کلید ادامه مطلب در پایین صفحه کلیک کنید .

step7a

تمام اشکالی که در نرم افزار کرل ترسیم می شود دارای خط می باشند .
یعنی شما هیچ شکلی را در ابتدا بدون خط نمی توانید ترسیم کنید . حالا این خطوط که ما برای ترسیم اشکالمان استفاده می کنیم دارای چه تنظیماتی می باشد ؟
آیا می توان نوع خطوط و رنگ آنها را تغییر داد ؟  آیا می توان خطوط اشکال را حذف کرد ؟ اینها سوالهایی می باشند که کاربران نرم افزار کرل که تازه یادگیری این نرم افزار را شروع کرده اند ممکن است برای آنها پیش بیاید . بسیار خوب ،  ابزاری که می خواهم در این قسمت معرفی کنم مربوط می شود به تنظیمات پیشرفته خطوط در نرم افزار کرل .

نرم افزار کرل را اجرا کنید .

Color  Attribute-Eyedropper5


نرم افزار کرل بر خلاف فتوشاپ دارای ابزارهای زیادی برای تغییر رنگ اشکال و پس زمینه طرح می باشد که این موضوع به نحوی یک امتیاز یا نقطه مثبت برای این نرم افزار به حساب می آید .
Color & Attribute Eyedropper دو ابزار تغییر رنگ اشکال با روش نمونه برداری از یک رنگ و نسبت دادن رنگ نمونه به کادر مورد نظر می باشند . روش کار هر دو هم به این صورت می باشد که در ابتدا یک قطره چکان فعال می شود ، سپس با قرار دادن قطره چکان بر روی یک کادر رنگی درصد رنگی آن کادر مشخص می شود ، در مرحله بعدی ابزار سطل رنگ فعال و می توانید از درصد رنگی کپی گرفته شده بر روی کادر یا اشکال خود استفاده کنید .

 

head
Transparency یا لنز شفافیت . روش کار این ابزار به این صورت می باشد که شما می توانید میزان شفافیت دو کادر را طوری تنظیم کنید که کادر زیرین قابل دیدن باشد .
برای اینکه بیشتر با کاربرد Transparency آشنا شوید دو کادر با ابزار Ellipse در صفحه خود ترسیم کنید سپس رنگ هر دو را تغییر بدهید حال می توانید با استفاده از ابزار Transparency دایره بالایی را طوری شفاف کنید که لایه زیرین قابل دیدن باشد .

extrude ASARAYAN2برای حجم دادن به اشکال و اشیاء در نرم افزار کرل از ابزار Extrude استفاده می شود .

یک ابزار کاربردی در نرم افزار کرل . این ابزار در طراحی هایی که انجام میدهیم خیلی در وقت صرفه جویی می کند چون اگر قرار باشد با ترسیم خطوط به یک شکل بعد یا حجم بدهیم زمان زیادی صرف می شود اما با این ابزار به راحتی با یک کلیک به شکل مورد نظر میرسیم 

کار با Extrude بسیار راحت بوده و دارای تنظیمات پیچیده ای نمی باشد . من سعی میکنم مرحله به مرحله تنظیمات وروش کار این ابزار را برای شما آموزش بدهم تا بیشتر با کاربرد Extrude آشنا بشوید .

7444.khg7.gif-680x1000

روش کار ابزار Envelope همانند Bezier می باشد با این تفاوت که Envelope کل کادر را انتخاب کرده و روی یک نقطه خاص نمی توانید تغییرات خودتان را اعمال کنید . بعد از انتخاب Envelop نقاط ترسیمی کادر کشیده شده نمایش داده می شود ، شما می توانید با استفاده از نوار تنظیمات بالای صفحه خطوط را صاف ، منحنی ، اریب وبه طور کل شکل ظاهری کادر را تغییر دهید .

Envelope یک ابزار کاربردی در نرم افزار کرل به حساب می آید بدلیل اینکه بعد از اینکه طرح خودتان را کامل می کنید ممکن هست بخواهید بعضی از قسمت های اشکال مورد نظر در طراحی را تغییر شکل بدهید که این ابزار در آنجاکاربرد خودشو نشون میدهد .

19

با استفاده از Drop Shadow می توانید برای اشکال خود یک سایه ایجاد کنید . 11 نوع سایه در لیست تنظیمات ابزار Drop Shadow وجود دارد که در ادامه به طور کامل هر 11 مورد را برای شما آموزش میدهم. کار با Drop Shadow بسیار راحت می باشد فقط کافیست یک نوع سایه را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید

 

نرم افزار کرل  را از لیست برنامه های نصب شده بر روی کامپیوترتان اجرا کنید .

head

 بوسیله ابزار Distort می توانید شکل ظاهری اشکال را دفرمه کنید . Distort کاربرد زیادی در طراحی دارد باید از این ابزار استفاده کنید تا بیشتر با آن آشنا شوید .
Distort دارای تنظیمات زیادی نمی باشد و براحتی می توانید تغییراتی که می خواهید بر روی اشکال اعمال کنید را فرا بگیرید .
دقت داشته باشید بازدید کنندگان عزیز ابزارهایی که من معرفی میکنم و در مورد تنظیمات آنها برای شما توضیح میدهم در حالت پیش فرض می باشد و شما باید خودتان با کمی تمرین بیشتر با کاربرد آنها آشنا بشوید .

head

بوسیله ابزار Contour می توانید حد فاصل یک شکل به طرف داخل یا بیرون با کلیک بر روی شکل اصلی ، شکل های دیگری ایجاد کنید .

این ابزار نیز دارای تنظیمات زیادی می باشد که سعی میکنم همه آنها را آموزش بدهم .کاربرد این ابزار بیشتر برای جلوگیری از تکرار و کشیدن یک کادر می باشد بدلیل اینکه به راحتی و با یک کلیک به تعداد دلخواه از کادر مورد نظر می توانید در لایه های مختلف کپی بگیرید .

 نرم افزار کرل را از لیست برنامه های نصب شده بر روی کامپیوترتان اجرا کنید .

head

با یکی دیگر از آموزشهای کرل در خدمت شما هستم .
در این قسمت می خواهم ابزار blend که برای ترکیب کردن دو کادر یا شی کشیده شده می باشد را آموزش بدهم .
روش کار blend به این صورت هست که وقتی یک پل ارتباطی بین دو کادر ایجاد می کنید ما بین این دو کادر پر می شود از لایه های که با اشکال کشیده شده و درصد رنگی آنها می باشد .
برای اینکه بهتر متوجه بوشید بر روی کلید ادامه مطلب کلیک کنید و نحوه کار Blend را مشاهده کنید .

connectortool

به طور کلی ابزارهای خانواده Connector در نرم افزار دو بعدی کرل برای ارتباط بین دو کادر یا شکل به کار می رود . به طور ساده فرض کنید یک مربع در پایین کادر ترسیم کرده اید و مربع دیگر را در طرف مقابل قرار داده اید برای اینکه بین این دو در صفحه ارتباط برقرار کنید می توانید از ابزارهای Connector که در ادامه به تشریح آنها خواهم پرداخت استفاده کنید .
سه ابزار در لیست کشویی ابزار Connector وجود دارد به همراه ابزار Edit Anchor که برای ویرایش نقاط ترسیم شده در صفحه استفاده می شود . بسیار خوب اجازه بدهید مرحله به مرحله هر 4 ابزار را با توضیحاتی که در ادامه برای معرفی و کاربرد آنها آماده کرده ام آموزش بدهم .

صفحه1 از2
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا