ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

دسترسی به اطلاعات و فایل های فلش مموری ویروسی شده از طریق CMD مطلب ویژه

توسط 07 مهر, 1394 6820 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

همانطور که میدانید فلش مموری ویروسی شده اجازه دسترسی به اطلاعات را محدود می کندو نمی توانید وارد فلش مموری شوید ، ممکن است بتوانید درایو فلش مموری را باز کنید ولی نمی توانید فایلها را بدلیل از بین رفتن attrib مشاهده کنید . شما از طریق روش زیر علاوه بر مشاهده محتویات حافظه جانبی خود،میتوانید ویرویس و فایلهای آلوده آن را نیز از بین ببرید.از آنجایی که اغلب ویروس های رایج مانند ویروس autorun و Newfolder.exe با ورود مستقیم به حافظه جانبی فعال میشوند، میتوانید با استفاده از روش زیر به فایل و پوشه های فلش درایو خود دسترسی غیر مستقیم پیدا کنید و عملیاتی مانند کپی، انتقال و .. بر روی آنها انجام دهید.اینکار از طریق دستورات CMD انجام می شود .

1. برای شروع بهتر است از کلیدهای ترکیبی پنجره + R یا تایپ مستقیم دستور CMDدر کادر منوی استارت کمک بگیرید تا صفحه Command Prompet همانند تصویر زیر نمایش داده شود .  وقتی کلیدهای ترکیبی پنجره + R را از طریق کیبورد میفشارید پنجره Run باز می شود که باید دستور CMD را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

برای اینکه متوجه شوید آیا فایلی در فلش مموری شما وجود دارد یا خیر باید نام درایو مثلا H یا هر عنوان دیگری که در مای کامپیوتر نمایش داده می شود را در خط اول فرمان به علاوه دونقطه : تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید .

سپس در خط دوم دستور Tree را تایپ و بر روی کلید اینتر کلیک کنید تا مشخص شود چه اطلاعاتی درون فلش مموری قرار داد

1 دسترسی به اطلاعات و فایل های فلش مموری ویروسی شده از طریق CMD

2. در مرحله بعدی که مطمئن شدید فایل و پوشه ها حذف نشدند می توانید با استفاده از دستور copy آنها را به درایو مورد نظرتان انتقال بدهید . فقط آنتی ویروس بر روی سیستم شما نصب شده باشد که در صورتی ویروسی بودن از طریق نرم افزار فایل مخرب شناسایی شود .

برای کپی کردن باید دستور Copy + نام پوشه یا فایلی که قصد انتقال آن را دارید + عنوان درایو مثلا \:e را تایپ کنید و سپس بر روی کلید اینتر کلیک کنید

در صورتیکه پوشه شما هیچ فایلی درون آن نباشد با ارور زیر مواجه می شوید و علامت خوبی است برای اینکه مطمئن شوید چه پوشه یا فایل هایی را باید جابجا کنید

2 دسترسی به اطلاعات و فایل های فلش مموری ویروسی شده از طریق CMD

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 06 مهر 1394 ساعت 21:55
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا