ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلد های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
کپچا *
بارگذاری کپچا

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator مطلب ویژه

توسط 03 اسفند, 1393 3222 0

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 1

پانل ها یکی از قسمت های مهم و پرکاربرد در برنامه lllustrator  میباشند.پانل ها در سمت راست پنجره ی کاری برنامه قرار دارند.هر کدام از پانل ها دارای یک پنجره جداگانه هستند و در هر پنجره یکسری تنظیمات وجود دارد. تا زمانی که یک سند را در برنامه باز نکنیم این تنظیمات در پنجرهای پانل ها فعال نمیشوند.برای باز کردن پنجره ی open  کافیست دوبار پشت سر هم کلیک چپ را در محیط برنامه فشار دهید تا با کادر زیر مواجه شوید.

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 1

 


1.  البته یک راه دیگر برای باز کردن پنجره ی open  رفتن به منو File  و کلیک بر روی گزینه ی Open  میباشد و همچنین کلید میانبر پنجره ی Open ((Ctrl+O  میباشد.
پانل ها در حالت عادی در سمت راست پنجره کاری به صورت آیکونیک دیده میشوند.برای باز شدن تمامی پنل ها در برنامه باید برروی فلش بالا سمت راست کلیک نماییم. همانند تصویرزیر

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 2


2. اگر به پنل ها در برنامه دقت نمایید متوجه میشوید که پنل ها گروه بندی شده اند و شما میتوانید گروه بندی را طبق میل خودتان و با استفاده از پنل های مورد نیازتان انجام دهید.
برای اضافه کردن  پنل های بیشتر در برنامه بر روی منوی  window  رفته و در آنجا شما میتوانید تعداد پنل های بیشتری را مشاهده نمایید و انتخاب کنید.
شما میتوانید با کلیک برروی پنل مورد نظر آن را در محیط برنامه باز نمایید و برای اضافه کردن آن به محیط پنل سمت راست فقط کافیست پنل را با موس بکشید و در محیط پنل ها قرار دهید.
هر پنل قسمتی تنظیمات دارد که در حالت عادی به صورت مخفی مییاشند و برای فعال شدن و دیده شدن آنها باید پنل مورد نظر را باز نمایید و بر روی فلش کوچک در بالای پنجره ی باز شده تنظیمات کلیک نمایید مثلا پنل  Info که درتصویر زیر نشان داده شده است


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 3


و برای بستن مجدد تنظیمات بر روی فلش کوچک بالای پنجره ی تنظیمات کلیک نمایید و گزینه ی Hide Options  را انتخاب کنید.


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 4


به مرور زمان که با پنل ها کار کنید متوجه کاربرد های زیاد این پنل ها میشوید مثلا برای سرعت بخشیدن در کار میتوانید از کلید میانبر پنل ها  استفاده کنید و دیگر نیاز به باز و بسته کردن هر پنل با کلیک برروی آن نیست.مثلا کلید میانبر پنل  color ((F6 میباشد و با زدن کلید میانبرش پنل برای شما باز میشود و با زدن مجدد کلید میانبر آن پنل بسته میشود.
اما سوالی که الان برا شما پیش اومده است اینه که از کجا ما میتوانیم کلید میانبر ها پیدا کنیم بیینیم و به یاد بسپاریم.برای این که کلید میانبر پنل ها  را ببیند باید برروی گزینه ی  window  در بالای  صفحه کلیک نمایید و در آنجا در مقابل هر پنل کلید میانبر آن را مشاهده مینمایید.


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 5


قطعا شما از یکسری از پنل در سمت راست پنجره خیلی کم استفاده میکنید و یا بلعکس از یکسری خیلی زیاد استفاده میکنید پس برای راحتر کار کردن و سرعت بخشیدن به کارهایتان در برنامه شما میتوانید برای خودتان پنل های اختصاصی درست کنید. مثلا من از پنل color , Layers  زیاد استفاده میکنم برای  همین این دو پنل را برای خودم جدا میکنم و یک گروه اختصاصی از پنل های پرکاربردم درست میکنم.


من اول پنل های مورد نیاز خودم را با کشیدن از قسمت پنل ها به درون پنجره برنامه جدا میکنم و بعد پنل هایم را به هم نزیک میکنم تا یک خط آبی بین آنها  پدیدار شود.این خط آبی بدین  منظور است که این پنل ها از این نقطه قرار است با هم تشکیل یک گروه دهند و به هم وصل شوند.


به تصاویر زیر دقت فرمایید.

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 6


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 7


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 8


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 9


در تصویر بالا دو پنل را در زیر هم قرار داده ام و یک گروه ساختم اما در تصویر زیر دو گروه را  با هم و کنار هم قرار دادم.


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 10


اگر چند پنل را کنار هم قرار بدیم و گروه بسازیم به دلیل کمبود جا و فضا اسامی آنها کوچک میشود تا همه ی آن ها با هم بتوانند قرار بگیرند و اینطوری خواندن اسامی هر پنل کار دشواری است پس بهتره هنگامی که گروه های کنار هم تشکیل میدهیم بیشتر از سه گروه نشوند و مابقی گروه های خود را در زیر آنها تشکیل دهیم.
حالا که ما گروه اختصاصی خود را انتخاب نمودیم دیگر نیازی به گروه پنل های دیگر نداریم پس انها را به درون محیط برنامه میاوریم و سپس بر روی گزینه ی ضربدر بالای هر پنجره کلیک می نماییم.

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 11


همانطور که گفتیم زمانی که روی یک پنل کلیک نمایید و آن را باز کنید باید مجددا روی آن کلیک کنید تا آن پنل جمع شود این کار کمی باعث اذیت کاربران میشود برا همین برنامه ی lllustrator یک گزینه در برنامه قرار داده است که با زدن آن پنل بعد از استفاده به طور خودکار بسته میشود.


برای این کار بر روی فلش بالای پنل ها کلیک راست کرده و از منوی باز شده گزینه ی Auto-Collapse Iconic Panels  را فعال کنید و از این به بعداز کنار رفتن از روی پنل آن جمع میشود.


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 12


پس از انجام این کارها شما باید تنظیمات خود را ذخیره کنید تا در حافظه ی برنامه باقی بماند و هر زمان که وارد برنامه را اجرا کردید از تنظیمات خودتان با پنل مخصوص خودتان بهره ببرید و کار انجام دهید.
برای ذخیره این تنظیمات  برروی گزینه ی Automation  در بالای پنجره ی برنامه کلیک نمایید و از آنجا گزینه ی New Workspace… را انتخاب کنید و در پنجره ای که باز میشود نام مورد نظر خود را بنویسید و از این به بعد هر موقع که برنامه را اجرا کردید میتوانید از قسمت  Automation نام برنامه ی خود را انتخاب کرده و با تنظیمات خود شروع  به کارکنید.

توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 13


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 14


توضیحات مربوط به پنل ها در lllustrator 15


منتظر آموزش های بعدی lllustrator باشید.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 09:53
کلیه حقوق متعلق است به فروشگاه آسارایان. طراحی و پشتیبانی: webriz
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا