ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

آموزش نوار Main Toolbar نرم افزار 3Ds Max مطلب ویژه

توسط 02 آبان, 1393 8898 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

2

همان طور که در آموزش قبل مشاهده کردید مهم ترین نوار در نرم افزار 3Ds Max نوار ابزار اصلی یا Main Toolbar می باشد. این نوار طوری طراحی گردیده است که در مانیتور های متفاوت و با رزولوشن های مختلف تمام نوار قابل استفاده باشد. در صورتی که نرم افزار در مانیتور شما به گونه ای است که تمام نوار ابزار را مشاهده نمی کنید اشاره گر موس را بر روی قسمتی خالی از نوار ابزار نگه دارید تا به صورت یک دست در بیاید سپس دکمه ی سمت چپ موس را نگه دارید و به سمت چپ یا راست بکشید تا گزینه هایی قابل رویت نیستند نمایان شوند.


همچنین در این نوار برخی از گزینه ها به صورت Flyout می باشند که با علامت کوچکی در زیر آن علامت گذاری شده اند:

1

اگر کلیک سمت چپ موس را بر روی این گزینه ها نگه دارید و به صورت فشرده نگه دارید لیستی از گزینه های دیگری در زیر آن باز می شود:

2

همان طور که کلیک سمت چپ موس را نگه داشته اید می توانید گزینه ای از این لیست انتخاب نمایید. در آموزش های آینده تمام این منو و کارکرد هرکدام از گزینه ها به طور کامل آموزش داده خواهد شد.
بخش اصلی نرم افزار همان قسمت View Panel است که در قسمت مرکزی نرم افزار واقع شده است. هر کدام از چهار پنل شیء شما را از زاویه¬ی به خصوصی نمایش می دهد:
برای مثال بالا:

3

البته این چهار حالت به صورت پیش فرض در نرم افزار می باشد و شما می توانید این زوایای دید را تغییر دهید.  برای تغییر اندازه ی این پنل ها موس را بر روی کادر کناری هر پنل ببرید و اندازه ی آن را تغییر دهید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 09:45
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا