ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport مطلب ویژه

توسط 04 آبان, 1393 3653 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

9 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

در ادامه مباحث قبلی به چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport و اشیاء می پردازیم. گزینه ی اول که در مورد آن صحبت خواهیم کرد از 2 گزینه ی Zoom Extents All و Zoom Extents All Selected تشکیل شده است.

دکمه ی اول کارایی مشابه با Zoom Extents (که در آموزش قبلی توضیح داده شد) دارد. با این تفاوت که این عمل را برروی همه ی viewport ها انجام خواهد داد و نه فقط بر روی vewport انتخاب شده. مثلا در تصاویر زیر ابتدا هر viewport فاصله¬ی زیاد یا کمی از اجسام دارد.

 

1 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

2 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport


 دکمه ی اول کارایی مشابه با Zoom Extents (که در آموزش قبلی توضیح داده شد) دارد. با این تفاوت که این عمل را برروی همه ی viewport ها انجام خواهد داد و نه فقط بر روی vewport انتخاب شده. مثلا در تصاویر زیر ابتدا هر viewport فاصله¬ی زیاد یا کمی از اجسام دارد. بعد از کلیک بر روی این گزینه درصد بزرگنمایی تمام viewport ها به گونه ای تنظیم خواهد شد که تمام اجسام به طور کامل در آن ها نمایان باشند:

3 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

4 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

5 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport


دکمه بعدی Zoom Extents All Selected می باشد که کارایی مشابه با Zoom Extents Selected (که در آموزش قبلی توضیح داده شد) دارد. با این تفاوت که این عمل را برروی همه ی viewport ها انجام خواهد داد و نه فقط بر روی vewport انتخاب شده. مثلا در تصاویر زیر ابتدا شیء قوری در هر viewport بزرگنمایی متفاوتی دارد و در هیچ کدام به طور کامل در viewpanel قابل مشاهده نیست. پس از انتخاب این گزینه شیء قوری در تمام viewpanel ها به حدی بزرگنمایی می شود که به طور کامل در viewpanel قابل مشاهده باشد:

6 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

7 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport


8 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport


یکی از گزینه های کاربردی نرم افزار 3Ds Max ، Maximize Viewport Toggle می باشد. شما اغلب در طراحی قصد دارید فقط برروی یکی از viewport ها تمرکز کنید و یا شاید قصد داشته باشید یک viewport را به صورت تمام صفحه مشاهده نمایید. در این گونه موارد viewport مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی این دکمه کلیک نمایید. مشاهده می کنید که viewport انتخاب شده به صورت تمام صفحه نمایش داده خواهد شد:

9 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

10 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

11 چند قابلیت دیگر برای کنترل viewport

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 09:45
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا