ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

Username Reminder

آموزش Adobe illustrator به صورت مقدماتی ، سطح متوسط و پیشرفته در بخش آموزش اسارایان راه اندازی شد

ما در آموزش های قبلی نحوه چرخاندن یک شی را برای شما عزیزان توضیح داده ایم.اما خیلی وقتی ها نیاز کاربران با چرخش یک شی برآورده نمیشود و نیازمند این میباشند که شی آنها یک انعکاسی پیدا نماید تا کاربر بتواند از آن شی در مکان مناسب در طرح خود استفاده کند. در این آموزش قصد داریم نحوه انعکاس دادن یک شی را برای شما توضیح دهیم. برای انعکاس دادن یک شی باید از ابزار Reflect Tool و یا ابزار انعکاس استفاده کنیم.

ما در آموزش های قبلی در مورد تغییر شکل دادن اشیا برای شما توضیح داده ایم که به چه صورت میتوانید آن را بزرگتر و کوچکتر نمایید و بچرخانید و یا خط دور آن را تغییر دهید و ... .اما ابزاری در ایلاسترتور وجود دارد که یکسری تغییر شکل های خاص را برای ما ایجاد میکند.از این ابزار کاربر میتواند برای ساختن لوگو و یا ساختن شکل های خاص استفاده نماید.برای ایجاد چند شکل و ایجاد تغییرات بر روی آنها ابتدا یک سند در ایلاسترتور ایجاد مینماییم.زمانی که ما یک سند در برنامه ی ایلاسترتور باز کردیم ، سپس به سراغ ابزار Ellipse Tool   از سمت چپ برنامه در قسمت پنل ابزار میرویم.

ما در آموزش های قبلی برنامه ی ایلاسترتور عملیات و کارهای مختلفی که برروی اشیا اتفاق میافتد را توضیح داده ایم اما در این آموزش می خواهم روش چرخاندن اشیاء در برنامه ایلاسترتور را بررسی کرده و روش انجام آن را توضیح بدهم . در برنامه ی ایلاسترتور چرخاندن اشیاء کار چندان سختی نمیباشد و کاربر میتواند با استفاده از همان ابزار Selection Tool که شی را انتخاب میکند ، میتواند اشیاء را هم بچرخاند.

یکی از ساده ترین کارهایی که اکثر کاربران در برنامه ی ایلاسترتور انجام میدهند ، انتخاب یک شی و چرخاندن آن و همچنین کوچک تر و بزرگتر کردن آن میباشد ، که این کار با ابزار انتخاب Selection tool انجام میشود. زمانی که ابزار انتخاب Selection tool را کاربر انتخاب میکند یک کادر در دور طرح آن در سند ظاهر میشود که بر روی آن کادر نقاط کنترلی ظاهر میشود و کاربر با استفاده از نقاط کنترل میتوانند طرح خود را کوچک یا بزرگ نمایند.

در آموزش " انتخاب کرن گروهی اشیاء در ایلاسترتور " برای شما عزیزان توضیح دادیم که چگونه میتوانید یک سری از اشیاء را با هم دیگر گروه نمایید. زمانی که ما اشیاء را گروه میکنیم کار کردن با آنها خیلی ساده میشود ، به راحتی میتوانی اشیاء را تغییر شکل دهیم ، بزرگتر و کوچکتر کنیم و یا رنگ آنها را تغییر دهیم و ... .اما در میان ساده شدن کار ما به هنگام گروه کردن اشیاء با هم یک مشکل کوچکی ایجاد میشود و آن این است که شاید زمانی شما بخواهید یک قسمتی خاصی از یک شی را انتخاب نمایید ، اما موضوعی که اینجا مطرح میشود این است که آن قسمت از آن شی احتمال دارد جزو گروه اشیاء باشد و با انتخاب آن قطعا کل گروه اشیاء به انتخاب در میاید.پس در این مواقع چه باید کرد؟؟؟

ما در آموزش های قبلی انواع روش های انتخاب شی ها را برای شما عزیران توضیح داده ایم.در این آموزش میخواهیم نحوه گروه کردن شی ها را برای شما توضیح دهیم.اما چه دلیلی دارد که ما بخواهیم در ایلاسترتور اشیاء را به صورت گروهی انتخاب نماییم؟؟؟این کار در مواقعی کاربرد دارد که یک کاربر بخواهد به راحتی یک گروه از اشیاء را تغییر شکل بدهد و یا آنها را کوچک تر و بزرگ تر بکند و یا رنگ آنها را تغییر دهد و ... .

ما در آموزش های قبلی برای شما عزیزان ابزار های انتخاب مختلفی را از قبیل ابزار Selection و عصای جادویی و ... را توضیح داده ایم. در این آموزش هم میخواهیم شما کاربران عزیز را با ابزار انتخاب کمند آشنا نماییم.شما میتوانید برای انتخاب ابزار انتخاب کمند آن را از سمت چپ برنامه در پنل ابزار انتخاب نمایید.

در این آموزش از برنامه ی ایلاسترتور میخواهیم شما را با ابزار انتخاب عصای جادویی آشنا نماییم.کسانی که با برنامه ی فتوشاپ کار کرده اند قطعا با این ابزار انتخاب آشنایی دارند.این وسیله زمانی در طراحی شما کاربرد دارد که شما در طرح خود چند شئ شبیه به هم و همرنگ داشته باشید و بخواهید برای مثال رنگ شئ های خود را تغییر دهید ، برای انجام این کار انتخاب تک تک اشیا در طرحتان برای تغییر رنگ کار زمان بر و خسته کننده ای میباشد و اگر تعداد این اشیا زیاد باشد قطعا سرعت عمل شما را در طراحی پایین میاورد و شما را بسیار خسته میکند.اما برای انجام این کار یک راه بسیار ساده وجود دارد و آن هم استفاده از ابزار انتخاب عصای جادویی میباشد.زمانی که شما با عصای جادویی یک شئ را در طرح خود انتخاب کنید تمامی شئ های موجود در طرح شما که هم زمینه میباشند با شئی که انتخاب کرده اید برای شما انتخاب میگردد و به سادگی میتوان رنگ همه ی آن ها را به سرعت تغییر دهید.پس کار عصای جادویی این میباشد که هر وقت شما یک شئ را با ابزار انتخاب عصای جادویی انتخاب کنید تمامی اشیا موجود در طرح شما که هم زمینه با آن شی منتخب میباشند ، انتخاب میگردند.

در برنامه ی ایلاسترتور چند مدل ابزار انتخاب وجود دارد. اولین ابزار انتخاب همان ابزار حرکت و یا Move میباشد که خیلی از کاربران با آن آشنایی دارند و از آن استفاده میکنند.با انتخاب ، ابزار انتخاب حرکت میتوانید یک شئ را در طرح خود به صورت کلی انتخاب نمایید آن را تغییر اندازه دهید و یا مکان آن را در طرح خود عوض کنید و ... .

ما در آموزش های قبلی توضیح دادیم که دوحالت نمایش در برنامه ی ایلاسترتور وجود دارد. یکی حالت Preview که نمای کامل و کلی طرح ما را با رنگ ها و خطوط به نمایش میگذارد و یکی هم حالت outline که فقط خطوط طراحی ما را نشان میدهد.ما میتوانیم حالت نمایشی خود را یا از طریق سربرگ View گزینه ی اول عوض نماییم و یا با فشردن همزمان کلید میانبر Ctrl+Y این کار را انجام دهیم.

در آموزش * نحوه ساختن Artboard ها در lllustrator* برای شما عزیزان به طور کامل توضیح دادیم که Artboard چه چیزی میباشد و چگونه میتوانیم Artboard بسازیم. در آموزش زیر میخواهیم نحوه استفاده از Artboard هایی را که ساخته ایم برای شما توضیح دهیم.هنگامی که یک کاربر میخواهد بر روی یک Artboard کار کند بسیار راحت میتواند آن را انتخاب نماید و بر روی آن کار خود را انجام دهد و همچنین میتواند،از قسمت بالا سمت چپ هر Artboard متوجه بشود که بر روی کدام Artboard در حال انجام کار میباشد.

یکی از مشکلاتی که در نسخه های پیشین برنامه ی ایلاسترتور وجود داشت این بود که اگر قرار بود یک کاربر یک طرح خاصی را برای لوگو ، کارت ویزیت ، بیلبورد و... یک شرکت طراحی کند مجبور بود که هرکدام از کارها را هر یک سند جداگانه انجام دهد زیرا هر سند دارای یک صفحه بود. اما از نسخه ی CS4 به بعد این مشکل برطرف شد و دیگر کاربران برای انجام دادن چند طراحی همزمان نیازی به باز کردن چند سند جدید ندارند و به راحتی میتوانند در یک برنامه ی ایلاسترتور چند صفحه را باتوجه به تنظیمات مورد نظر باز نمایند.

در این آموزش از برنامه ی گرافیکی lllustrator میخواهیم نحوه قفل کردن اجزا را در یک طرح گرافیکی برای شما توضیح دهم.قفل کردن اجزا یک طرح در مواقعی به کار کاربران و طراحان این برنامه میاید که دارند بر روی یک طرح گرافیکی گسترده و بزرگ با طراحی های ریز کار میکنند.برای مثال زمانی که میخواهند یک جز بسیار کوچک را در طراحی خود انتخاب نمایید و مکان یا اندازه و... آن را تغییر دهند ممکن است که در هنگام انتخاب کردن آن طرح اشتباه کنند و طرحی نزدیک به آن طرح و یا طرح زمینه را انتخاب نمایند در این مواقع به خاطر حساسیت کارهای گرافیکی ممکن است طراح کمی آزرده خاطر شود و این موضوع باعث پایین اوردن تمرکز طراح در ادامه ی کار میشود پس ما پیشنهاد میکنیم در ابتدا اجزای گرافیکی طرح خود را که خیلی با آنها کار ندارید را قفل نمایید.

در این آموزش میخواهیم نحوه پنهان کردن اجزای یک طرح گرافیکی را برای شما کاربران عزیز توضیح دهیم ، تا بتوانید با استفاده از آن ها در طراحی های خود سرعت و دقت کار خود را بالا ببرید.همانطور که میدانید در ابتدا باید یک طرح گرافیکی را در برنامه ی ایلوستریتور باز نمایید.قبل از توضیح دادن درمورد نحوه پنهان کردن اجزای گرافیکی یک طرح باید بگویم که این کار چه کمکی به ما در هنگام طراحی میکند.زمانی که یک کاربر در حال طراحی میباشد برای تست کردن این که اگر یک قسمت از طرح خود را کم کند ، فضای کلی طرح آن به چه صورت میشود ، آن قسمت از طراحی خود را حذف مینماید و برای طراحی مجدد آن باید وقت صرف کند اما ما در اینجا خیلی راحت قسمتی طرح خود را میتوانیم برای مدتی پنهان نماییم و طرح کلی خود را بدون قسمت های مورد نظر ببینیم و همچنین گاهی اوقات برای دسترسی راحت تر به لایه های زیرین بهتر است لایه های رویی را پنهان نماییم و زمانی که کارمان با لایه های زیرین به اتمام رسید لایه های رویی را مجدد آشکار سازیم.

صفحه1 از2
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا