ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10

توسط 22 آذر, 1395 12709 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

پارتیشن بندی یک عمل برای قسمت بندی کردن فضای یک هارد و اختصاص دادن آن به فایل های سیستمی و ... می باشد . تمام هارد درایو ها احتیاج به حداقل یک پارتیشن برای ذخیره کردن داده ها دارند که معمولاً این حالت از قبل تنظیم شده است اما شما می توانید قسمت بندی های دیگری نیز بر روی آن انجام دهید .
چند دلیل برای پارتیشن بندی یک هارد اکسترنال وجود دارد . یکی از آن دلایل این است که قسمتی را برای ذخیره سازی فایل های عادی استفاده می کنید و قسمتی دیگر را برای پشتیبان گیری از طریق ویندوز و ابزار های بازیابی یا ماشین زمان اپل (Apple’s Time Machine) استفاده می کنید . شما همچنین ممکن است بخشی از هارد را برای رمزنگاری فایل های محرمانه استفاده کنید . اگر شما بخشی از هارد درایو را برای نصب سیستم عامل می خواهید ممکن است حتی ویدئو ها را در یک پارتیشن و عکس ها و اسناد را در پارتیشن دیگر قرار دهید تا سرعت جستجو در سیستم را افزایش دهید .

به هر دلیل ممکن ، پارتیشن بندی در ویندوز آسان بوده و فقط کمی زمان برای درست کردن آن احتیاج دارید . ما از ویندوز 10 ومدیریت دیسک (Disk Management) برای آموزش خود استفاده کرده ایم ، اما روند کار در این آموزش مشابه دیگر نسخه های قبلی ویندوز می باشد .

مدیریت دیسک ویندوز 10 (Windows 10 Disk Management)
برای اینکه وارد قسمت Disk Management شوید ، بر روی استارت کلیک کرده و diskmgmt.msc را در قسمت نوار جستجو تایپ کنید . بر روی تنها نتیجه به دست آمده کلیک کنید ، حال شما باید با پنجره ای مانند پنجره تصویر زیر روبرو شوید .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 2

کاهش حجم و تخصیص فضایی کوچک
مانند همیشه قبل از ادامه دادن کار از داده های مهم خود پشتیبان بگیرید . شما ممکن است به ندرت کار اشتباهی انجام دهید ، اما با این وجود کار کردن با دیسکی که حاوی داده می باشد می تواند ریسک پذیر باشد .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 3

اگر دیسک مورد نظر به رنگ مشکی اختصاص داده شده ، این مسأله خوب می باشد پس در این صورت از انجام دادن مرحله زیر خودداری کنید .
اگر دیسک مورد نظر به رنگ آبی باشد ( به مانند زمانی که دیسک مورد نظرتان را تازه خریده اید) ما باید ابتدا قبل از پارتیشن بندی حجم کوچکی از این فضا را جدا کنیم .

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :پارتیشن بندی هارد در ویندوز 10 (آموزش حذف و اضافه کردن درایو)
-------------------------------------------------------------------------------------

بر روی درایو مورد نظر راست کلیک کنید و بر روی گزینه “shrink volume”  کلیک کنید . حال ما باید یک فضای اختصاص نیافته (unallocated space) داشته باشیم . اگر فضای ارائه شده کافی نمی باشد ، به داده های حذف شده در پارتیشن اولیه مراجعه کنید .


پارتیشن بندی
بر روی فضای تخصیص نیافته (unallocated space) راست کلیک کنید ، و سپس بر روی گزینه “new simple volume” کلیک کنید . از این طریق ما وارد برنامه ای می شویم . بر روی next کلیک کنید .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 4

در این صفحه ما اندازه حجم را مشخص می کنیم . برای مثال ، اگر دیسک به حجم 20 گیگابایت دارید و پارتیشن هایی به ترتیب و به حجم های 10 ، 5 و 5 دارید ما احتیاج داریم که اندازه آنها را به مگابایت مشخص کنیم . برای ساختن پارتیشن 10 گیگابایتی باید عدد 10000 مگابایت را در قسمت اندازه حجم پارتیشن وارد کنید و بعد از آن روند برنامه را برای ساخت آن پارتیشن ادامه دهید این کار را برای ساختن دو پارتیشن 5 گیگابایتی باقیمانده انجام دهید . ( هر 1000 مگابایت معادل یک گیگابایت است و اگر بخواهیم به طور دقیق تر بگویم هر 1024 مگابایت معادل یک گیگابایت است)

اما اگر می خواهید که کل دیسک به یک پارتیشن تبدیل شود ، همانطور که من در زیر آن را انجام دادم دقیقاً عدد مربوط به حجم را که در روبروی “maximum disk space.” قرار دارد در قسمت “simple volume size” وارد کنید .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 5

بر روی “Next” کلیک کنید .
یکی از حروف انگلیسی را برای نشان دادن آن درایو که در “My Computer” نمایش داده می شود انتخاب کنید ، یک نام و فرمت FAT32 را برای درایو مورد نظر انتخاب کنید .

تیک گزینه “perform a quick format” را بزنید .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 6

بر روی next تا اطلاعات را تایید کنید و بعد از آن بر روی finish کلیک کنید .

آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال در ویندوز 10 7

-------------------------------------------------------------------------------------
این مقاله را از دست ندهید :بهترین نرم افزار ها برای مدیریت پارتیشن بندی
-------------------------------------------------------------------------------------

نتیجه گیری
این بود تمام چیزی که احتیاج داشتید ! و از حالا به بعد زمانی که هارد اکسترنال خود را به سیستم متصل می کنید و My Computer را باز می کنید ، مشاهده می کنید که پارتیشن های هارد دیسک اکسترنال به مانند پارتیشن های هارد دیسک اینترنال می مانند  و بهترین نکته در این مورد این می باشد که آنها همانند دیگر پارتیشن های هارد دیسک اینترنال عمل می کنند .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا