Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

آموزش تصویری منوی 3D در فتوشاپ از مقدماتی تا پیشرفته

ایجاد افکت های سه بعدی با استفاده از فتوشاپ یکی از بخش های پر بازدید سایت می باشد . آموزش طراحی متن 3D در فتوشاپ زیاد کار مشکلی نیست و فقط نیاز به کمی تغییر تنظیمات پیش فرض دارد . کافیست یک فونت مناسب که دارای ساختار صحیح نوشتاری می باشد را انتخاب کرده و از طریق گزینه هایی که در پنجره Layer Style وجود دارد ، تغییرات دلخواه را اعمال کنید . در ادامه روش انجام اینکار را توضیح میدهم .

معرفی 5 ابزار 3D Model در منوی 3Dفتوشاپ CS6 عنوان یکی دیگر از مقالات زیر مجموعه بخش سه بعدی فتوشاپ می باشد . در مقاله قبلی باز کردن یک لایه جدید 3D سه بعدی در فتوشاپ CS6 را مورد بررسی قرار داده ام.  بعد از اینکه متن یا شکلی را در فتوشاپ سه بعدی می کنید در سمت راست نوار ابزار بالای صفحه 5 ابزار فعال می شود . این 5 ابزار با نام 3D Model در بین طراحان شناخته شده هستند . به ترتیب از سمت راست به چپ این ابزارها با عنوان Rotate the 3D Object ( چرخیدن  شی) . Roll the 3D Object ( گردش شی) Drag the 3D Object  ( انتخاب شی ) Slide the 3D Object  (تغییر مقیاس شی در وسط صفحه) Scale the 3D Object نامگذاری می شوند. این ابزارها بیشتر برای حرکت دادن و چرخش اشکال یا متن یا هر چیزی که در وسط صفحه قرار دارد به کار میروند .  
در ادامه به ترتیب هر کدام از 5 ابزار را یکبار انتخاب می کنیم تا دقیق متوجه شویم که چه تغییراتی بر روی طرح اعمال می شود .  دقت داشته باشید که برای انجام پروژه های جدید ابتدا باید با تمام منوها و کاربرد آنها ابتدا آشنا شوید و بعد از آن به دنبال تمرین های حرفه ای بروید . 

6 باز کردن یک لایه جدید 3D سه بعدی در فتوشاپ CS6

چند روز پیش مقاله ای با عنوان "معرفی قابلیت جدید 3D در فتوشاپ CS6" در سایت فعال کردم که درمورد این ویژگی جدید (سه بعدی)که در نسخه CS6  میتوان گفت به صورت کامل در آمده است توضیح داده ام. 
 ابزارهایی که در این منو و زیر مجموعه های مربوط به آن قرار دارد همه و همه نیاز به آموزش و توضیح دارند . سعی می کنم ابتدا تمام  بخش های مربوط به منوی 3D فتوشاپ را ابتدا مورد بررسی قرار داده و همه با یک تمرین آموزشی توضیح بدهم تا کاربردی تر و به طور عامیانه این ویژگی جدید برای شما ملموس باشد .  اولین گزینه ای که در منوی 3D نمایش داده می شود New Layer From 3D File  می باشد .  این گزینه به شما کمک می کند تا فایل 3D که ایجاد کرده اید را با فرمت های OBJ. و U3D. و KMZ. و DAE. و 3DS. وارد نرم افزار کنید .

معرفی قابلیت جدید 3D در فتوشاپ CS6منوی جدید 3D در فتوشاپ CS6 بخش جدیدی می باشد که در صورت درست نصب شدن فتوشاپ (کرک شدن) منوی آن فعال می شود و فتوشاپ را بعد از یک دهه از نرم افزار دو بعدی به 3 بعدی تبدیل می کند . البته این ویژگی از نسخه CS4  به بعد فعال شد ولی در همان ابتدا نواقص زیادی داشت که کاربران و طراحان حرفه ای زیاد از آن استفاده نکردند و اگر به سایتهای بزرگ آموزش فتوشاپ دقت کرده باشید بخش آموزش 3D را زمانی فعال کردند که نسخه CS6 آن به بازار عرضه شد .بد نیست بدانید  شرکت ادوبی با ارائه نسخه CS 5 تا حدودی ضعف های منوی سه بعدی را برطرف کرد و در نهایت در نسخه های CS6  و CC ابزار سه بعدی به یک قابلیت باورنکردنی در فتوشاپ تبدیل شد و در حال حاضر با کمی گشت و گذار در اینترنت میتوان به آثاری بسیار زیبا و خلاقه با طرحهای سه بعدی که افراد خوش ذوق ارائه کرده اند دست یافت. به امید خدا میخواهم آموزشهای مربوط به این بخش را هم در هفته های آبنده در سایت قرار بدهم تا بیشتر با این ویژگی آشنا شوید .  در ادامه کمی در مورد این قابلیت جدید توضیح میدهم تا مقدمه ای باشد برای معرفی منوها و گزینه هایی که در این قسمت قرار دارد .  

کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz

Please publish modules in offcanvas position.

تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا