ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

آموزش پارتیشن بندی هارد با نرم افزار Acronis Disk Director Home مطلب ویژه

توسط 29 اسفند, 1391 40396 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

Acronis-Disk-Director-Tutorial1

یکی از پر بحث ترین مطالب آموزشی ، پارتیشن بندی هارد درویندوز 7 می باشد که هر روز به طور میانگین بین 1 تا 5 سوال پرسیده می شود . تمام آموزشها در شرایط استاندارد (بدون هیچ مشکلی در ویندوز)  آموزش داده شده است و به هاردهایی که از قبل پارتیشن بندی شده یا مشکلاتی دارد که ارور میدهد اشاره ای نشده است . به همین دلیل امروز پارتیشن بندی هارد در ویندوز 7 را با نرم افزار به صورت کاملا تصویری برای شما آموزش میدهم و پیشنهاد میکنم این آموزش را در مرحله دوم یعنی بعد از پارتیشن بندی در خود ویندوز تست کنید . من فقط قسمت های اصلی نرم افزار را برای شما توضیح میدهم .
به این نکته توجه داشته باشید که قبل از پاتیشن بندی حتما حتما از اطلاعات شخصی مثل فیلم های خانوادگی ، تصاویر شخصی و اطلاعات مهمی که فکر می کنید ممکن است 1 درصد پاک شوند ، بکاپ بر روی یک فایل فشرده (CD.DVD) بگیرید یا منتقلشون کنید به یک پارتیشن دیگر . به هیچ وجه در هنگام پارتیشن بندی سیستم را ریست نکنید .
نکته  مهم : فقط زمانی از این نرم افزار استفاده کنید که هنگام پارتیشن بندی با خود ویندوز ، سیستم عامل ارور میده .

  برای دانلود فایل PDF در پایان آموزش وارد اکانت کاربریتان شوید .
برای شروع نرم افزار Acronis Disk Director Home را از اینجا دانلود کرده و بعد از آن نصب کنید .
یکی از بهترین قابلیت هایی که این نرم افزار دارد پاک نشدن اطلاعات در هنگام پارتیشن بندی و تغییر حجم یک پارتیشن می باشد .
Acronis Disk Director با دارا بودن ویژگی های قدرتمندی نظیر پشتیبانی از ویندوز 7، پشتیبانی از Dynamic Disk و GPT disk، در برگیری تمام حجم دیسک های چندگانه و ... در مدیریت آسان پارتیشن های هارد دیسک به شما کمک خواهد نمود. این نرم افزار شامل ابزار های قدرتمندی مانند Partition Managemen برای ادغام، تقسیم، تغییر اندازه، کپی و انتقال پارتیشن ها بدون از دست دادن داده ها و همچنین سازماندهی مجدد ساختار هارد دیسک، Recovery Expert به عنوان ابزاری قابل اعتماد برای ریکاوری و بازیابی و Acronis OS Selector که به عنوان یک جزء هوشمند به شما اجازه می دهد تا چندین سیستم عامل را بر روی یک کامپیوتر نصب کرده و بوت شدن آن ها را مدیریت کنید، می باشد.

1. نرم افزار را اجرا کنید . همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید تعداد هاردهای نصب شده بر روی کامپیوتر من را نمایش میدهد .
در قسمت اول که با کادر قرمز مشخص شده است تعدا پارتیشن ها همراه با حجم آنها را نمایش میدهد .

 

Acronis-Disk-Director-Tutorial1

همانطور که مشاهده می کنید  من یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical دارم .
کار با این نرم افزار هم کاری نداره و بیشتر سوالهایی که بازدید کنندگان پرسیده بودند تقسیم کردن پارتیشن C به چند قسمت مساوی یا اضافه کردن یک پارتیشن به پارتیشن دیگر بوده است که در ادامه به آنها اشاره میکنم . من هر دو روش را در این قسمت آموزش میدهم .
روش کار به این صورت هست که وقتی یک پارتیشن را انتخاب می کنید یک سری گزینه در قسمت چپ برنامه فعال می شود .


در مرحله اول فرض کنید می خواهید یکی از پارتیشن ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید برای انجام اینکار روی پارتیشن مورد نظر خودتان ، یکبار کلیک کنید تا گزینه های قسمت چپ برنامه فعال شود .( بر عکس خود ویندوز با دو مرحله پارتیشن شما به دو قسمت مساوی تقسیم می شود . )

Acronis-Disk-Director-Tutorial2

 

Acronis-Disk-Director-Tutorial3

روی کلید Split Volume کلیک کنید .

Acronis-Disk-Director-Tutorial4

یک صفحه همانند تصویر زیر باز می شود . همانطور که مشاهده می کنید بالای صفحه پارتیشن انتخابی شما با توجه به ظرفیت آن به دو قسمت تقسیم شده است . در صورتیکه می خواهید حجم پارتیشن دوم را بیشتر یا کمتر کنید می توانید خط بین دو پارتیشن را به طرفین حرکت دهید یا در کادرهایی که با رنگ قرمز مشخص شده است ظرفیت پارتیشن جدید را برا اساس مگابایت وارد نمایید .(به تصاویر زیر دقت کنید)

Acronis-Disk-Director-Tutorial5

Acronis-Disk-Director-Tutorial6

بعد از اینکه ظرفیت پارتیشن جدید را مشخص کردید بر روی کلید OK کلیک کنید . ( به تصویر زیر دقت کنید پارتیشن من 4 تا شد )

Acronis-Disk-Director-Tutorial7

دقت داشته باشید که تا بر روی آیکون Commit pending operations کلیک نکنید تغییرات اعمال نمی شود . من بر روی کلید مورد نظر کلیک میکنم و در مرحله بعدی با انتخاب Continue پارتیشن ساخته شده را به لیست پارتیشن های خودم اضافه میکنم .

Acronis-Disk-Director-Tutorial8

ممکنه این مرحله بسته به ظرفیت پارتیشن جدید زیاد زمان ببره . من حجم پارتیشن جدید را کم میکنم تا زیاد زمان نبره

Acronis-Disk-Director-Tutorial9

بعد از ایجاد پارتیشن جدید در صورتیکه نخواستید می تونید با کلیک بر روی آیکون Delete Volume  پارتیشن جدید راحذف کنید . با کلیک بر روی آیکون Change Latter و Change Label اسم پارتیشن  را می توانید تغییر بدهید . با کلیک بر روی Brows Files محتویات داخل پارتیشن را  می توانید مشاهده کنید . با کلیک بر روی گزینه Cnvert To Primary  می توانید نوع هارد را به Logical تغییر بدهید که این گزینه پیشنهاد نمی شود .

 

Acronis-Disk-Director-Tutorial10

من در این قسمت می خواهم حجم یک پارتیشن را به پارتیشن کناری آن اضاف کنم . خود ویندوز اگر یادتون باشه یک گزینه داشت برای انجام اینکار به نام Extend گزینه Marge Volume هم برای همین کار ساخته شده است .
شما زمانیکه یک پارتیشن را می خواهید حجمش را به یک پارتیشن دیگر اضافه کنید در این نرم افزار فقط می توانید به پارتیشن کناری آن اضافه کنید . فرض کنید 4 پارتیشن با شماره 1.2.3.4 دارید . حجم پارتیشن 3 فقط به 2و4 اضافه می شود و نمی توانید پارتیشن 3 را به یک اضافه کنید .
برای انجام اینکار من پارتیشن D ویندوز خودم را انتخاب کرده و روی گزینه Marge Volume کلیک میکنم .

Acronis-Disk-Director-Tutorial11

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید فقط دو پارتیشن سمت راست و چپ فعال است و پارتیشن اول غیر فعال می باشد .یکی از دو پارتیشن مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی کلید OK کلیک کنید .

Acronis-Disk-Director-Tutorial12

Acronis-Disk-Director-Tutorial13

وقتی روی OK کلیک می کنید هر دو پارتیشن تبدیل به یک پارتیشن می شود فقط باید روی گزینه Commit pending Operations کلیک کنید تا تغییرات ، اعمال شود .

Acronis-Disk-Director-Tutorial14

Acronis-Disk-Director-Tutorial15

Acronis-Disk-Director-Tutorial16

پارتیشن بندی هاردی که فقط یک پارتیشن دارد (مخصوص لپ تاپ )
فرض کنید یک لپ تاپ خریده اید  که فقط یک پارتیشن دارد یا هارد کامپیوتر خودتان را می خواهید فرمت کنید و از دوباره پارتیشن بندی کنید . در این مواقع باید چکار کرد ؟ اگر هارد شما روی کامپیوتر وصل باشه که مشکلی نداره ولی لپ تاپ هایی که ویندوز اورجینال روی آن نصب هست و پارتیشن بندی نشده ،  در محیط ویندوز اینکار تقریبا غیر ممکن هست و حتما باید از یک نرم افزار استفاده کرد .
دقت داشته باشید که مقدار فضایی که در مرحله اول می خواهید از درایو C کم کنید سیستم درخواست میکنه از شما که باید از نو راه اندازی بشه و نصف مراحل را هنگام بالا آمدن ویندوز باید انجام بدهد پس نگران نباشید اگر بعد از پارتیشن بندی سیستم ریست شد . فقط در مرحله اول سیستم ریست میشه و برای بقیه مراحل هیچ تفاوتی با قبل نداره .
بر روی درایو C  کلیک کرده  و گزینه Splite Volume را از پیوندهای  سمت چپ انتخاب میکنم .

Acronis-Disk-Director-Tutorial17

مقدار فضایی که می خواهید برای درایو یا پارتیشن C مشخص کنید را از طریق کادر بالا یا از طریق دو کادری که با کادر قرمز مشخص شده است بر حسب مگابایت وارد کرده و بر روی کلید OK کلیک کنید . من حجم درایو C سیستمم کم هست به همین دلیل پارتیشنی که در این مرحله می خواهم بسازم 3 گیگابایت بیشتر نیست .

Acronis-Disk-Director-Tutorial18

روی گزینه Commit pending Operations کلیک کنید

Acronis-Disk-Director-Tutorial19

دقت داشته باشید که در ویزارد باز شده نوشته Restart is required یعنی بعد از اینکه شما بر روی کلید Continue کلیک کنید سیستم ریست میشه و از دوباره یک سری از مراحل را هنگام بالا اومدن ویندوز انجام میده .
فرض کنید که یک هارد 500 گیگابایت دارید . 100 گیگابایت را برای درایو C و 400 گیگابایت را برای پارتیشن های دیگر بزارید . بعد از اینکه ویندوز بالا آمد شما می توانید با انتخاب گزینه Split Vilume پارتیشن 400 گیگابایتی را به هر چند پارتیشنی که می خواهید تقسیم کنید . امیدوارم با دیدن این آموزش مشکل دوستان در پارتیشن بندی هارد درویندوز 7برطرف شود .

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 14 شهریور 1394 ساعت 13:57
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا